Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zaujalo mě

Power jóga

26. září 2014 v 11:44 | Adri
Tak jsem byla vyzkoušet power jógu na vlastní kůži. Předtím jsem cvičila podle různých druhů videí na youtube a dozvěděla jsem se, že jsem dělala spoustu chyb, přestože jsem cvičení sledovala pozorně.
Prováděla jsem hlavně dynamickou jógu, protože "normální", klasická jóga je na mě až příliš klidová, takže občas hodím nějaké ty pozice před spaním.

Tajemství vody

16. září 2014 v 11:44 | Adri

Zemský povrch je tvořen 70% z vody a 30% ze souše. Lidská bytost je tvořena 70% z vody a 30% sušiny. Což mi připomíná onu známou větu: jak v makrokosmu, tak v mikrokosmu.... Z čehož plyne, že by i naše strava se měla skládet ze stejného poměru... Učme se od přírody a dívejme se kolem, dojde nám mnoho zázraků, kterých je voda schopna.

Holotropní dýchání

13. září 2014 v 11:44 | Adri
Pro ty, kdo se s holotropním dýcháním dosud nesetkali, připomeňme, že jde o techniku sebepoznání s častými (psycho)terapeutickými účinky, vyvinutou českým lékařem Stanislavem Grofem, žijícím již léta v USA. Je založená na zrychleném a prohloubeném dýchání, kterým nás vede sugestivní hudební doprovod (převážně instrumentální). V případě potřeby přistupuje i práce s tělem.

Džala néti: čistý nos a správné dýchání nejen pro jogíny

10. září 2014 v 11:11 | Adri
Džala néti je jogínská metoda čištění nosu, tedy dutiny nosní a nosní sliznice, která se provádí obvykle za pomoci speciální konvičky na výplach nosu. Při správném použití může být metoda džala néti skvělou prevencí proti projevům chronické rýmy nebo také spouštění krve z nosu, ocenit můžeme také její pozitivní vliv na hladší průběh chřipkových onemocnění a dalších zdravotních nepříjemností.

Dvacet eko tipů

31. srpna 2014 v 11:55 | Adri
1. Podporujte místní zemědělce a drobné živnostníky. Jídlo vypěstované na druhém konci světa se do supermarketu nepřeneslo telekinezí, přiletělo letadlem, přeplavilo se lodí, dovezlo nákladním autem, v nejlepším případě připutovalo po železnici. Ať již svou dlouhou cestu absolvovalo jakkoli, bylo při jeho přepravě vytvořeno velké množství zdraví škodlivých emisí a skleníkových plynů. Sledujte kalendář sezónní zeleniny a kupte i raději domácí jablka než banány z Asie.

Deset tipů na přírodní úklid domácnosti

16. srpna 2014 v 11:11 | Adri


1. Mírumilovné zbavení se hmyzu
Naštěstí existuje mnoho přírodních vůní, které mohou hmyz přirozeně a bez zabíjení odpudit. Vysaďte si na okna a blízko vchodu tyto bylinky: bazalka, levandule, rozmarýn, máta nebo bobkový list. Hmyzí přátelé se budou od vašich dveří a oken držet dál.
Pakliže nemáte možnost pěstovat bylinky nebo je nemáte kam dát, můžete zkusit položit do místnosti rozpůlený citrón, který napícháte množstvím hřebíčků (kořením, ne těmi na stěnu :D). Tato kombinace působí na náš nos svěže, ale na muší nikoli.
Jestli se vám nechce dělat citrón s hřebíčkem, můžete alespoň provonět místnosti hřebíčkovým olejem v aroma lampě.

Třídění odpadů: Jak na to aneb třídíme správně?

8. června 2014 v 11:55 | Adri

Třídíte doma odpad? Víte, kam správně patří nápojové kartony? Jaké druhy skla můžete hodit do kontejneru na sklo? Jaké plasty nikdy nevhazovat do žluté popelnice? Jak probíhá recyklace odpadu? Podívejte se na průvodce tříděním odpadu a staňte se mistry v recyklaci!

V celé České republice se vyprodukují asi 2 miliony tun odpadu ročně. To je přibližně 200 kg odpadu na osobu. Každý z nás ročně vyhodí zhruba 30 kg papíru, 25 kg plastu, 15 kg skla, 5 kg kovů a 1,4 kg nápojových kartonů. Pokud jsou tyto suroviny správně roztříděny do odpadových nádob, lze je znovu využít a objem odpadků, které končí na skládkách nebo ve spalovnách se minimalizuje. Třídění odpadu je snadné, zkuste to také.

Stručná historie vývoje a použití biozbraní

1. května 2014 v 11:44 | Adri

1942
Spojené státy zahájily výzkum biologických zbraní.
1942
Sovětský svaz přesunul svá tajná zařízení a laboratoře do Kirova, aby znemožnil jejich obsazení Němci. Objevila se rozsáhlá epidemie tularémie, která postihla německá vojska. I když použití biologických zbraní není zcela věrohodně potvrzeno, experimenty Sovětů s tímto původcem tularémie jsou dobře známé.

Cvičení teleportace

29. dubna 2014 v 11:55 | Adri
Pokud se teleportace nepovede, člověk může jako by "uvíznout" nesložit se zpátky. Proto je důležité, aby lidé nácviku věnovali dostatečnou pozornost a pracovala opravdová vůle a síla lidské touhy.

Zbývá v oceánech ještě místo pro vodu?

5. dubna 2014 v 11:22 | Adri
Nechci vyvolávat strach z další ekologické katastrofy, ani šířit paniku... Ale je dobré se zajímat o dění kolem nás a hlavně o dění týkající se přírody, Matky země, ze které jsme vzešli a která řídí náš život. Mainstream média však tyto zprávy vypouštějí, protože koho to přece zajímá, že jsou otrávené oceány, když si Hanvychová na sebe nevzala podprsenku? Uvědomte si prosím současnou situaci na naší planetě, jak ji člověk zdevastoval a jak jí její trápení ulehčit a začít přemýšlet trochu více ekologicky. Už to nemůžeme dál ignorovat. Země je živá... Nemůžeme ji pouze donekonečna zneužívat a znásilňovat... Takhle se lidstvo řítí rovnou do záhuby.
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."