Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zaujalo mě

Čtyři největší smolaři světa

20. srpna 2015 v 11:55 | Adri
Každý z nás má někdy "den blbec". Smůla, která se nám lepí na paty nám mnohdy dokáže otravovat život pěkně dlouho. Ztráta peněženky, ukopnutý palec u nohy, ujede nám tramvaj přes nosem.... Jenže v porovnání s těmito lidmi se jedná o příjemné záležitosti. Jejich bizarní smůla je téměř neuvěřitelná.

Dělení inteligence

1. dubna 2015 v 11:55 | Adri
Nebuďte nešťastní, že vám nejde matematika, ale výborně hrajete na trubku. Možná máte mizernou orientaci, ale umíte přečíst každého člověka. Existuje totiž více typů inteligence.

Každý v sobě máme 8 typů inteligence, a to v různém poměru.

Se slovem inteligence obvykle spojujeme duševní schopnost učit se, porozumět, zhodnotit a řešit problémy. Zároveň se ví, že jedna a tatáž osoba může být slabší v matematice a logice a vynikající v malířství nebo mluveném projevu.

Stává se, že lidé výjimečného intelektu nejsou schopni vytvářet a udržovat vztahy s ostatními lidmi, a že mnozí z těch, nad kterými učitelé lámali hůl, triumfují v obchodní sféře nebo ve sportu. Je tedy inteligence pouze schopností logiky a úsudku, nebo je univerzálním zdrojem, ze kterého vycházejí různá nadání?

Jak nejlépe využít jedlou sodu

24. března 2015 v 11:44 | Adri
ZUBNÍ PASTA
Smícháním jedlé sody s 3% peroxidem vodíku, dostanete zdravou alternativu pasty na zuby bez nezdravého fluoru. Neměla by se však používat denně, protože soda může při každodenním používání poškodit sklovinu. Doporučuji tak 3-4x týdně.

PLEŤOVÝ PEELING
Smíchejte 3 díly sody s 1 dílem vody. Krouživými pohyby naneste na pleť a smyjte. Tato kombinace perfektně odstraňuje odumřelé buňky a zanechává pleť čistou a hladkou.
Opět bych to s používáním nepřeháněla. Jednou za týden je podle mě víc než dost.

Přednáška o nanotechnologiích

6. ledna 2015 v 11:44 | Adri
Ve škole byla nabídka zúčastnění se přednášky o nanotechnologiích. S kamarádkou, která je rovněž jako já "blázen" do nanotechnologií a chemie a fyziky jsme se jako jediné prvačky přihlásily u učitelky, kterou jsme nikdy v životě neviděli a ani neslyšeli její jméno. Holky z 1. B nám poradily, že vypadá jako čarodějnice... Takže jsme si ji samozřejmě spletly :D

Přišla jsem sice o milovanou hodinu anglické konverzace, ale přednáška mi podle mě dala víc :)

Dělala jsem si zápisky o různých zajímavostech, takže pokud se chcete něco nového zajímavého dozvědět, rozklikněte celý článek :)

Přírodní zahrada: pár tipů jak na ni

4. ledna 2015 v 11:22 | Adri
Nepatříte mezi příznivce zahrad, kde se za krásou skrývají umělá hnojiva? Chcete mít doma přírodní zahradu? Podívejte se, jak takovou zahradu vytvořit, jak v ní hnojit, zalévat nebo se zbavit nevítaného hmyzu. Snad vás nápady nadchnou a vy je do jara zrealizujete :)

Význam mateřských znamének na těle

30. prosince 2014 v 11:55 | Adri
Benigní flíčky na našem těle, tzv. mateřská znaménka, mohou prý zrcadlit náš charakter. Věda, která se tímto jevem zabývá, se nazývá moleoskopie. Už ve starém Řecku se považovala mateřská znaménka za důležité ukazatele charakteru a lidé velmi dbali na to, kde se který flíček na jejich těle nachází. Často neváhali drobným kosmetickým zásahem tu a tam přírodu poopravit. Pojďme se spolu podívat na některé podrobnosti.

Vypěstujte si vlastní houby!

9. prosince 2014 v 11:33 | Adri
V poslední době ráda pročítám zahradnické weby a sním o tom, že jednou budu mít čistě vlastní zahrádku, kde si budu pěstovat co chci a nebudu muset vše shánět z obchodů, nebudu na nikom a ničem závislá, sama si určím, za jakých podmínek moje jídlo bude růst. Naše zahrada je bohužel pro jakékoliv pěstování nevhodná, takže si maximálně své sny můžu plnit prostřednictvím květináčů.
Doufám, že i vás tento článek zaujme a inspiruje. Já to rozhodně vyzkouším! Moje babička kdysi pěstovala hlívu, takže se jí poptám na tipy.

Touha po jídle souvisí s psychikou?

30. listopadu 2014 v 11:22 | Adri
V knize od Doreen Virtue jsem se seznámila s tvrzením, že naše chutě vypovídají o tom, co nám chybí nejen fyzicky, ale i psychicky. Já jsem v poslední době chuť brala jako indikátor toho, co mi chybí v těle za látky a vitamíny, avšak tato teorie pracuje s nezdravými jídly a silnou nutkavou chutí. Prý je to nutkání velice silné, že netoužíte po ničem jiné a totálně vám to zastří smysly a obecně trvá dlouhodobě, že vás jedna várka neutěší... S takovým nutkáním jsem se tedy ještě nikdy nesetkala... Vy možná však ano, a proto vám předávám malý přehled jídel a jejich psychický dopad.


Ájurvéda - základ

24. listopadu 2014 v 11:55 | Adri
Ájurvéda je lékařský systém, jenž se vyvinul v Indii před pěti tisíci lety z meditativních stavů starověkých vizionářů pravdy. V ájurvédě (doslovný překlad: věda o životě) existuje nevyčerpatelné množství moudrosti a my si vypíchneme to nejdůležitějíší.

Dešťová voda: Využijte ji ve svém rodinném domě

26. října 2014 v 11:55 | Adri
Za vodu z vodovodu se platí, zatímco dešťová voda je zadarmo. Pít se sice nedá, ale hodí se na splachování WC, praní nebo zalévání. Jak zachytávat a využívat srážkovou vodu? Jak vybrat vhodný zásobník dešťové vody a jak ji uchovat co nejdéle kvalitní?
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."