Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zaujalo mě

Zbývá v oceánech ještě místo pro vodu?

5. dubna 2014 v 11:22 | Adri
Nechci vyvolávat strach z další ekologické katastrofy, ani šířit paniku... Ale je dobré se zajímat o dění kolem nás a hlavně o dění týkající se přírody, Matky země, ze které jsme vzešli a která řídí náš život. Mainstream média však tyto zprávy vypouštějí, protože koho to přece zajímá, že jsou otrávené oceány, když si Hanvychová na sebe nevzala podprsenku? Uvědomte si prosím současnou situaci na naší planetě, jak ji člověk zdevastoval a jak jí její trápení ulehčit a začít přemýšlet trochu více ekologicky. Už to nemůžeme dál ignorovat. Země je živá... Nemůžeme ji pouze donekonečna zneužívat a znásilňovat... Takhle se lidstvo řítí rovnou do záhuby.

Sedm nebes

5. února 2014 v 11:22 | Adri
Jednou jsem takhle pátrala v náboženských tradicích a narazila jsem tam na sedm nebes. No jo, trklo mě do hlavy, vždyť se přece říká: "Být jako v sedmém nebi" a sama tohle přirovnání někdy použiju a ani pořádně nevím, co znamená! Jelikož se zajímám o religionistiku, neváhala jsem a rozhodla se o tajemství sedmi nebes podělit :)

Dvanáct příběhů kapek

22. ledna 2014 v 11:44 | Adri
Byl jednou jeden žák a ten se zeptal Mistra: "Co mě odděluje od pravdy?" A Mistr řekl: "Nejsi sám, kdo je oddělený od Pravdy. Je mnoho takových."

A dále pokračoval: "Povím ti dvanáct malých příběhů, které ti budou připadat jako velice jednoduché. Musíš je ale projít mnohokrát, a i když se budeš myslet, že jsi je pochopil, nepřestávej je stále procházet. Dělej to tak dlouho, až jimi prostoupíš, až se z malých příběhů stanou velké a z velkých zase malé."

Každý se stará jen o svoje zdraví

28. prosince 2013 v 11:11 | Adri
Oslovil mě malý úryvek jednoho článku z prvopodstata.blog. Úryvek prezentuje, jak se každý stará o své zdraví... Myslím, že je naprosto trefný.

Inuitská legenda o polární záři

7. září 2013 v 11:33 | Adri
Před mnoha a mnoha lety se Velký duch rozzlobil na své pozemské děti, které nežily podle jeho přikázání, a přivolal na zemi velikou potopu. Desítky dní i nocí bez ustání pršelo. Pod hladinou mizely lesy i pastviny a země se pod tíhou obrovského množství vody začala naklánět ke straně. Severní krajiny se tak odklonily od slunce a zavládla v nich věčná tma.
Lidé na severu ale byli dobří, obětaví a stateční a upřímně se k Velkému duchovi modlili. Když zjistili, že slunce zmizelo z oblohy a zemi pohlcuje voda, velice se polekali a začali jej prosit, aby se nad nimi slitoval a zachránil je.

Vydejte se na cestu Vesmírem v pohodlí domova

22. května 2013 v 11:44 | Adri
Na této adrese najdete úžasný program od společnosti Google zvaný 100,000 Stars - Google chrome experiments. Jak název napovídá, máte možnost si prohlídnout tisíce hvězd v Mléčné dráze a navíc se ještě o nich něco dozvědět. Program jsem našla pouze v angličtině, věřím ale, že vám nedělá problém si název hvězdy přepsat do googlu a dozvědět se něco o ní tam :)
Vše je animované, interaktivní a navíc ve 3D verzi, takže máte pocit, že se vydáváte napříč cesty Vesmírem. Určitě se vám vyplatí spustit "take a tour" a prohlédnout si největší úkazy vesmíru a navíc se něco dozvědět v oboru astronomie a astrofyziky. Program podporuje tyto prohlížeče: Chrome, Safari a Firefox.
History Interactvie Universe je zase program od televizního programu History. Nemá zcela takový rozsah jako program od Google, ale i tak není k zahození. Můžete se zde vydat na procházku po naší sluneční soustavě a také si zopakovat pár Vesmírných útvarů jako je například Černá díra nebo galaxie Andomada.

Google Sky (Google Earth) Jako poslední si uvedeme tuhle klasiku, kteří jistě někteří z vás znají. Tento program si na rozdíl od dvou předchozích musíte stáhnout, ale rozhodně se vám to vyplatí. V tomto programu se porozhlédnete po celé noční obloze pozorovatelnou ze Země. Najdete zde úplně vše - planety, konstelace, galaxie, Měsíc...

Příjemné bloudění po Vesmíru :)

Citáty

15. dubna 2013 v 11:44 | Adri
Tak nějak jsem propadla kouzlu citátů... Zabrousila jsem na různé internetové stránky a pár jich vybrala. Vybírala jsem hlavně ty autory, o kterých jsem před tím nic neslyšela. Snad vás to příjemně pohladí po duši jako mě :)

"Je třeba celých věků lásky, abychom zvířatům splatili jejich služby."
- Christian Morgenstern

Plundrovaná planeta (4.část)

3. března 2013 v 11:44 | Adri
Následující údaje jsem našla v knížce od edice Děsivá věda. Jmenuje se Plundrovaná planeta.
Je sice původně určena pro děti, ale myslím si, že takové zábavné, ale i naučné čtení uvítá každý.
Tohle zajímavé čtení jsem rozkouskovala na čtyři díly. Tohle je poslední díl tohoto "miniseriálu", který bude doufám přínosný a podnítí vás k zamyšlení.
Pokud vám ušly předchozí díly, zde jsou odkazy: první, druhý, třetí díl.

Plundrovaná planeta (3.část)

2. března 2013 v 11:33 | Adri
Následující údaje jsem našla v knížce od edice Děsivá věda. Jmenuje se Plundrovaná planeta.
Je sice původně určena pro děti, ale myslím si, že takové zábavné, ale i naučné čtení uvítá každý.
Tohle zajímavé čtení jsem rozkouskovala na čtyři díly. Tohle je třetí a tudíž předposlední díl tohoto "miniseriálu", který bude doufám přínosný a podnítí vás k zamyšlení.
Pokud vám ušly dřívější díly, první najdete ZDE a druhý ZDE.

Plundrovaná planeta (2.část)

1. března 2013 v 11:44 | Adri
Následující údaje jsem našla v knížce od edice Děsivá věda. Jmenuje se Plundrovaná planeta.
Je sice původně určena pro děti, ale myslím si, že takové zábavné, ale i naučné čtení uvítá každý.
Tohle zajímavé čtení jsem rozkouskovala na čtyři díly. Tohle je druhý díl tohoto "miniseriálu", který bude doufám přínosný a podnítí vás k zamyšlení.
Pokud vám první díl ušel, najdete ho zde.
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."