Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Studium ve Francii

Francie studium - fotky

22. srpna 2017 v 10:55 | Adri
Tak konečně jsem došla k rozhodnutí... Jelikož galerie se mi na blogu plní a fotek z Franice mám hodně, přetáhla jsem je jednoduše na zoneramu. Odkud bohužel nejdou nahrát na blog. Takže vás pouze odkážu na moje album, kde si fotky můžete prohlédnout. Uvažovala jsem, že se přemístím na blogspot, ale nevím, jestli budu mít prostor všechny články ručně přetáhnout... ještě si pohrávám s myšlenkou, že nechám tento blog jako "záchytný bod" a budu vést k tomu youtube kanál... No uvidíme v září a říjnu, kdy se mi naplno rozjede "pracovní program", protože toho mám tolik, až pochybuji, že stihnu vést vůbec nějaký blog :D


Fotky jsou řazeny podle měsíců, takže možná si spojíte mé zápisky s tím, co uvidíte :)


ZDE

Poslední týden ve Francii

10. června 2017 v 21:42 | Adri
Tak a poslední týden (vlastně ani ne) školy ve Francii mi začal pátkem. Většinou už všechny hodiny probíhají ve volnějším duchu, v tom vedru to ani jinak nejde. Vyspala jsem se hezky až do půl osmé, jelikož jsem měla na devět.

Angličtinu jsem jako vždy bojkotovala. Učitel mě navíc poslal pro lístek s omluvenkou, že jsem chyběla skoro celý týden. Když jsem se vrátila (a že jsem si dala na čas), reklamoval, že jsem si to napsala sama. No jo, ale já už mám 18, ohradila jsem se a měla jsem chuť ho kopnout a vyhodit z okna. Ještě ho v životě uvidím jen jednou, příští čtvrtek (a možná se na poslední chvíli ještě uliju z vyučování, uvidíme, jak se mi bude chtít :D) a pak už NIKDY!!! Třikrát hurá!

Ve francouzštině jsme si sdělovali naše průměry. Oproti minulému trimestru jsem si pohoršila, kvůli výměně naší učitelky na tělocvik, která mě dala do skupiny holek na badminton, které neuměly hrát, takže jsem nemohla ani ukázat, co všechno umím, když všechny míčky lítaly pohodlně na mě, takže mi dala horší známku a taky "úžasnému" učiteli na angličtinu, se kterým odmítám komunikovat, jelikož mě nevyvolává, když se hlásím, takže jsem rezignovala a nehlásím se vůbec a navíc po mě "prý" nemůže přečíst písemky, takže mi to všechno poškrtá, i když to mám správně… Zajímavé je, že jedině on má problém s mým písmem... Ale i tak nejsem ze třídy nejhorší, pořád se pode mnou tísní šest lidí z 36.

Studium Franice 15. - 24. 5.

24. května 2017 v 19:18 | Adri
Konečně tu přišlo pěkné počasí! Vlastně už léto! Celé pondělí až pátek slunečno a nad dvacet stupňů! Takže mise týdne byla jasná: užít si sluníčka a načerpat vitamín D, jehož nedostatkem tady trpím. Ano, opravdu, i tady do regionu, kde prší nejvíc z celé Francie, zavítalo slunce.
Připadám si už připravená na prázdniny. Chybí mi jen vegan zmrzlina za rohem či výprodej melounů za rohem. Supermarket je totiž daleko… V tom horku :D

Ale jinak jsem samozřejmě i chodila do školy, neválela jsem se jenom na sluníčku, i kdybych moc chtěla. Ve francouzštině dokončujeme (stále) Doma Juana od Moliera. Už mi to leze krkem :D Ve středu jsme se dívali i na filmově zpracovaný konec, z roku 1965. Smáli jsme se nad super kvalitními digitálními efekty při zjevení ducha a taky při tom, jak hlavní postava padá do pekel.
V matice počítáme pravděpodobnosti, většinou jen stačí vědět vzorečky a je to. Ovšem v pátek píšeme písemku na dřívější učivo, které vůbec ale vůbec nechápu :D Zato jsem začala alespoň chápat stereometrii pro gympl v ČR. Což je pro mě důležitější, takže jsem spokojená. Nejsem matematický génius a ani o to neusiluji.

Studium Franice 9. - 14. 5.

14. května 2017 v 19:48 | Adri
Mám pocit, že se počasí rozhodlo, že po dobu víkendu bude vždy pršet a naopak přes školní týden bude krásně. A nejlépe bude zrovna v ty dny, kdy mám školu nejdéle.

V úterý byl pohodový den, matikářka totiž nebyla ve škole. Takže mě čekal badminton. A jako jsem zklamaná z čestností mých spolužáků. Dávaly se bonusové body za to, když použijete určitou taktiku no a samozřejmě oni tvrdili, že ji použili, i když prováděli něco úplně jiného. Ze začátku jsem to chápala, protože jsem hrála s kluky a ti by samozřejmě nesnesli, kdyby je porazila holka, ale když potom tvrdily i holky, které stěží udrží raketu v ruce, že vyhrály… Ve francouzštině se rozdávali maturity psané části. Překvapilo mě, že kamarádka jásala nad 10/20. No jo, Francouzi. A ještě k tomu dospívající. Co od nich očekávám :D Volný čas jsem využila k tomu, abych dodělala chemii pro můj gympl v ČR. A povedlo se! Chybí mi jen dva příklady, na které se tento víkend zeptám učitele.

Studium Francie 2. - 8. 5.

8. května 2017 v 14:41 | Adri
Jak jste si mohli všimnout, vymazal se mi předešlý týden o mém studiu ve Francii a opravdu se mi zrovna dvakrát nechtělo do toho ho přepisovat. V rychlosti vám ale uvedu, že to byl můj první víkend u třetí rodiny za můj roční pobyt ve Francii, ale v podstatě jsem u nich byla jenom polovinu času, protože celou neděli a polovinu pondělí jsem strávila u mé první rodiny, jelikož ta moje nynější slavila ohromné oslavy 60. Výročí svatby prarodičů, kde bych se jenom nudila.

Takže jsem s mojí oblíbenou rodinou, která by sice trochu mohla více dbát na úklid (:D), navštívila školní koncert, rockovou operu la Traviatu a bylo to úžasné! V neděli jsme se zase šli kouknout na výstavu obrazů od umělce, který bydlí vedle známých od rodiny. Trpěl alkoholismem a chtěl spáchat sebevraždu, což na některých obrazech jde vidět, ale musí se nechat, že i tak se jedná o hodnotná umělecká díla.

Mezitím jsem navíc rozečetla Cizinku od Diany Gabaldon… A můžete se těšit na recenzi. Sice nevím ještě kdy, protože to je přeci jen bichle, ale už tak k ní mám docela hodně podnětů a poznámek.

Studium Fanice 22. - 30. 4.

1. května 2017 v 19:02 | Adri
Tak, měla jsem dopsaný deník, všechny podrobnosti, detaily, zajímavé střípky... A všechno se vymazalo :) Děkuji blog.cz :)
Uvažuji už dlouho, že přejdu na jinou platformu... Ovšem všechno přetáhnu až o letních prádzninách, kdy budu mít více času. Tak se aspoň zabavte zajímavými články, je jich dost :)


Zajímavé články:Studium Fanice 28. 3. - 2. 4.

2. dubna 2017 v 18:14 | Adri
Je to hrůza, jak ten čas letí. Z pohledu strávených na některých hodinách (hlavně angličtina, matematika a fyzika) sice ne, ale dohromady v měřítku to je strašný tobogán. Totiž příští pátek jedu opět do ČR na zkoušky, už jsem se začala domlouvat s učiteli. A opět mě zavalili velice "příjemnými" informacemi, že nebudu mít nikoliv na zkoušky sedm dnů, ale pouze pět, protože jsou přijímací zkoušky. K tomu mě naložili takovým ohromným objemem učiva, že si to nějak moje tělo přebralo svým způsobem, že mě opět začala bolet noha. Takže v pondělí jsem nešla na tělocvik. Když mě učitelka viděla, jak kulhám, pustila mě, že to nemá cenu.

Ale v ostatních předmětech se mi jinak dařilo lépe, i když jsem se pořád vrtěla na židli a do toho pořád smrkala. Musela jsem být velice příjemná pro učitele :D

Studium Fanice 20. - 27. 3.

26. března 2017 v 20:26 | Adri
Moje jaro ve Francii začíná. Počasí výjimečně odpovídá, vše se probouzí k životu a já taky. Ve francouzštině jsme ze z poezie přemístili na drama. Měli jsme během prázdnin přečíst Doma Juana od Moliera, ovšem já na to nějak v tom zmatku hordy knih, co si chci přečíst a co musím přečíst a učení do jedné do školy a do druhé, nějak zapomněla. Tak jsem si aspoň uložila francouzskou verzi do mobilu. Ovšem nejdřív na něm musím dočíst rozečtené R. U. R.

Studium Francie 13. - 19. 3.

19. března 2017 v 16:13 | Adri
Ten čas neskutečně letí. Hlavně tento týden, kdy se počasí rozhodlo, že už nastane rovnou přelom jara-léta. Máme tady ráno kolem pěti až desíti stupňů a přes poledne na sluníčko kolem dvaceti. Paráda! A to jsem si myslela, že mi v tom lehkém kabátku bude zima. A prý že Vosges je místo, kde je ve Francii nejvíce zima.

V pondělí se ve francouzštině rozdávala disertace, kterou jsme měli za úkol vypracovat během našich zimních prázdnin, tedy dvou týdnů v únoru. Já jsem měla prázdniny jenom jeden týden (ten první jsem psala písemky na českém gymplu) a ten jsem strávila v Rakousku na lyžích. Takže samozřejmě jsem nechala psaní až na poslední chvíli, cestu vlakem z mého města do Prahy. Nějaké tři hodiny s pauzami. A měla jsem skoro nejlepší výsledek z celé třídy. Všichni kolem mě měli horší známku, dokonce mi i říkali, že ke mně budou chodit na doučování :D Učitelka říkala, že jsem v textech našla plno detailů a velice dobře jsem je využila k argumentaci. Měla jsem tam pár chyb, co se týče struktury textu (oproti našim slohovkám se to rozdělení do odstavců, bodech v úvodu, konci se velice liší a je mnohem složitější). Dost mi k tomu pomohla písemka z Česka, kdy jsem se drtila nazpaměť všechny avantgardní směry, zastupitele a díla a potom jsem si i dobrovolně některá vyhledala a přečetla. V tomhle je naše školství tak trochu postavené na hlavu - mnohdy se stačí nadrtit dílo-autor a s tím projdete celou střední. Tady se více pracuje s textem, hledají se skryté významy, učí se použít text k argumentaci jisté citace, porovnávají se díla mezi sebou…

Studium Francie 5. - 12. 3.

12. března 2017 v 20:53 | Adri
Pravidelný report z Lotrinska: pondělní dopoledne probíhalo v klídku, ve francouzštině rozebíráme všelijaké karikatury. V angličtině jsem dostala z testu 19/20 a to jsem ani nevěděla, že něco píšeme a na co. Učitel mi tam připsal k tomu známku 8/20 - což má být za ústní část. Když mi to podával, řekl, že mám nejlepší test, ale že tu známku za ústní část si zasloužím, protože se nehlásím. Odpověděla jsem mu klidným pokerfacem. Hlásil by se snad někdo pořád na všechny primitivní věci? Jsem tam aktivní asi jako v naší hodině francouzštiny v ČR. Tedy vůbec, protože všechno vím. Nevím co bereme, kdy se píše a co. Prostě v hodinách dělám věci do jiných předmětů, protože to vnímám jako ztrátu času.
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."