Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zaujalo mě

Darwinova teorie vyvrácena

21. listopadu 2017 v 11:15 | Adri
Ráda bych nasdílela článek ze stránek http://www.czechfreepress.cz/
Myslím si, že určitě stojí za přečtení. Já osobně Darwinově teorii nikdy nevěřila. Pokud se člověk více věnuje genetice, biologii a biochemii, musí mu být prostě jasné, že je to neskutečný blábol plný mezer a nepodložený důkazy. A proč se tedy všichni stále drží této bláznivé teorie? Inu, být vědcem, který na této teorii staví své výzkumy, taky bych se jí radši držela. V opačném případě by to pro mě totiž znamenalo ztrátu mnoha ocenění, financí, a v neposlední řadě bych byla před celým světem za blbce...

Zajímavý rozhovor z Janem Hnízdilem

10. června 2017 v 11:33 | Adri
Jisté je jedno. Způsobem jako dosud už dál žít nemůžeme, říká host Martiny Kociánové. MUDr. Jan Hnízdil je původem internista, který se v současnosti věnuje psychosomatické medicíně.

Martina: Vy jste nedávno řekl, že nemocemi odrážíme společenskou situaci. Jak tedy zní diagnóza naší společnosti?

Jan Hnízdil: Já bych začal spíš diagnózou zdraví. Neustále se mluví o nemocech, ale současná medicína v podstatě úplně ignoruje definici zdraví. Definice Světové zdravotnické organizace zní, že zdraví je stav úplné tělesné, duševní a sociální pohody. Já si myslím, že to je iluze. Kdo dneska má úplnou tělesnou, duševní a sociální pohodu?

Martina: Nevím.

13 využití kávové sedliny

4. června 2017 v 15:27 | Adri
1. Celulitida

Kávová sedlina je vynikajícím prostředkem proti celulitidě. Není divu, že téměř každý krém a gel proti celulitidě obsahuje kofein.

Divíte se, proč jste se nad tím nikdy nezamysleli?

Smíchejte kávovou sedlinu s nějakým kuchyňským olejem (slunečnicový, olivový) a připravte si nejúčinnější a 100% přírodní krém proti celulitidě, který vás nebude navíc nic stát.

2. Mýdlo

Pokud nechcete používat mýdlo, místo něj použijte kávu. Možná vás to překvapí, ale s kávovou sedlinou si ruce vyčistíte opravdu velmi dobře.

K tomu má zpevňující a peelingové vlastnosti, které s vaší pokožkou dokáží udělat hotové zázraky. Vyzkoušejte to a uvidíte sami.

Příběh růžových stužek bojujících proti rakovině

30. května 2017 v 11:33 | Adri
Růžová stužka původně ani neměla být růžová, ani sloužit jako marketingový nástroj. Měla mít broskvovou barvu a v devadesátých letech 20. Století ji navrhla Charlotte Haleyová, jejíž dcera, sestra a babička trpěly rakovinou prsu. Hněvala se a byla rozhodnutá založit občanské hnutí, sedla si tedy ke kuchyňskému stolu a ručně vyrobila několik tisíc stužek broskvové barvy. Zabalila je po pěti kusech a ke každému balení připojila lístek, na němž stálo: "Roční rozpočet Národního institutu pro výzkum rakoviny činí 1,8 miliardy dolarů, jen pět procent z této částky je však určeno na prevenci. Noste tuto stužku a pomozte nám probudit Ameriku a její zákonodárce." Balíčky rozdávala v místním obchodním domě, a aby pro svou kampaň získala pozornost veřejnosti, napsala dopisy slavným a vysoce postaveným ženám.

V té době začala rakovina prstu vstupovat do povědomí veřejnosti a několik nadnárodních korporací s ní mělo velké plány. Společnost Estée Lauder se spojila s časopisem Self a při příležitosti Měsíce pro povědomí o rakovině prsu (Breast Cancer Awarness Month) společně vytvořily druhé, zvláštní vydání časopisu, věnované této problematice. V jejich vizi se kosmetické výrobky v prodejnách po celé zemi honosily právě stužkou na podporu boje proti rakovině prsu. Dozvěděly se však, že stužku již někdo používá. Kontaktovaly tedy Charlotte Hayleovou a nabídly ji, že její broskvovou stužku proslaví po celé zemi. "Nechtěla s námi nic mít. Řekla, že jsme příliš komerční," vysvětlila Alexandra Penneyová, redaktorka časopisu Self, v rozhovoru pro časopis MAMM. Charlotte chtěla s pomocí stužky inspirovat ženy k politické aktivitě, o prodeji kosmetických výrobků neměla zájem. Její vize se však nikdy neuskutečnila. Společnost Estée Lauder a časopis Self chtěly stužku získat za jakoukoliv cenu. Volba padla na růžovou, barvu života s uklidňujícími účinky. "Cílové skupiny a studie dospěly k závěru, že růžová barva je hřejivá, příjemná, hravá a evokuje pocity štěstí. Pro ženy trpící rakovinou prstu představuje pravý opak jejich onemocnění," sdělila Brenda Salgadová z organizace Hnutí proti rakovině prsu.

Tak vznikla růžová stužka. V záplavě růžových stužek klesla broskvová stužka Charlotte Haleyeové ke dnu a navždy zmizela.

Jak doma pěstovat nekončící zásobu zázvoru

13. června 2016 v 11:55 | Adri
Vzhledem k tomu, že tato rostlina vyžaduje pouze malé množství slunečního světla, můžete nechat některé jeho části v půdě, zatímco některé části využijete ke konzumaci. Zároveň jde o perfektní rostlinu, kterou můžeme pěstovat v domácích podmínkách. A nesmíme zapomenout na její příjemnou chuť a zdravotní přínosy, což jí dělá ještě přitažlivější. Její kořeny jsou běžně používány na čaj, bylinné směsi i při vaření.

10 měsíců trvá, aby se stal zázvor dostatečně připraveným pro naši konzumaci. Bohužel zázvor nesnáší chladné počasí a je proto lepší, abychom ho nechali doma, dokud není venku dostatečně teplo.

Pěstování zázvoru
Nejlepší místa k nákupu zázvoru jsou různá zahradní centra nebo speciální katalogy se semeny. Velmi zřídka narazíte na zázvor u menších zahradníků. Pro účely domácího pěstování můžete samozřejmě využít i zázvor koupený v obchodu s potravinami, ale výsledky budou v tomto případě mnohem pomalejší kvůli používání různých inhibitorů, které mají zabraňovat klíčení. Ty bohužel zůstávají v rostlině i poté, co ji znovu zasadíte. Pokud tedy získáte zázvor tímto způsobem, nechte ho přes noc namočený ve vodě, abyste ho zbavili všech pecticidů, které v něm mohou být.

Rostliny čistí vzduch - jaké pěstovat?

14. května 2016 v 11:55 | Adri
Co myslíte, že má váš byt nebo vaše kancelář společného s vesmírnou lodí NASA? Faktem je, že odpovědí v některých případech může být, že jde o špatnou kvalitu ovzduší. A to, že dobrá kvalita vzduchu může ovlivnit naši náladu i energii, je jasné. Rozhodně si kvalitní vzduch v domácím či pracovním prostředím nevytvoříme používáním různých vůní, které podle reklam maskují každý smrad... To opravdu není správná cesta.

Látky znečišťující ovzduší uvnitř bytů, domů a pracovních budov patří mezi pět největších ekologických rizik pro veřejné zdraví: Zatuchlý vzduch umožňuje množení těch znečišťujících látek, jejichž přílišná koncentrace už není pro dýchání lidí vhodná.
Pobývání a pracovní aktivity v místech, kde není dobré větrání, může způsobit "syndrom nemocných budov", který vede k bolestem hlavy, závratím, nevolnosti a podrážení očí, uší a nosu.
Naštěstí vědci z NASA se snaží tento problém vyřešit. Jejich návrhem je jednoduché řešení, které může využít kdokoliv: K čištění vzduchu v interiéru použijte pokojové rostliny.

Jar 10 x jinak

26. března 2016 v 11:44 | Adri
Tímto samozřejmě nemyslím jenom Jar, ale prostředek na mytí nádobí obecně. Tyto prostředky stojí většinou vedle dřezu, ale jejich čistící síla může neuvěřitelně pomoci i jinde ve vaší domácnosti. Narozdíl od jiných chemikálií jde o tekutinu podstatně šetrnější (výrobci totiž počítají s tím, že budou přicházet do styku s vašima rukama). Proto zvažte při příštím úklidu využití této mýdlové tekutiny i při dalších možnostech.
Mimochodem my doma používáme z Tian De TENTO a jsme s ním spokojení. Stačí jenom troška, takže vydrží opravdu dlouho. A složením je perfektní :)

​Jak znovu využít kávovou sedlinu

5. března 2016 v 11:44 | Adri
Pijete kávu? Ano? A máte rádi mletou nebo rozpustnou? Čtěte dál, pokud jste spíš pro první možnost. Pijete-li totiž kávu pravidelně, tak vám zbývá kávová sedlina, kterou vyhodíte. Což je škoda, protože se nabízí tolik možností, jak kávovou sedlinu znovu využít. V několika případech opětovného využití šetříte jen svoji peněženku, ale v několika dokonce i životní prostředí!

Lidé jsou bytosti tvořené světlem

31. srpna 2015 v 11:33 | Adri
Vědci doložili, že lidé jsou bytosti tvořené světlem.
Biofotony - miniaturní částečky, které vysílá lidské tělo, používá ke komunikaci a samo v podstatě existuje čistě na základě světla.
Věda opatrně přiznává, že jsme více než jen fyzické atomy a molekuly, ale také stvoření světla.
Lidské tělo vysílá biofotony, může je vysílat a uvolňovat pomocí mysli. A biofotony dokáží ovlivňovat procesy na úrovni mezibuněčné komunikace a DNA.

Čtyři největší smolaři světa

20. srpna 2015 v 11:55 | Adri
Každý z nás má někdy "den blbec". Smůla, která se nám lepí na paty nám mnohdy dokáže otravovat život pěkně dlouho. Ztráta peněženky, ukopnutý palec u nohy, ujede nám tramvaj přes nosem.... Jenže v porovnání s těmito lidmi se jedná o příjemné záležitosti. Jejich bizarní smůla je téměř neuvěřitelná.

 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."