Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Přírodní kosmetika

Jak si vyrobit přírodní antibiotickou mast

Středa v 11:52 | Adri
Závislost na farmaceutických společnostech není nic dobrého nehledě na to, že léčiva oplývají všemožnými vedlejšími účinky. Platí to i v případě oblíbených antibiotických mastí. V tomto článku si ukážeme, jak na výrobu přírodní alternativy k Framykoinu.

Ušlehejte si nejlepší pěnu na holení!

20. září 2018 v 11:54 | Adri
Máte rádi kosmetické přípravky, které si můžete doma sami vytvořit? Pak vás určitě nadchne nadýchaná holicí pěna s vůní levandule, kterou si snadno ušleháte.

Ropa v kosmetice?

15. srpna 2018 v 11:55 | Adri
Máte lupy? Svědí vás pokožka hlavy a nic ji nezklidní? Máte akné na zádech? Svědí vás suchá kůže? Máte přerušené a zničené konečky vlasů? Máte vřídky ve vlasech? Padají vám vlasy?
Je možné, že příčinou vašich problémů není špatné stravování, zdraví, ani celková životospráva. Může to být kosmetikou, kterou používáte. Některé látky mohou mít i velmi vážné následky u citlivých osob, proto zkontrolujte všechnu kosmetiku, kterou používáte. Že se některá tváří jako biologická/kvalitní/luxusní, zaručeně neznamená, že nezdravé a dráždivé látky skutečně neobsahuje. Čtěte pečlivě složení.

Minerální oleje
Minerální oleje patří mezi ropné produkty. Je to zavádějící název, který zní sice přírodně, ALE: minerální olej = ropný olej.
Mezi ropné oleje patří parafínové oleje, naftenové oleje a aromatické oleje (POZOR, není to totéž jako přírodní esenciální, neboli éterické oleje získané z rostlin.)

Nyní zbystřete, pokud vás trápí akné:
- Minerální olej vytvoří tenký film na povrchu pokožky. Ta pak nedokáže "dýchat". Tím pokožka nemá dostatek kyslíku, a nedokáže pak vyloučit odpadní látky ani toxiny.
- Parafín je vyrobený z uhlí nebo z ropy. Pokožka jej nevstřebává, a tím se ucpávají póry.

Domácí drogerie

20. května 2018 v 11:13 | Adri
Prací prášek
Suroviny:
• 250 g nastrouhaného olivového mýdla (prodává např. Country Life)
• 1 kg sody (Yellow and blue, Soda bicarbona 1 kg)

Postup je jednoduchý. Mýdlo nastrouhejte na hrubo na struhadle a promíchejte se sodou. Skladujte ve vzduchotěsné krabici. Před praním dejte 2-4 lžíce směsi přímo do bubnu pračky a můžete prát. U silně znečištěného prádla doporučuji přidat PUER odstraňovač skvrn na bázi kyslíku od firmy Yellow and blue, který je rovněž zcela biologicky odbouratelný.
A pokud chcete docílit zářivého prádla bez skvrn, doporučuji sušit na sluníčku.

Váš denní šálek krásy-kávy

13. března 2018 v 11:54 | Adri
V poslední době jsem přišla na chuť kávě. Brouzdala jsem internetem a našla zajímavý článek jak kávu využít taky jiným způsobem než jen na pití. Snad vám nebude vadit, že je ve slovenštině, ale podle mne (každodenně se setkávám se slovensky či polsky mluvícími) je zbyečné ho překladát :)


Většina ľudí si nedokáže predstaviť ráno bez čerstvo pripravenej a voňavej kávy. Stáva sa naším "životabudičom" vo chvíli, keď rukami objímeme horúcu šálku alebo hrnček. Káva zahreje, povzbudí a navodí lepšiu náladu. Vďaka kofeínu, ktorý káva obsahuje, dokážeme pracovať v plnom nasadení aj vtedy, keď sa nám vôbec nič nechce. Vedeli ste však, že káva má úžasné účinky aj v oblasti kozmetiky?

Chemické opalovací krémy vs přírodní cesta

8. března 2018 v 11:53 | Adri
Zeptejte se kohokoli, jak je to s opalovacími prostředky, a nejspíš se dozvíte spoustu mylných informací, jež drtivé většině lidí vtloukly do hlavy zdravotníci a mainstreamová media. Téměř nic, co se z médií hlavního proudu dozvíte o "opalovácích", totiž není pravda. Americký investigativní novinář Mike Adams stručně shrnul situaci, jaká panuje kolem "sluneční lži" ve Spojených státech. V Evropě je samozřejmě situace kopií té americké: není tomu tak dlouho, co Evropská unie specifickými zákazy a nařízeními dosáhla toho, že většina firem přírodní kosmetiky přestala dodávat na český trh "zdravé" opalovací krémy bez chemikálií.

Už jsem dříve v nějakém čánku zmínila: že nejlépe fungují ty nejpřirozenější věci a nejlepším opalovacím "krémem" je přesně v duchu tohoto tvrzení panenský olivový olej, smíchaný v poměru 4:1 s čerstvou citronovou šťávou.

Zázrak pro vaši pleť: mytí obličeje

10. února 2018 v 11:20 | Adri
Zdravá a zářící pleť závisí do jisté míry také na mytí obličeje. To je nutno dělat pravidelně, dvakrát denně, ráno a večer, před spaním. Rovněž velmi záleží na tom, čím si obličej umýváte. Na trhu existuje mnoho čisticí prostředku na pleť. Ty však obsahují chemikálie, které mohou pokožku dráždit a způsobují tak víc škody, než užitku. To je důvod, proč je důležité přečíst si, co vše daný produkt obsahuje.

Přírodní metody bělení zubů očima dentistů

28. listopadu 2017 v 11:42 | Adri
Zuby bílé jako perličky. Touží po nich asi každý, kdo se nepyšní zrovna oslnivě zářivým úsměvem. Způsobů, jak se můžete pokusit chrup vybělit, je dost. Co třeba oblíbené babské rady? Které jsou účinné?

DIY recept na péči pro pokožku hlavy

3. listopadu 2017 v 11:07 | Adri
Přínáším vám jeden super recept, díky němuž se vám zlepší pokožka hlavy, lépe se vám bude prokrvovat a díky tomu vám lépe porostou vlasy, které navíc budou silnější. Zatím jsem to na sobě vyzkoušela po dobu 3 měsíců (co měsíc, to jedna kúra) a už můžu vidět výsledky.
Většinu ingrediencí je docela těžké sehnat - neseženete je v supermarketu, nejlepší jsou zdravé výživy či speciální obchody s přírodní kosmetikou nebo hezky pěkně v teple domova e-shopy. Ve všech případech si ale dejte pozor na kvalitu!

Jinak obecně platí, čím větší balení, tím se vám koupě více vyplatí. Dejte si však pozor na datum trvanlivosti a taky počítejte s tím, jestli v máte plánu ingredienci použít do nějakého jiného receptu na domácí kosmetiku.

3 tipy jak začít s výrobou domácí kosmetiky

28. října 2017 v 11:14 | Adri
Často se setkávám s obavami, jak složité je sehnat kvalitní veganskou kosmetiku, která skutečně není testovaná, a to jak finální výrobek, tak i jednotlivé ingredience. Většina na to už rezignovala. A tak jsem si začala vyrábět vlastní kosmetiku.
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."