Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Pro těhotné/kojící

Placenta a její zázračné léčebné účinky a využití po porodu – tipy od dul a porodních asistentek

2. září 2018 v 11:57 | Adri
Přečtěte si vše o možnostech využití placenty! Přečíst si pak můžete třeba i průvodce placentovou homeopatií nebo průvodce homeopatií z mateřského mléka... Porod a těhotenství je nádherná etapa života, která posiluje ženství, aspekt, v dnešní době naší společnosti velmi potlačovaný...

Afirmace a tvorba vision boardu pro nádherný porod

31. srpna 2018 v 12:50 | Adri
Jelikož v poslední době se kolem mě rodí spoustu dětí a pohybuje se spousta maminek v očekávání, přidávám i pár článků související s poredem.

Inspirujte se afirmacemi pro jemný a přirozený porod a vytvořte si porodní vision board, který vás připraví na porod snů :)

Afirmace jsou skvělé k tomu, abyste během těhotenství svoji mysl nasměřovaly ke krásnému porodu a aby postupně mizely obavy a strachy, které byste během tohoto období mohly mít. Použijte tedy třeba afirmace z tohoto článku nebo si je přepište tak, aby vycházely přímo z vás. Uvidíte, že vás napadne spousta dalších. Afirmace si pak můžete vytisknout a dát na viditelné místo, do svého diáře, nalepit na zrcadlo nebo je použít k vytvoření porodního vision boardu.

Zásadité koupele pro těhotné

8. května 2018 v 11:11 | Adri
Mnoho problémů v těhotenství vzniká díky překyselení organismu - otoky, nadváha, problémy s pletí a tlakem. Pojďte se tohoto v tomto nádherném období vyvarovat.

V době těhotenství se nacházíte ve zcela jiné situaci (co se týče látkové výměny) než před těhotenstvím. Tato zvláštní situace trvá do doby, než se znovu objeví pravidelná měsíční krvácení na konci těhotenství resp. doby kojení.

Mnoho jedů a škodlivin ze zrnkové kávy a koly, cigaret a sladkostí, černého čaje, z masa a soli, léků či z přehnaného sportování zůstává v těle po dobu, kdy je žena těhotná a kdy až do konce doby kojení nemá menstruaci. Pokud je žena zodpovědná a myslí na budoucí zdraví dítěte, své zdraví a krásu, měla by tyto faktory zredukovat, resp. se jim úplně vyhnout.

Dětské znamení zvěrokruhu (2/2)

7. listopadu 2014 v 11:55 | Adri
Pokračování dětského výkladu znamení zvěrokruhu. Je poučný především pro rodiče, takže je přikládám do rubriky Pro těhotné/kojící, protože přeci jen se do této rubriky hodí nejvíce. Doporučuji však ke čtení i dětem :)

Dětské znamení zvěrokruhu (1/2)

6. listopadu 2014 v 11:44 | Adri
Našla jsem v knize od Doreen Virtue dětský výklad znamení zvěrokruhu. Je poučný především pro rodiče, takže je přikládám do rubriky Pro těhotné/kojící, protože přeci jen se do této rubriky hodí nejvíce. Doporučuji však ke čtení i dětem :)
Já měla nádherné dětství (momentálně zažívám.. puberství? dospívání? Jak se tomu říká, když vám je patnáct - za chvíli šestnáct? :D)

Jak uklidnit vztekající malé dítě

19. srpna 2014 v 11:11 | Adri
Následující článek se hodí nejen pro těhulky, ale jistě pomůže i tatínkům a babičkám a vůbec všem, kteří hlídají malé děti. Dítě si vychováváme sami, nemůžeme odsuzovat společnost za to, že nepozdraví, neumyje si před jídlem ruce, nečistí si zuby... Takže pamatujte na to, až si budete stěžovat. Že ho kazí školka? Přesídlete jinam!

Cesta duše do plodu

14. června 2014 v 11:33 | Adri
Zjistila jsem, že jsem dosud nenapsala žádný článek, který by se týkal vtělení duše do plodu, do čistého neposkvrněného tělíčka v matčině bříše. Tohoto tématu jsem se dotkla pouze námátkou a byla by škoda toto téma více nerozvést.

Dřívější porody

9. dubna 2014 v 11:33 | Adri
Bavila jsem se s kamarádkou o těhotenství. Překvapila mě, že má toho o této problematice načteno dost knížek a článků, přestože má teprve čtrnáct, takže je mladší než já. Poučila mě a já zajímavosti předávám dál :)

Používání mobilu v těhotenství

8. srpna 2013 v 11:33 | Adri
Podle studie americké a dánské univerzity ohrožuje používání mobilního telefonu v těhotenství budoucí chování dítěte. To pak může mít problémy s hyperaktivitou či navazováním známostí.

I děti mají svého ochránce-anděla

17. června 2013 v 11:33 | Adri
Každý člověk má svého anděla, i vaše dítě ho má, na to maminky nezapomínejte. Zvláště v novorozeneckém věku se kolem vašeho drobečka neustále motá a hlídá jej, protože je právě nejvíce zranitelné. Možná se vám už stalo, že se miminko zakoukalo někam do rohu místnosti a začalo se smát, přestože tam není nic, co by mohlo malého zaujmout, nebo dokonce rozesmát. - To se dívalo na svého ochránce.
Radím vám s tímto andělem komunikovat, mnohokrát se vám to vyplatí. Pomáhá vám pochopit, co miminko právě potřebuje, vysvětluje také, proč je miminko například nemocné a tak dále. Zkrátka dokonalý pomocník při výchově :)
Většina dětí si spolupráci s andělem uvědomuje a tím se také zvýší šance, že spojení s andělem zůstane stejně silné celou dobu dospívání, jako při prvních dnech na světě.
Anděl kolem plodu obletoval hned v tu dobu, kdy už v něm byl život, to znamená, kdy začaly první pohyby plodu. V té těhotenské době chodil jenom na preventivní prohlídky nebo u plodu byl ve dne v noci, to záleží na chování matky k plodu. - Pokud třeba matka kouřila, anděl stál u plodu jako výstražný maják bez přestání.

Když duše vstoupí do lidského těla, všechno, co zažilo na druhé straně, pomalu zapomíná. Narodí se s úplně čistým štítem, který byl zhotoven podle toho, jakou přibližnou cestu si duše vybrala už před vstoupením do plodu. Jak bude procházet životem, možná přijde na umění, jak tento štít vytvarovat do jiné podoby...

Plod má většinou jednoho anděla, s příchodem na svět se jejich počet zvýší, jsou tu ale pouze na výpomoc, protože v duši dítěte je opravdu velký zmatek - celých devět měsíců nemusela prakticky nic. Vstřebávala nové vzpomínky z prenatálního života a teď najednou tohle! V jeden moment jsem u svého bratra viděla pět andělů - nelekejte se, je to naprosto normální situace. Prostě utěšují vystrašenou dušičku. Pokud u svého drobečka vidíte pouze jednoho anděla, nezoufejte. V tomto případě je to velký bojovník, který si se vším poradí sám, nebo má ze svého prenatálního života jakýsi blok, že nedokáže k sobě přivolat anděly... Důvodů může být mnoho, zeptejte se raději přímo anděla.

Dušička kolem plodu oblétává pár dní od početí, hlídá si jej, aby se tam neusadila nějaká špatná bytůstka... Smutné na tom je, že asi polovina těchto dušiček si není schopná plod uhlídat, protože je matičky dostatečně nepodporují dobrou náladou a smíchem. Místo toho je napadají samé černé myšlenky o tom, co by se jim nebo plodu mohlo během těhotenství stát. Takové děti se většinou moc svým rodičům nepodobají jak vzhledem, tak chováním a myšlením. - Pozor, teď ale nemluvím o indigových dětech, ty se svým rodičům také v ničem neshodují, ale tyto duše si matku opravdu vybraly a hlídaly plod. Většinou jsou to velmi veselé, spokojené a moudré děti.
Strážný anděl k plodu přichází až tehdy, kdy se do něj dušička vtělí, tedy kolem třetího měsíce těhotenství, od prvního pohybu plodu.

Přejdeme už mému bratříčkovi a jeho Meramel, co říkáte?


Její podobiznu jsem nakreslila při hodině dějepisu, jindy jsem čas na kreslení prostě nemohla najít... Jen tak pro zajímavost - to co má na hlavě jsou kudrnaté vlasy, ne čepice :D Ze spod ji vyrůstají vlasy rovně, o několik tonu světlejší než kudrnaté. Ještě na ten účes nejsem zvyklá, strašně mě rozptyluje při komunikaci :D Ale i tak se s ní dobře povídá, hlavně o malém. Dozvěděla jsem se, že jeho duši doprovází poprvé, předtím měl jako hlavního anděla Taéva (píšu jak se to vyslovuje) a ona zajišťovala hladkou komunikaci mezi lidmi... Jak se tak koukám, naše rozpravy by vyšly na další článek, tak to raději utnu, aby článek nepojednával pouze o jednom andělu.

Když už jsme u těch rozpravav, napadá mě připomenout, že komunikovat s anděly ostatních lidí je jiné, než se svými. Ne že by byli nevlídnější, ale cítíte z nich silnou lásku k osobě, kterou opatrují. Ve chvíli, kdy s nimi začínáte mluvit, můžete mít pocit, že vstupujete do jejich spojení. Toto spojení je ale tak silné, že se nemusíte zbytečně obávat toho, že nějak poničíte jejich vztah. Pokud se vám komunikace nedaří, zkuste anděla vnímat více prostřednictvím svého dítěte, někdy také pomáhá, když se dítěte dotýkáte.
Možná se vám stane, že se s andělem prostě nedomluvíte, ať děláte co děláte. V takovém případě je dobré myslet na pravidlo, že andělé slyší všechno, co k nim řeknete, i když vy jejich odpovědi neslyšíte. Myslete na anděla svého dítěte, on pochopí, že jeho přítomnost oceňujete a bude se pokoušet s vámi spolupracovat.
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."