Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zajímavosti o vlách

Víly z podrobného hlediska

1. prosince 2013 v 11:22 | Adri
S vílami se setkáme především v keltských a severských bájích a také se vyskytují v pověstech Slovanů a Germánů. Bývá nazývána též rusalka, divoženka nebo bosorka, přičemž rusalky jsou spojené s vodou, je to tedy vodní druh víl.
Samotný výraz víla je slovanský ale v jiných pantheonech zaujímají jejich místo nixy (u Germánů), sidhe (u Keltů) a nymfy (u Řeků), podobnými bytostmi jsou i mořské panny. Ve středověku se pro ně používalo starofrancouzské slovo fae, z čehož vychází dnešní anglické fairy.

Jak komunikovat s vílou?

2. ledna 2012 v 9:59 | Adri
Nejdůležitější věta, kterou bych měla začít, asi bude ta, že když s vámi víla nechce komunikovat, tak se o to dnes už nepokoušejte.
Zkuste to třeba až za dva dny. Můžete se pokusit zjistit, proč víla nechce.
Víly jsou spjaty s přírodou, nebo některými místy, kde se cítí dobře. Můžete ji tedy mít i doma nebo v práci, ve škole. Jejich přirozené prostředí jsou ale louky, zahrádky a listnaté lesy.
Pokud narazíte na vílu doma, vyhráli jste Jackpot. Ze začátku ale doporučuji spíše přírodu. Když je zimní období (a je :D), doporučuji se do komunikace nevrhnout. Víly odpočívají. Víte jak se přes jaro, léto a podzim nadřely? Musí se postarat o každičký kvíteček, rostlinku, strom, keř, list... A my jim to ještě znesnadňujeme tím, že dělám v přírodě obří nepořádek....
Tak se potom nemáme čemu divit, když nestihnou nějakou rostlinku!
Nemůžete vždycky po víle chtít, aby se vám zjevila! Můžete se jí zeptat... Na to tu přece je - aby vám víla řekla něco o vílách :)
 
 

Reklama
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."