Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zaujalo mě

Nová maska palmového oleje

Včera v 11:18 | Adri
Palmový olej - aktuálně velmi žhavé téma. Chodíme v obchodech, čteme obaly a kroutíme hlavou, kde všude ho nacházíme. Jednou je to naše oblíbená tyčinka, podruhé oblíbené müsli...

Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když napíši, že aktuálně nás problematika palmového oleje všechny zajímá. Dnes bych nechala stranou stránku ekologickou a zaměřila se více na to, jakým způsobem se palmový olej v potravinách může skrývat. Do složení výrobků se totiž dostala nová zkratka - CBE.

Vraždy nepohodlných ochránců přírody dosahují po celém světě rekordních čísel

30. září 2018 v 11:04 | Adri
Každý týden jsou zavražděni v průměru čtyři aktivisté, strážci národních parků či vůdci domorodých obyvatel. Přesvědčení, že je možno zbavit se obránců životního prostřední bez následků, je celosvětově na vzestupu.
Minulý rok byl pro lidi bránící půdu náležející jejich komunitě, přírodní zdroje nebo divoká zvířata nejriskantnější. Nová studie ukazuje, že na světě jsou každý týden zavražděni v průměru čtyři obránci přírody.
1Aktivisté volají po spravedlnosti v případě Honduraské ochránkyně přírody domorodého původu Berty Cáceres, která byla zavražděna minulý rok.

Tyto pokojové rostliny čistí vzduch nejlépe

23. května 2018 v 11:17 | Adri
Americký národní úřad pro letectví a kosmonautiku před lety provedl studii, jejímž cílem bylo určit, které rostliny zbavují vzduch v místnostech běžných těkavých organických látek, nejčastěji formaldehydu, benzenu, trichlorethylenu a xylenu. V testu dobře skórovaly obyčejné pokojovky, jako je zelenec, scindapsus nebo tchýnin jazyk, ale i méně obvyklé rostliny. Seznam patnácti nejúspěšnějších najdete níže.

Tipy jak na nespavost

17. května 2018 v 11:04 | Adri
•Nespavost je samostatná diagnóza, nebo symptom jiné choroby. Jestliže člověk s nadváhou ráno vstává s bolestmi hlavy, ve dne usíná nad knihou, ráno mívá zvýšený tlak krve, hlavně diastolický (dolní) a po dechovém cvičení se mu tlak normalizuje bez léků, ve dne bývá ospalý a v noci má povrchní spánek, chrápe a často v noci chodí močit, má příznaky tzv. Pickwickova syndromu. Časté noční močení je způsobeno stresem z chronického nedostatku kyslíku. Spí-li člověk málo, ztrácí vůli, neovládne se a jí i v noci. Zde pomáhají dechová cvičení. Lékař Galén léčil také salátem nespavost.
•Dechová cvičení - kontrastní dech: výdech se skrčenýma rukama na úrovni ramen (viz obr. 1), potom prudký nádech s prudkým pohybem. Trénink kontrastního dechu postupně prodlužujeme dle kondice až do 15 minut denně.

•Do postele si vezmeme malou PET láhev s vodou o teplotě asi 50º C, zabalenou do lněné utěrky. Přikládáme ji ke tvářím a nosu. Dobře se přitom usíná.

Datum narození může ovlivnit, jakou chorobou onemocníte

31. ledna 2018 v 11:07 | Adri
Španělští vědci mapovali data narození u lidí, kteří trpěli jednou z 27 chronických nemocí, a došli k závratnému zjištění.

"Výsledky naší studie, které se zúčastnilo více jak 30 000 lidí, skutečně prokázaly velmi významnou souvislost mezi měsícem narození a výskytem nejrůznějších chronických onemocnění či dlouhodobých zdravotních problémů," vysvětlil pro Daily Mail profesor Jose Antonio Quesada, autor studie.

Podle něj je to dáno různými faktory, například působením ultrafialového záření, množstvím vitamínu D, teplotou, sezónním vlivem virů a alergií, které ovlivňují vývoj plodu v děloze, ale i v prvních měsících života.

A to buď v pozitivním, či negativním smyslu. Jednak mohou dané faktory zvyšovat obranyschopnost těla, v opačném případě jeho brzké poškození.

Například sluneční světlo spouští produkci vitamínu D v těle, přičemž jeho nedostatek v prvních měsících života může mít v dlouhodobém horizontu velmi negativní vliv na duševní i fyzické zdraví. Zároveň je známo, že tento vitamín pomáhá regulovat tisíce genů v průběhu vývoje, což se také odráží na zdraví jedince.

Darwinova teorie vyvrácena

21. listopadu 2017 v 11:15 | Adri
Ráda bych nasdílela článek ze stránek http://www.czechfreepress.cz/
Myslím si, že určitě stojí za přečtení. Já osobně Darwinově teorii nikdy nevěřila. Pokud se člověk více věnuje genetice, biologii a biochemii, musí mu být prostě jasné, že je to neskutečný blábol plný mezer a nepodložený důkazy. A proč se tedy všichni stále drží této bláznivé teorie? Inu, být vědcem, který na této teorii staví své výzkumy, taky bych se jí radši držela. V opačném případě by to pro mě totiž znamenalo ztrátu mnoha ocenění, financí, a v neposlední řadě bych byla před celým světem za blbce...

Zajímavý rozhovor z Janem Hnízdilem

10. června 2017 v 11:33 | Adri
Jisté je jedno. Způsobem jako dosud už dál žít nemůžeme, říká host Martiny Kociánové. MUDr. Jan Hnízdil je původem internista, který se v současnosti věnuje psychosomatické medicíně.

Martina: Vy jste nedávno řekl, že nemocemi odrážíme společenskou situaci. Jak tedy zní diagnóza naší společnosti?

Jan Hnízdil: Já bych začal spíš diagnózou zdraví. Neustále se mluví o nemocech, ale současná medicína v podstatě úplně ignoruje definici zdraví. Definice Světové zdravotnické organizace zní, že zdraví je stav úplné tělesné, duševní a sociální pohody. Já si myslím, že to je iluze. Kdo dneska má úplnou tělesnou, duševní a sociální pohodu?

Martina: Nevím.

13 využití kávové sedliny

4. června 2017 v 15:27 | Adri
1. Celulitida

Kávová sedlina je vynikajícím prostředkem proti celulitidě. Není divu, že téměř každý krém a gel proti celulitidě obsahuje kofein.

Divíte se, proč jste se nad tím nikdy nezamysleli?

Smíchejte kávovou sedlinu s nějakým kuchyňským olejem (slunečnicový, olivový) a připravte si nejúčinnější a 100% přírodní krém proti celulitidě, který vás nebude navíc nic stát.

2. Mýdlo

Pokud nechcete používat mýdlo, místo něj použijte kávu. Možná vás to překvapí, ale s kávovou sedlinou si ruce vyčistíte opravdu velmi dobře.

K tomu má zpevňující a peelingové vlastnosti, které s vaší pokožkou dokáží udělat hotové zázraky. Vyzkoušejte to a uvidíte sami.

Příběh růžových stužek bojujících proti rakovině

30. května 2017 v 11:33 | Adri
Růžová stužka původně ani neměla být růžová, ani sloužit jako marketingový nástroj. Měla mít broskvovou barvu a v devadesátých letech 20. Století ji navrhla Charlotte Haleyová, jejíž dcera, sestra a babička trpěly rakovinou prsu. Hněvala se a byla rozhodnutá založit občanské hnutí, sedla si tedy ke kuchyňskému stolu a ručně vyrobila několik tisíc stužek broskvové barvy. Zabalila je po pěti kusech a ke každému balení připojila lístek, na němž stálo: "Roční rozpočet Národního institutu pro výzkum rakoviny činí 1,8 miliardy dolarů, jen pět procent z této částky je však určeno na prevenci. Noste tuto stužku a pomozte nám probudit Ameriku a její zákonodárce." Balíčky rozdávala v místním obchodním domě, a aby pro svou kampaň získala pozornost veřejnosti, napsala dopisy slavným a vysoce postaveným ženám.

V té době začala rakovina prstu vstupovat do povědomí veřejnosti a několik nadnárodních korporací s ní mělo velké plány. Společnost Estée Lauder se spojila s časopisem Self a při příležitosti Měsíce pro povědomí o rakovině prsu (Breast Cancer Awarness Month) společně vytvořily druhé, zvláštní vydání časopisu, věnované této problematice. V jejich vizi se kosmetické výrobky v prodejnách po celé zemi honosily právě stužkou na podporu boje proti rakovině prsu. Dozvěděly se však, že stužku již někdo používá. Kontaktovaly tedy Charlotte Hayleovou a nabídly ji, že její broskvovou stužku proslaví po celé zemi. "Nechtěla s námi nic mít. Řekla, že jsme příliš komerční," vysvětlila Alexandra Penneyová, redaktorka časopisu Self, v rozhovoru pro časopis MAMM. Charlotte chtěla s pomocí stužky inspirovat ženy k politické aktivitě, o prodeji kosmetických výrobků neměla zájem. Její vize se však nikdy neuskutečnila. Společnost Estée Lauder a časopis Self chtěly stužku získat za jakoukoliv cenu. Volba padla na růžovou, barvu života s uklidňujícími účinky. "Cílové skupiny a studie dospěly k závěru, že růžová barva je hřejivá, příjemná, hravá a evokuje pocity štěstí. Pro ženy trpící rakovinou prstu představuje pravý opak jejich onemocnění," sdělila Brenda Salgadová z organizace Hnutí proti rakovině prsu.

Tak vznikla růžová stužka. V záplavě růžových stužek klesla broskvová stužka Charlotte Haleyeové ke dnu a navždy zmizela.

Jak doma pěstovat nekončící zásobu zázvoru

13. června 2016 v 11:55 | Adri
Vzhledem k tomu, že tato rostlina vyžaduje pouze malé množství slunečního světla, můžete nechat některé jeho části v půdě, zatímco některé části využijete ke konzumaci. Zároveň jde o perfektní rostlinu, kterou můžeme pěstovat v domácích podmínkách. A nesmíme zapomenout na její příjemnou chuť a zdravotní přínosy, což jí dělá ještě přitažlivější. Její kořeny jsou běžně používány na čaj, bylinné směsi i při vaření.

10 měsíců trvá, aby se stal zázvor dostatečně připraveným pro naši konzumaci. Bohužel zázvor nesnáší chladné počasí a je proto lepší, abychom ho nechali doma, dokud není venku dostatečně teplo.

Pěstování zázvoru
Nejlepší místa k nákupu zázvoru jsou různá zahradní centra nebo speciální katalogy se semeny. Velmi zřídka narazíte na zázvor u menších zahradníků. Pro účely domácího pěstování můžete samozřejmě využít i zázvor koupený v obchodu s potravinami, ale výsledky budou v tomto případě mnohem pomalejší kvůli používání různých inhibitorů, které mají zabraňovat klíčení. Ty bohužel zůstávají v rostlině i poté, co ji znovu zasadíte. Pokud tedy získáte zázvor tímto způsobem, nechte ho přes noc namočený ve vodě, abyste ho zbavili všech pecticidů, které v něm mohou být.

 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."