Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Oslavy a svátky

Beltine - sabat Beltine

29. dubna 2015 v 11:33 | Adri
Katastrofy špiní dny, kdy se udály, stejně tak i dobré události mají svůj účinek. Při důležitých záležitostech je dobré vědět, jestli se nacházíme v dobrém datu nebo ne (například když plánujeme svatbu). Nevědomky bychom mohli smutnou rezonanci z minulosti přitáhnout na činnosti, které děláme v tomto dni.

Jako první se podíváme na svátek Beltine.

Dodnes se nám prolíná se zvykem pálení čarodějnic - slaměné panenky naplněné trápením a strasti zimy se házejí do ohně, aby je spálil a očistil. Křesťané věřili, že lidé, kteří se scházejí tuto noc u ohňů a tančí a slaví, jsou čarodějnice, které zasluhují trest - hodit ji do plamenů, kolem kterých celou noc kroužila.
Ovšem tento zvyk nemá nic společného s černou magií. Naopak vzývá prastaré síly Přírody, božský pár, který spojuje svá těla v tanci lásky, aby se z něj pak narodilo dítě - jehož narození připadá na svátek Yule, o kterém si povíme později...

Svátkem Beltine začíná v keltském kalendáři světlá polovina roku (větší slunce - an ghrian mor); pro většinu tvorů ta lepší, protože to je období tepla, růstu a sklizně. Světlá polovina roku předá vládu období tmy (menší slunce - an ghrian beag) až svátkem Samhain, začátkem listopadu (na naše Dušičky). - O něm si taky řekneme později :)
 
 

Reklama
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."