Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zaujalo mě

Ájurvéda - základ

24. listopadu 2014 v 11:55 | Adri
Ájurvéda je lékařský systém, jenž se vyvinul v Indii před pěti tisíci lety z meditativních stavů starověkých vizionářů pravdy. V ájurvédě (doslovný překlad: věda o životě) existuje nevyčerpatelné množství moudrosti a my si vypíchneme to nejdůležitějíší.

Dešťová voda: Využijte ji ve svém rodinném domě

26. října 2014 v 11:55 | Adri
Za vodu z vodovodu se platí, zatímco dešťová voda je zadarmo. Pít se sice nedá, ale hodí se na splachování WC, praní nebo zalévání. Jak zachytávat a využívat srážkovou vodu? Jak vybrat vhodný zásobník dešťové vody a jak ji uchovat co nejdéle kvalitní?

Feng shui - přednáška

8. října 2014 v 11:44 | Adri
V sobotu 27. 9. jsem byla na ostravském veletrhu Zdraví a duše. Neměla jsem vůbec v plánu tam jít, ale dostala jsem lístek od firmy Rawzinka, která vyrábí pochutiny z vegan ingrediencí, přičemž postup přípravy nevyžaduje vyšší teplotu než 42°C.
Na místo jsem se dostavila přibližně o půl jedné odpoledne a pořádně si prostory zkontrolovala :) Zaujala mě i také současně probíhající výstava Život na zahradě, ale nejvíce jsem se zdržela právě u stánků plných esoterických služeb a produktů a také různé přírodní kosmetiky a samozřejmě u Rawzinky, kde jsem si koupila oběd i svačinu. Koupila jsem si tam malý křišťál, hematit a citrín. Chtěla jsem si koupit i rakytníkový šampon na vlasy, ale raději jsem se do experimentu nepustila, protože můj taťka začíná spolupracovat s firmou Tian de, která se zabývá přírodní kosmetikou, takže experimenty budu provádět především v této oblasti :)

Power jóga

26. září 2014 v 11:44 | Adri
Tak jsem byla vyzkoušet power jógu na vlastní kůži. Předtím jsem cvičila podle různých druhů videí na youtube a dozvěděla jsem se, že jsem dělala spoustu chyb, přestože jsem cvičení sledovala pozorně.
Prováděla jsem hlavně dynamickou jógu, protože "normální", klasická jóga je na mě až příliš klidová, takže občas hodím nějaké ty pozice před spaním.

Tajemství vody

16. září 2014 v 11:44 | Adri

Zemský povrch je tvořen 70% z vody a 30% ze souše. Lidská bytost je tvořena 70% z vody a 30% sušiny. Což mi připomíná onu známou větu: jak v makrokosmu, tak v mikrokosmu.... Z čehož plyne, že by i naše strava se měla skládet ze stejného poměru... Učme se od přírody a dívejme se kolem, dojde nám mnoho zázraků, kterých je voda schopna.

Holotropní dýchání

13. září 2014 v 11:44 | Adri
Pro ty, kdo se s holotropním dýcháním dosud nesetkali, připomeňme, že jde o techniku sebepoznání s častými (psycho)terapeutickými účinky, vyvinutou českým lékařem Stanislavem Grofem, žijícím již léta v USA. Je založená na zrychleném a prohloubeném dýchání, kterým nás vede sugestivní hudební doprovod (převážně instrumentální). V případě potřeby přistupuje i práce s tělem.

Džala néti: čistý nos a správné dýchání nejen pro jogíny

10. září 2014 v 11:11 | Adri
Džala néti je jogínská metoda čištění nosu, tedy dutiny nosní a nosní sliznice, která se provádí obvykle za pomoci speciální konvičky na výplach nosu. Při správném použití může být metoda džala néti skvělou prevencí proti projevům chronické rýmy nebo také spouštění krve z nosu, ocenit můžeme také její pozitivní vliv na hladší průběh chřipkových onemocnění a dalších zdravotních nepříjemností.

Dvacet eko tipů

31. srpna 2014 v 11:55 | Adri
1. Podporujte místní zemědělce a drobné živnostníky. Jídlo vypěstované na druhém konci světa se do supermarketu nepřeneslo telekinezí, přiletělo letadlem, přeplavilo se lodí, dovezlo nákladním autem, v nejlepším případě připutovalo po železnici. Ať již svou dlouhou cestu absolvovalo jakkoli, bylo při jeho přepravě vytvořeno velké množství zdraví škodlivých emisí a skleníkových plynů. Sledujte kalendář sezónní zeleniny a kupte i raději domácí jablka než banány z Asie.

Deset tipů na přírodní úklid domácnosti

16. srpna 2014 v 11:11 | Adri


1. Mírumilovné zbavení se hmyzu
Naštěstí existuje mnoho přírodních vůní, které mohou hmyz přirozeně a bez zabíjení odpudit. Vysaďte si na okna a blízko vchodu tyto bylinky: bazalka, levandule, rozmarýn, máta nebo bobkový list. Hmyzí přátelé se budou od vašich dveří a oken držet dál.
Pakliže nemáte možnost pěstovat bylinky nebo je nemáte kam dát, můžete zkusit položit do místnosti rozpůlený citrón, který napícháte množstvím hřebíčků (kořením, ne těmi na stěnu :D). Tato kombinace působí na náš nos svěže, ale na muší nikoli.
Jestli se vám nechce dělat citrón s hřebíčkem, můžete alespoň provonět místnosti hřebíčkovým olejem v aroma lampě.

Třídění odpadů: Jak na to aneb třídíme správně?

8. června 2014 v 11:55 | Adri

Třídíte doma odpad? Víte, kam správně patří nápojové kartony? Jaké druhy skla můžete hodit do kontejneru na sklo? Jaké plasty nikdy nevhazovat do žluté popelnice? Jak probíhá recyklace odpadu? Podívejte se na průvodce tříděním odpadu a staňte se mistry v recyklaci!

V celé České republice se vyprodukují asi 2 miliony tun odpadu ročně. To je přibližně 200 kg odpadu na osobu. Každý z nás ročně vyhodí zhruba 30 kg papíru, 25 kg plastu, 15 kg skla, 5 kg kovů a 1,4 kg nápojových kartonů. Pokud jsou tyto suroviny správně roztříděny do odpadových nádob, lze je znovu využít a objem odpadků, které končí na skládkách nebo ve spalovnách se minimalizuje. Třídění odpadu je snadné, zkuste to také.

 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."