Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Přírodní kosmetika

Využití soli v kosmetice

Pátek v 11:02 | Adri
Všechna zvířata i lidé potřebují pro přežití přijímat sůl. Nicméně pro mikroby může být tento životadárný materiál naopak smrticí.

Sůl je získána z mořské vody nebo z minerálu jménem halit (chlorid sodný) a lidé ji sklízejí po tisíce let. Dokládá to například alba ze starověkého Egypta vytvořená kolem roku 1450 př. N. l., která zobrazuje sklízení soli. Římští vojáci byli tímto velmi vyhledávaným minerálem placeni. Anglické slovo plat "salary" je odvozeno od slova "salt" (sůl).

Je také vysoce ceněna pro své konzervační schopnosti - udržuje mikroorganismy v šachu díky osmóze, procesu, kdy molekuly vody prostupují skrz membránu z prostoru s nízkou koncentrací soli do prostoru s vysokou slaností. Přidávání soli do výrobku má taky za následek, že jsou molekuly volné vody drženy z dosahu mikroorganismů, které tak nemohou přežít a produkt se udržuje "čistý". V podstatě sůl funguje jako miniaturní vysavač, který "vysává" vodu z dosahu mikrobů, kteří se snaží rozmnožovat, což pomáhá produktům zůstat čerstvé a bezpečné.

Jak si nabarvit vlasy přírodně

18. dubna 2017 v 11:00 | Adri
Mnoho žen si barví vlasy speciální barvou na vlasy. Aby bylo možné změnit barvu vlasů bez obav, navrhuji přiklonit se k přírodním způsobům barvení. Ukážu vám, jak obarvit své vlasy přirozeně s pomocí přírodních produktů, které jsou pro vás zdravější.

Vyrobte si domácí levandulový krém na ruce

27. března 2017 v 8:22 | Adri
Levandule má pro nás velmi smysluplné využití v mnoha směrech. Od léčivých účinků ve formě čaje přes aromaterapii až po kosmetické účely. Kombinací dvou posledních je levandulový krém na ruce, který si můžete snadno vyrobit podle našeho receptu.

Ale nejdříve si lehce probereme účinky levandulového oleje, z něhož budeme krém vyrábět. Patří k nejvyužívanějším olejům s léčivými činky vůbec. Levandulová silice má díky svému složení antibakteriální, antiseptické a analgetické účinky.

Vyrobte si vlastní aviváž!

20. července 2016 v 11:22 | Adri
Můžu-li doporučit, už nikdy nekupujte komerčně vyráběné aviváže. Jak se ukázalo, jsou škodlivé! Vyrobte si vlastní, přírodní a levnou alternativu.
Věděli jste, že při výrobě komerčních aviváží se používají vonné látky, které jsou velmi škodlivé nejen pro dospělé, ale zvláště pro děti?
Vzhledem k tomu, že obsahují mnoho chemických látek, jsou komerčně vyráběné aviváže známé tím, že způsobují alergie a jsou nebezpečné pro naše zdraví. Pravděpodobně jste již slyšeli o pravidle "nedávejte si to na kůži, když to nemůžete dát do pusy". Některé složky aviváží přecházejí z našeho oblečení na naší pokožku a dále do našeho těla, kde mohou způsobovat problémy. Proto se při praní zejména dětského oblečení snažte cíleně vyhýbat chemickým avivážím.
Bylo prokázáno, že ftaláty jsou škodlivé pro rovnováhu hormonů u zvířat. Přesto jsou často používány k získání vůní. A tak při použití komerčně připravené aviváže neškodíme pouze sami sobě, ale i svým nejbližším.
Ze všech těchto důvodů je nejlepší se obrátit na přírodu a vytvořit si vlastní domácí přírodní aviváž. Složky tohoto přírodního změkčovadla jsou jednoduché - esenciální oleje, jablečný ocet, jedlá soda a voda.

Jinak nevěděla jsem, kam tento návod zařadit, ale nakonec jsem se rozhodla ho zařadit do Přírodní kosmetiky, protože to je přeci taky o hygieně a přírodě :)

Lush recenze

13. července 2016 v 11:44 | Adri
Už nějaký ten pátek, co jsem vegan, jsem slyšela o této značce jen samou chválu. Avšak odrazovala mě vysoká cena a taky jedině možnost si koupit zboží přes internet - musela bych prosit rodiče, protože moje karta v té době "neuměla" provádět transakce online - nebo si pro to zajet do Prahy, což mám pěkně z ruky.

Ale jednoho krásného dne jsem skončila minulé léto v jejich obchodě. Totálně neplánovaně. Zlákána vůní. Opravdu až potom jsem si všimla cedule Cruelty free cosmetics a Fighting animal testing (kosmetika netestovaná na zvířatech, pro neangličtináře).
Stáhla jsem dovnitř i kamarádku. (Ahoj Teri! :D)

Přírodní repelenty

20. června 2016 v 11:33 | Adri
Nemusíte se halit do oblaku chemického repelentu, abyste se ubránili náletům komárů a dalšího hmyzu. Poradím vám daleko příjemnější a voňavější metody.
Příroda nabízí spoustu možností, jak se komárům a jiné havěti ubránit. Jsou mnohem voňavější, než všechny kupované repelenty, a navíc moc nestojí. Inspirujte se v radách babiček a bylinkářů, které jsou léty prověřené.

5 domácích tělových peelingů

18. prosince 2015 v 11:22 | Adri
Opět přicházím s několika tipy na výrobu domácích kosmetických prostředků, tentokrát tělových peelingů (angl. body scrub).

Tělové peelingy jsou výbornou cestou, jak mít dobrý pocit z udržení jemné pokožky pomocí exfoliace (tj. proces odstraňování vrchní vrstvy odumřelých buněk z povrchu obličeje nebo pokožky těla mechanickou cestou). Tělové peelingy vždy obsahují nějaký druh oleje, což dělá vaši pokožku vláčnou, a nějaký exfoliační prostředek, kterým může být cukr, sůl, káva, jedlá soda, apod., což pomáhá přirozeně a jemně drhnout kůži.

Peeling (exfoliace) kůže odstraňuje z povrchu kůže odumřelé buňky, a tím přispívá k její obnově, okysličování i přijímání vyživujících látek. Tím se tedy významně ovlivňuje funkčnost pokožky, resp. její vitalita. U zdravé pokožky dojde k obnově epidermis za 28 dní. Epidermis jako svrchní část kůže tvoří ochrannou bariéru proti vnějším vlivům, chrání kůži před ztrátou tekutin a zabraňuje průniku chemikálií i mikrobů.


Odumřelé buňky mohou dělat vaši pleť našedlou a nezdravě vypadající. Pokud podpoříte proces výměny odumřelých buněk peelingem, bude vaše pleť jasná a zářící!

Domácí řasenka

1. října 2015 v 11:44 | Adri
Nedávno jsem zkoušela vyrobit domácí řasenku a jsem s ní vcelku spokojená. Jenom trochu lituji, že jsem náplň nacpala do ne moc kvalitní řasenky od Avonu s divně tvarovaným štětečkem, takže se mi očas špatně nanáší. Řasenku ale používám zřídka, takže zas takový problém to není.
Řasenka jde velice lehce smýt odličovačem. Ten zatím domácí nemám, ale pracuje se na tom. Až dopotřebím lahvičku, kde bych ji mohla potom nalít.
Mimochodem při výrobě doporučuji si dát starší oblečení, pokud jste šikovní jako já a zvládnete se zašpinit. Za ten boj s výrobou to ovšem stálo, řasenka je stoprocentně veganská a zdravější než ty z drogerie - a podle mě taky účinější než od Alverde, která je sice přírodní, ale člověk s ní moc kouzel neudělá.

Xylenové pižmo

9. července 2015 v 11:33 | Adri
Dneska si povíme něco o složce kosmetických přípravků: xylenovém neboli umělém pižmu.

Pižmo (mošus) je pronikavě vonící látka, získávaná ze žláz kabara pižmového, který je jedním z vývojově nejstarších druhů.
Tento asi 50 cm vysoký přežvýkavec z čeledi kabarovitých je silně ohroženým druhem, který dnes žije pouze na Sibiři, v Mongolsku a na Korejském poloostrově. Již odnepaměti byl loven pro zvláštní pižmové žlázy umístěné na břiše, jejíchž výměškem si označuje své teritorium. Výměšek, zvaný pižmo, intenzivně voní a má údajně afrodiziakální vlastnosti, což se stalo kabarovi osudným. V době největšího zájmu o pižmo, jehož cena byla mnohdy větší než cena zlata, bylo na asijském kontinentu loveno až 400 tisíc zvířat ročně. Když bylo pižmo nahrazeno syntetickým produktem, jeho cena rychle klesala, což umožnilo kabarům přežít.

Domácí pleťové vody, masky, oleje a lifting

28. června 2015 v 11:44 | Adri
Domácí pleťové vody
Používání okurek pro očistu pleti je všeobecně známé. Avšak lepší než různé komerční přípravky s deklarovaným obsahem okurkové šťávy je použití kousku čerstvé okurky k potření pleti, obkladu nebo domácí pleťové masky. Veškeré odpady při přípravě okurkového salátu je dobré zalít vodou a použít k omývá­ní pleti.

Při přípravě domácí pleťové vody je třeba si uvědomit, že doba její trvanlivosti je krátká a omezená zpravidla na jeden den. Neobsahují totiž nejrůznější konzervační látky, které komerční kosmetika používá.
Do sklenice v kuchyni tak můžeme odkládat pecky z broskví, slupky z jablek, odkrojky mrkve, petržele i celeru, zalít nejlépe vlažnou převařenou vodou a po několika hodinách použít. Přecezenou tekutinu si můžeme v podobě kostiček zamrazit; budou tak v zásobě pro případy potřeby rychlé "revitalizace" unavené pleti.
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."