Otázka na blogery: Taky vám blbne automatické nastavování článků? Mně se nechtějí zveřejňvat...

Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE

Vrátila jsem se z dovolené z Francie. Projela jsem spoustu měst, čeká vás seriál o Francii, začne vycházet na začátku září.
Snad se mi i podaří nahrát fotky z mého studijního roku ve Francii!

Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Přírodní kosmetika

Hrozivé odhalení složení kosmetiky

19. srpna 2017 v 11:27 | Adri
Přináším vám úryvek z knihy: Doba jedová 3, kosmetika. Určitě si knihu přečtěte sami celou, vybrala jsem jenom něco "na ochutnávku".

Olovo ve rtěnkách? Mysleli jsme si, že se jednalo o nejapný žert. Nemohli tomu uvěřit ani ochránci životního prostředí, ti
z nás, kteří každý den monitorují nebezpečné škodliviny a při ranní kávě čtou zneklidňující vědecké zprávy. Avšak v posledních letech výzkumní pracovníci odhalili řadu dalších toxických překvapení v dětských šamponech, kolínských vodách pro muže a v různých drahých líčidlech. Ale těžký kov, jenž způsobuje pokles IQ u dětí, v přípravcích, které si podle výrobců máme v průběhu dne opakovaně nanášet na rty? Roku 2003 začala mezi lidmi kolovat varovná e-mailová zpráva, převážná část veřejnosti ji však nebrala na vědomí. Každý den jsme byli zahlceni výzkumy, statistikami a srdcervoucími osobními příběhy, ale neměli jsme čas, abychom si tyto zneklidňující informace ověřili…

Denní dávka: kolik kosmetických přípravků jste dnes ráno použili?
Šampon, deodorant, pleťové mléko, líčidla - průměrná žena každý den použije dvanáct kosmetických přípravků obsahujících 168 chemických přísad. Muži každý den použijí přibližně šest přípravků obsahujících 85 chemických
látek. Mnoho z nich vdechujeme, polykáme a vstřebáváme kůží.

Vyrobte si doma prášek, gel i aviváž

22. července 2017 v 10:20 | Adri
Ačkoliv se nejedná o kosmetiku, toto téma k ní má blízko, takže jsem článek hodila do této rubriky :)

Nemusíte být zrovna posedlí ekologií, ale přece jen vám životní prostředí není lhostejné. Můžete mu "ulevit" doma vyrobenými přípravky na praní. Jsou levné a šetrné nejen k přírodě, nýbrž i k pokožce, která bývá kvůli průmyslově vyráběným prostředkům náchylná ke vzniku různých vyrážek a ekzémů.

Parabeny v kosmetice - zlo nebo dobro?

12. července 2017 v 11:26 | Adri
Proč jsou parabeny tak kontroverzní?
Parabeny mají špatnou pověst, ale je zasloužená? Odhalte překvapivou pravdu o prvním syntetickém konzervantu na světě.

Kontroverznost parabenů má původ ve výzkumu, který se uskutečnil roku 2004 na státní univerzitě v Readingu ve Velké Británii. Vědci zde prováděli biopsii nádorů prsu a nalezli v nich parabeny. To položilo základ pro teorii, že parabeny, které mohou slabě napodobovat hormon estrogen, mohou rozhodit hormony a zvýšit riziko rakoviny prsu.

Nebezpečné látky v pracích prostředcích

7. července 2017 v 10:25 | Adri


Na čistém prádle si zakládá většina z nás - čistota je přece půl zdraví. Špína je v dnešní době nepřípustná a fleky na košili známkou špatně vedené domácnosti.

Pokud ještě neperete ekologickými pracími prostředky, máme pro vás špatné zprávy. Možná zrovna vaše koupelna nebo prádelna je tou nejtoxičtější místností, do které byste neměli vcházet bez ochranného oděvu a roušky. Váš prací prášek, gel nebo aviváž může být hazardem pro zdraví vaše, vašich dětí a životního prostředí kolem.

Mám tady 7 důvodů, proč je lepší "špína" než moderní chemické čisticí prostředky.

Využití soli v kosmetice

23. června 2017 v 11:02 | Adri
Všechna zvířata i lidé potřebují pro přežití přijímat sůl. Nicméně pro mikroby může být tento životadárný materiál naopak smrticí.

Sůl je získána z mořské vody nebo z minerálu jménem halit (chlorid sodný) a lidé ji sklízejí po tisíce let. Dokládá to například alba ze starověkého Egypta vytvořená kolem roku 1450 př. N. l., která zobrazuje sklízení soli. Římští vojáci byli tímto velmi vyhledávaným minerálem placeni. Anglické slovo plat "salary" je odvozeno od slova "salt" (sůl).

Je také vysoce ceněna pro své konzervační schopnosti - udržuje mikroorganismy v šachu díky osmóze, procesu, kdy molekuly vody prostupují skrz membránu z prostoru s nízkou koncentrací soli do prostoru s vysokou slaností. Přidávání soli do výrobku má taky za následek, že jsou molekuly volné vody drženy z dosahu mikroorganismů, které tak nemohou přežít a produkt se udržuje "čistý". V podstatě sůl funguje jako miniaturní vysavač, který "vysává" vodu z dosahu mikrobů, kteří se snaží rozmnožovat, což pomáhá produktům zůstat čerstvé a bezpečné.

Jak si nabarvit vlasy přírodně

18. dubna 2017 v 11:00 | Adri
Mnoho žen si barví vlasy speciální barvou na vlasy. Aby bylo možné změnit barvu vlasů bez obav, navrhuji přiklonit se k přírodním způsobům barvení. Ukážu vám, jak obarvit své vlasy přirozeně s pomocí přírodních produktů, které jsou pro vás zdravější.

Vyrobte si domácí levandulový krém na ruce

27. března 2017 v 8:22 | Adri
Levandule má pro nás velmi smysluplné využití v mnoha směrech. Od léčivých účinků ve formě čaje přes aromaterapii až po kosmetické účely. Kombinací dvou posledních je levandulový krém na ruce, který si můžete snadno vyrobit podle našeho receptu.

Ale nejdříve si lehce probereme účinky levandulového oleje, z něhož budeme krém vyrábět. Patří k nejvyužívanějším olejům s léčivými činky vůbec. Levandulová silice má díky svému složení antibakteriální, antiseptické a analgetické účinky.

Vyrobte si vlastní aviváž!

20. července 2016 v 11:22 | Adri
Můžu-li doporučit, už nikdy nekupujte komerčně vyráběné aviváže. Jak se ukázalo, jsou škodlivé! Vyrobte si vlastní, přírodní a levnou alternativu.
Věděli jste, že při výrobě komerčních aviváží se používají vonné látky, které jsou velmi škodlivé nejen pro dospělé, ale zvláště pro děti?
Vzhledem k tomu, že obsahují mnoho chemických látek, jsou komerčně vyráběné aviváže známé tím, že způsobují alergie a jsou nebezpečné pro naše zdraví. Pravděpodobně jste již slyšeli o pravidle "nedávejte si to na kůži, když to nemůžete dát do pusy". Některé složky aviváží přecházejí z našeho oblečení na naší pokožku a dále do našeho těla, kde mohou způsobovat problémy. Proto se při praní zejména dětského oblečení snažte cíleně vyhýbat chemickým avivážím.
Bylo prokázáno, že ftaláty jsou škodlivé pro rovnováhu hormonů u zvířat. Přesto jsou často používány k získání vůní. A tak při použití komerčně připravené aviváže neškodíme pouze sami sobě, ale i svým nejbližším.
Ze všech těchto důvodů je nejlepší se obrátit na přírodu a vytvořit si vlastní domácí přírodní aviváž. Složky tohoto přírodního změkčovadla jsou jednoduché - esenciální oleje, jablečný ocet, jedlá soda a voda.

Jinak nevěděla jsem, kam tento návod zařadit, ale nakonec jsem se rozhodla ho zařadit do Přírodní kosmetiky, protože to je přeci taky o hygieně a přírodě :)

Lush recenze

13. července 2016 v 11:44 | Adri
Už nějaký ten pátek, co jsem vegan, jsem slyšela o této značce jen samou chválu. Avšak odrazovala mě vysoká cena a taky jedině možnost si koupit zboží přes internet - musela bych prosit rodiče, protože moje karta v té době "neuměla" provádět transakce online - nebo si pro to zajet do Prahy, což mám pěkně z ruky.

Ale jednoho krásného dne jsem skončila minulé léto v jejich obchodě. Totálně neplánovaně. Zlákána vůní. Opravdu až potom jsem si všimla cedule Cruelty free cosmetics a Fighting animal testing (kosmetika netestovaná na zvířatech, pro neangličtináře).
Stáhla jsem dovnitř i kamarádku. (Ahoj Teri! :D)

Přírodní repelenty

20. června 2016 v 11:33 | Adri
Nemusíte se halit do oblaku chemického repelentu, abyste se ubránili náletům komárů a dalšího hmyzu. Poradím vám daleko příjemnější a voňavější metody.
Příroda nabízí spoustu možností, jak se komárům a jiné havěti ubránit. Jsou mnohem voňavější, než všechny kupované repelenty, a navíc moc nestojí. Inspirujte se v radách babiček a bylinkářů, které jsou léty prověřené.
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."