Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zaujalo mě

Příběh růžových stužek bojujících proti rakovině

30. května 2017 v 11:33 | Adri
Růžová stužka původně ani neměla být růžová, ani sloužit jako marketingový nástroj. Měla mít broskvovou barvu a v devadesátých letech 20. Století ji navrhla Charlotte Haleyová, jejíž dcera, sestra a babička trpěly rakovinou prsu. Hněvala se a byla rozhodnutá založit občanské hnutí, sedla si tedy ke kuchyňskému stolu a ručně vyrobila několik tisíc stužek broskvové barvy. Zabalila je po pěti kusech a ke každému balení připojila lístek, na němž stálo: "Roční rozpočet Národního institutu pro výzkum rakoviny činí 1,8 miliardy dolarů, jen pět procent z této částky je však určeno na prevenci. Noste tuto stužku a pomozte nám probudit Ameriku a její zákonodárce." Balíčky rozdávala v místním obchodním domě, a aby pro svou kampaň získala pozornost veřejnosti, napsala dopisy slavným a vysoce postaveným ženám.

V té době začala rakovina prstu vstupovat do povědomí veřejnosti a několik nadnárodních korporací s ní mělo velké plány. Společnost Estée Lauder se spojila s časopisem Self a při příležitosti Měsíce pro povědomí o rakovině prsu (Breast Cancer Awarness Month) společně vytvořily druhé, zvláštní vydání časopisu, věnované této problematice. V jejich vizi se kosmetické výrobky v prodejnách po celé zemi honosily právě stužkou na podporu boje proti rakovině prsu. Dozvěděly se však, že stužku již někdo používá. Kontaktovaly tedy Charlotte Hayleovou a nabídly ji, že její broskvovou stužku proslaví po celé zemi. "Nechtěla s námi nic mít. Řekla, že jsme příliš komerční," vysvětlila Alexandra Penneyová, redaktorka časopisu Self, v rozhovoru pro časopis MAMM. Charlotte chtěla s pomocí stužky inspirovat ženy k politické aktivitě, o prodeji kosmetických výrobků neměla zájem. Její vize se však nikdy neuskutečnila. Společnost Estée Lauder a časopis Self chtěly stužku získat za jakoukoliv cenu. Volba padla na růžovou, barvu života s uklidňujícími účinky. "Cílové skupiny a studie dospěly k závěru, že růžová barva je hřejivá, příjemná, hravá a evokuje pocity štěstí. Pro ženy trpící rakovinou prstu představuje pravý opak jejich onemocnění," sdělila Brenda Salgadová z organizace Hnutí proti rakovině prsu.

Tak vznikla růžová stužka. V záplavě růžových stužek klesla broskvová stužka Charlotte Haleyeové ke dnu a navždy zmizela.

Jak doma pěstovat nekončící zásobu zázvoru

13. června 2016 v 11:55 | Adri
Vzhledem k tomu, že tato rostlina vyžaduje pouze malé množství slunečního světla, můžete nechat některé jeho části v půdě, zatímco některé části využijete ke konzumaci. Zároveň jde o perfektní rostlinu, kterou můžeme pěstovat v domácích podmínkách. A nesmíme zapomenout na její příjemnou chuť a zdravotní přínosy, což jí dělá ještě přitažlivější. Její kořeny jsou běžně používány na čaj, bylinné směsi i při vaření.

10 měsíců trvá, aby se stal zázvor dostatečně připraveným pro naši konzumaci. Bohužel zázvor nesnáší chladné počasí a je proto lepší, abychom ho nechali doma, dokud není venku dostatečně teplo.

Pěstování zázvoru
Nejlepší místa k nákupu zázvoru jsou různá zahradní centra nebo speciální katalogy se semeny. Velmi zřídka narazíte na zázvor u menších zahradníků. Pro účely domácího pěstování můžete samozřejmě využít i zázvor koupený v obchodu s potravinami, ale výsledky budou v tomto případě mnohem pomalejší kvůli používání různých inhibitorů, které mají zabraňovat klíčení. Ty bohužel zůstávají v rostlině i poté, co ji znovu zasadíte. Pokud tedy získáte zázvor tímto způsobem, nechte ho přes noc namočený ve vodě, abyste ho zbavili všech pecticidů, které v něm mohou být.

Rostliny čistí vzduch - jaké pěstovat?

14. května 2016 v 11:55 | Adri
Co myslíte, že má váš byt nebo vaše kancelář společného s vesmírnou lodí NASA? Faktem je, že odpovědí v některých případech může být, že jde o špatnou kvalitu ovzduší. A to, že dobrá kvalita vzduchu může ovlivnit naši náladu i energii, je jasné. Rozhodně si kvalitní vzduch v domácím či pracovním prostředím nevytvoříme používáním různých vůní, které podle reklam maskují každý smrad... To opravdu není správná cesta.

Látky znečišťující ovzduší uvnitř bytů, domů a pracovních budov patří mezi pět největších ekologických rizik pro veřejné zdraví: Zatuchlý vzduch umožňuje množení těch znečišťujících látek, jejichž přílišná koncentrace už není pro dýchání lidí vhodná.
Pobývání a pracovní aktivity v místech, kde není dobré větrání, může způsobit "syndrom nemocných budov", který vede k bolestem hlavy, závratím, nevolnosti a podrážení očí, uší a nosu.
Naštěstí vědci z NASA se snaží tento problém vyřešit. Jejich návrhem je jednoduché řešení, které může využít kdokoliv: K čištění vzduchu v interiéru použijte pokojové rostliny.

Jar 10 x jinak

26. března 2016 v 11:44 | Adri
Tímto samozřejmě nemyslím jenom Jar, ale prostředek na mytí nádobí obecně. Tyto prostředky stojí většinou vedle dřezu, ale jejich čistící síla může neuvěřitelně pomoci i jinde ve vaší domácnosti. Narozdíl od jiných chemikálií jde o tekutinu podstatně šetrnější (výrobci totiž počítají s tím, že budou přicházet do styku s vašima rukama). Proto zvažte při příštím úklidu využití této mýdlové tekutiny i při dalších možnostech.
Mimochodem my doma používáme z Tian De TENTO a jsme s ním spokojení. Stačí jenom troška, takže vydrží opravdu dlouho. A složením je perfektní :)

​Jak znovu využít kávovou sedlinu

5. března 2016 v 11:44 | Adri
Pijete kávu? Ano? A máte rádi mletou nebo rozpustnou? Čtěte dál, pokud jste spíš pro první možnost. Pijete-li totiž kávu pravidelně, tak vám zbývá kávová sedlina, kterou vyhodíte. Což je škoda, protože se nabízí tolik možností, jak kávovou sedlinu znovu využít. V několika případech opětovného využití šetříte jen svoji peněženku, ale v několika dokonce i životní prostředí!

Lidé jsou bytosti tvořené světlem

31. srpna 2015 v 11:33 | Adri
Vědci doložili, že lidé jsou bytosti tvořené světlem.
Biofotony - miniaturní částečky, které vysílá lidské tělo, používá ke komunikaci a samo v podstatě existuje čistě na základě světla.
Věda opatrně přiznává, že jsme více než jen fyzické atomy a molekuly, ale také stvoření světla.
Lidské tělo vysílá biofotony, může je vysílat a uvolňovat pomocí mysli. A biofotony dokáží ovlivňovat procesy na úrovni mezibuněčné komunikace a DNA.

Čtyři největší smolaři světa

20. srpna 2015 v 11:55 | Adri
Každý z nás má někdy "den blbec". Smůla, která se nám lepí na paty nám mnohdy dokáže otravovat život pěkně dlouho. Ztráta peněženky, ukopnutý palec u nohy, ujede nám tramvaj přes nosem.... Jenže v porovnání s těmito lidmi se jedná o příjemné záležitosti. Jejich bizarní smůla je téměř neuvěřitelná.

Dělení inteligence

1. dubna 2015 v 11:55 | Adri
Nebuďte nešťastní, že vám nejde matematika, ale výborně hrajete na trubku. Možná máte mizernou orientaci, ale umíte přečíst každého člověka. Existuje totiž více typů inteligence.

Každý v sobě máme 8 typů inteligence, a to v různém poměru.

Se slovem inteligence obvykle spojujeme duševní schopnost učit se, porozumět, zhodnotit a řešit problémy. Zároveň se ví, že jedna a tatáž osoba může být slabší v matematice a logice a vynikající v malířství nebo mluveném projevu.

Stává se, že lidé výjimečného intelektu nejsou schopni vytvářet a udržovat vztahy s ostatními lidmi, a že mnozí z těch, nad kterými učitelé lámali hůl, triumfují v obchodní sféře nebo ve sportu. Je tedy inteligence pouze schopností logiky a úsudku, nebo je univerzálním zdrojem, ze kterého vycházejí různá nadání?

Jak nejlépe využít jedlou sodu

24. března 2015 v 11:44 | Adri
ZUBNÍ PASTA
Smícháním jedlé sody s 3% peroxidem vodíku, dostanete zdravou alternativu pasty na zuby bez nezdravého fluoru. Neměla by se však používat denně, protože soda může při každodenním používání poškodit sklovinu. Doporučuji tak 3-4x týdně.

PLEŤOVÝ PEELING
Smíchejte 3 díly sody s 1 dílem vody. Krouživými pohyby naneste na pleť a smyjte. Tato kombinace perfektně odstraňuje odumřelé buňky a zanechává pleť čistou a hladkou.
Opět bych to s používáním nepřeháněla. Jednou za týden je podle mě víc než dost.

Přednáška o nanotechnologiích

6. ledna 2015 v 11:44 | Adri
Ve škole byla nabídka zúčastnění se přednášky o nanotechnologiích. S kamarádkou, která je rovněž jako já "blázen" do nanotechnologií a chemie a fyziky jsme se jako jediné prvačky přihlásily u učitelky, kterou jsme nikdy v životě neviděli a ani neslyšeli její jméno. Holky z 1. B nám poradily, že vypadá jako čarodějnice... Takže jsme si ji samozřejmě spletly :D

Přišla jsem sice o milovanou hodinu anglické konverzace, ale přednáška mi podle mě dala víc :)

Dělala jsem si zápisky o různých zajímavostech, takže pokud se chcete něco nového zajímavého dozvědět, rozklikněte celý článek :)

 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."