Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zaujalo mě

Sedm nebes

5. února 2014 v 11:22 | Adri
Jednou jsem takhle pátrala v náboženských tradicích a narazila jsem tam na sedm nebes. No jo, trklo mě do hlavy, vždyť se přece říká: "Být jako v sedmém nebi" a sama tohle přirovnání někdy použiju a ani pořádně nevím, co znamená! Jelikož se zajímám o religionistiku, neváhala jsem a rozhodla se o tajemství sedmi nebes podělit :)

Dvanáct příběhů kapek

22. ledna 2014 v 11:44 | Adri
Byl jednou jeden žák a ten se zeptal Mistra: "Co mě odděluje od pravdy?" A Mistr řekl: "Nejsi sám, kdo je oddělený od Pravdy. Je mnoho takových."

A dále pokračoval: "Povím ti dvanáct malých příběhů, které ti budou připadat jako velice jednoduché. Musíš je ale projít mnohokrát, a i když se budeš myslet, že jsi je pochopil, nepřestávej je stále procházet. Dělej to tak dlouho, až jimi prostoupíš, až se z malých příběhů stanou velké a z velkých zase malé."

Každý se stará jen o svoje zdraví

28. prosince 2013 v 11:11 | Adri
Oslovil mě malý úryvek jednoho článku z prvopodstata.blog. Úryvek prezentuje, jak se každý stará o své zdraví... Myslím, že je naprosto trefný.

Inuitská legenda o polární záři

7. září 2013 v 11:33 | Adri
Před mnoha a mnoha lety se Velký duch rozzlobil na své pozemské děti, které nežily podle jeho přikázání, a přivolal na zemi velikou potopu. Desítky dní i nocí bez ustání pršelo. Pod hladinou mizely lesy i pastviny a země se pod tíhou obrovského množství vody začala naklánět ke straně. Severní krajiny se tak odklonily od slunce a zavládla v nich věčná tma.
Lidé na severu ale byli dobří, obětaví a stateční a upřímně se k Velkému duchovi modlili. Když zjistili, že slunce zmizelo z oblohy a zemi pohlcuje voda, velice se polekali a začali jej prosit, aby se nad nimi slitoval a zachránil je.

Vydejte se na cestu Vesmírem v pohodlí domova

22. května 2013 v 11:44 | Adri
Na této adrese najdete úžasný program od společnosti Google zvaný 100,000 Stars - Google chrome experiments. Jak název napovídá, máte možnost si prohlídnout tisíce hvězd v Mléčné dráze a navíc se ještě o nich něco dozvědět. Program jsem našla pouze v angličtině, věřím ale, že vám nedělá problém si název hvězdy přepsat do googlu a dozvědět se něco o ní tam :)
Vše je animované, interaktivní a navíc ve 3D verzi, takže máte pocit, že se vydáváte napříč cesty Vesmírem. Určitě se vám vyplatí spustit "take a tour" a prohlédnout si největší úkazy vesmíru a navíc se něco dozvědět v oboru astronomie a astrofyziky. Program podporuje tyto prohlížeče: Chrome, Safari a Firefox.
History Interactvie Universe je zase program od televizního programu History. Nemá zcela takový rozsah jako program od Google, ale i tak není k zahození. Můžete se zde vydat na procházku po naší sluneční soustavě a také si zopakovat pár Vesmírných útvarů jako je například Černá díra nebo galaxie Andomada.

Google Sky (Google Earth) Jako poslední si uvedeme tuhle klasiku, kteří jistě někteří z vás znají. Tento program si na rozdíl od dvou předchozích musíte stáhnout, ale rozhodně se vám to vyplatí. V tomto programu se porozhlédnete po celé noční obloze pozorovatelnou ze Země. Najdete zde úplně vše - planety, konstelace, galaxie, Měsíc...

Příjemné bloudění po Vesmíru :)

Citáty

15. dubna 2013 v 11:44 | Adri
Tak nějak jsem propadla kouzlu citátů... Zabrousila jsem na různé internetové stránky a pár jich vybrala. Vybírala jsem hlavně ty autory, o kterých jsem před tím nic neslyšela. Snad vás to příjemně pohladí po duši jako mě :)

"Je třeba celých věků lásky, abychom zvířatům splatili jejich služby."
- Christian Morgenstern

Plundrovaná planeta (4.část)

3. března 2013 v 11:44 | Adri
Následující údaje jsem našla v knížce od edice Děsivá věda. Jmenuje se Plundrovaná planeta.
Je sice původně určena pro děti, ale myslím si, že takové zábavné, ale i naučné čtení uvítá každý.
Tohle zajímavé čtení jsem rozkouskovala na čtyři díly. Tohle je poslední díl tohoto "miniseriálu", který bude doufám přínosný a podnítí vás k zamyšlení.
Pokud vám ušly předchozí díly, zde jsou odkazy: první, druhý, třetí díl.

Plundrovaná planeta (3.část)

2. března 2013 v 11:33 | Adri
Následující údaje jsem našla v knížce od edice Děsivá věda. Jmenuje se Plundrovaná planeta.
Je sice původně určena pro děti, ale myslím si, že takové zábavné, ale i naučné čtení uvítá každý.
Tohle zajímavé čtení jsem rozkouskovala na čtyři díly. Tohle je třetí a tudíž předposlední díl tohoto "miniseriálu", který bude doufám přínosný a podnítí vás k zamyšlení.
Pokud vám ušly dřívější díly, první najdete ZDE a druhý ZDE.

Plundrovaná planeta (2.část)

1. března 2013 v 11:44 | Adri
Následující údaje jsem našla v knížce od edice Děsivá věda. Jmenuje se Plundrovaná planeta.
Je sice původně určena pro děti, ale myslím si, že takové zábavné, ale i naučné čtení uvítá každý.
Tohle zajímavé čtení jsem rozkouskovala na čtyři díly. Tohle je druhý díl tohoto "miniseriálu", který bude doufám přínosný a podnítí vás k zamyšlení.
Pokud vám první díl ušel, najdete ho zde.

Plundrovaná planeta (1.část)

28. února 2013 v 11:55 | Adri
Následující údaje jsem našla v knížce od edice Děsivá věda. Jmenuje se Plundrovaná planeta. Je sice původně určena pro děti, ale myslím si, že takové zábavné, ale i naučné čtení uvítá každý.
Tohle zajímavé čtení jsem rozkouskovala na čtyři díly. Tohle je první díl tohoto "miniseriálu", který bude doufám přínosný a podnítí vás k zamyšlení.
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."