Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zaujalo mě

Stručná historie vývoje a použití biozbraní

1. května 2014 v 11:44 | Adri

1942
Spojené státy zahájily výzkum biologických zbraní.
1942
Sovětský svaz přesunul svá tajná zařízení a laboratoře do Kirova, aby znemožnil jejich obsazení Němci. Objevila se rozsáhlá epidemie tularémie, která postihla německá vojska. I když použití biologických zbraní není zcela věrohodně potvrzeno, experimenty Sovětů s tímto původcem tularémie jsou dobře známé.

Cvičení teleportace

29. dubna 2014 v 11:55 | Adri
Pokud se teleportace nepovede, člověk může jako by "uvíznout" nesložit se zpátky. Proto je důležité, aby lidé nácviku věnovali dostatečnou pozornost a pracovala opravdová vůle a síla lidské touhy.

Zbývá v oceánech ještě místo pro vodu?

5. dubna 2014 v 11:22 | Adri
Nechci vyvolávat strach z další ekologické katastrofy, ani šířit paniku... Ale je dobré se zajímat o dění kolem nás a hlavně o dění týkající se přírody, Matky země, ze které jsme vzešli a která řídí náš život. Mainstream média však tyto zprávy vypouštějí, protože koho to přece zajímá, že jsou otrávené oceány, když si Hanvychová na sebe nevzala podprsenku? Uvědomte si prosím současnou situaci na naší planetě, jak ji člověk zdevastoval a jak jí její trápení ulehčit a začít přemýšlet trochu více ekologicky. Už to nemůžeme dál ignorovat. Země je živá... Nemůžeme ji pouze donekonečna zneužívat a znásilňovat... Takhle se lidstvo řítí rovnou do záhuby.

Základy kabaly

16. března 2014 v 11:11 | Adri
Židovská tradice zapovídá zaobírání se kabalou každému, kdo není starší čtyřiceti let a není zakotven ve víře a společenství lidu, z něhož kabala vyrůstá.

Výraz kabala
Slovo kabala pochází z hebrejského kořene kbl, který znamená tolik co "přijímat" nebo "obdržet", a jako podstatné jméno tedy "to /skrze tradici/ přijaté".
Co to však doopravdy znamená, ví pouze kabalista, a kabalista je ten, kdo se jako kabalistou narodil - toto tvrdil jeden významný židovský filozof. Kabala, někdy překládáno i jako "tradice", bylo židovské učení, rozvíjené od 12. století především v jižní Francii a Německu. Člověk se podle něj může přiblížit Bohu, a to tak, že bude božské síly poznávat postupně ve čtyřech světech a deseti sférách.
V kouzelných knihách, na amuletech, magických kruzích nebo na ochranných lístečncích se pravidelně setkáváme v heberejsým jménem Boha Jhwe (Jahve), který nazýváme kvůli čtyrem písmenům "tegrammaton". Nalezneme zde rovněž bezpočet hebrejských jmen andělů a hebrejská písmena, která na nás působí dojmem, že nedávají žadný smysl. Od 16. století se křesťanští učenci zajímali také o kabalistické spisy jako "Sefer ha-Sohar" (Kniha lesku) - i kvůli nápadnému charakteru hebrejské abecedy: latinské písmeno A je A a jinak nic.

Hebrejské písmeno Aleph se naproti tomu může číst jak jako A, tak i číslovka 1. A tak to jde dál , je B, Gimel G a 3, Jod je J a 10, Qoph je Q a 100 atd. (viz dole). Z toho rozvíjejí kabalisté techniky čtení jako jsou například "gematrie" nebo "notarikon". Vypočítá se číselná hodnota slova (nebo věty) a hledá se jiné slovo (nebo jiná věta) se stejnou číselnou hodnotou. Potom je třeba přemýšelt o tajném spojení mezi oběma slovy (nebo větami), aby se dalo proniknou hlouběji do tajemství tohoto pojmu. Středověký člověk věřil, že se prostřednictvím této číselné mystiky lze dozvědět, nejtajnější jméno Boha. Komu se to podařilo, ten byl stejně tak mocný jako Bůh, byl schopen provést znovu stvoření světa, a stát se nejmocnějším světovým kouzelníkem. Avšak pro většinu lidí znamenala hebrejská písmena pouze cizí, tajné znaky a byla pokládána za magicky obzláště účinná. Není bez zajímavosti, že proslulý florenstký filozof a humanista Giafrancesco Pico della Murandola ve své řeči "Důstejnost člověka" z roku 1486 s nadšením prohlásil, že bez znalosti kabaly nemůže vzniknou žádné magické dílo.

Zajímavost: Město Safed v severním Izraeli se považuje za město kabalistů. Vzniklo tam mnoho kabalistických listů.


Základní pojmy

Sefer Jecira - tzv. Kniha stvoření
Zohar - Kniha záře
Tóra - znamená Zákon
Masora - neboli Masoret, znamená Tradice, obsahuje způsoby čtení a opisování Tóry, atd. Byla podle ní sestavena mimo jiné i Rabínská bible.
Mišna - jsou komentáře k zákonodárnému obsahu Tóry založené na tradici. Znamená Opakování, Studium, Výuku.
Gemara - nejmladší doplněk komentáře, znamená Dokončení, odpovídá moderní právní vědě.
Talmud - spojení Mišny a Gevury (Učení, Studium), dohromady ho tvoří sbírky Mišna, Gemara, Midrašim a Boraita a Tosefta.
Berešit - první část teoretické kabaly, týká se Stvoření a jeho tajemných zákonů, je doložen v Sefer Jeciře.
Merkava - druhá metafyzická část teoretické kabaly jest nazývána Merkava, neboli Nebeský Vůz, doložena je v Zoharu.

Sedm nebes

5. února 2014 v 11:22 | Adri
Jednou jsem takhle pátrala v náboženských tradicích a narazila jsem tam na sedm nebes. No jo, trklo mě do hlavy, vždyť se přece říká: "Být jako v sedmém nebi" a sama tohle přirovnání někdy použiju a ani pořádně nevím, co znamená! Jelikož se zajímám o religionistiku, neváhala jsem a rozhodla se o tajemství sedmi nebes podělit :)

Dvanáct příběhů kapek

22. ledna 2014 v 11:44 | Adri
Byl jednou jeden žák a ten se zeptal Mistra: "Co mě odděluje od pravdy?" A Mistr řekl: "Nejsi sám, kdo je oddělený od Pravdy. Je mnoho takových."

A dále pokračoval: "Povím ti dvanáct malých příběhů, které ti budou připadat jako velice jednoduché. Musíš je ale projít mnohokrát, a i když se budeš myslet, že jsi je pochopil, nepřestávej je stále procházet. Dělej to tak dlouho, až jimi prostoupíš, až se z malých příběhů stanou velké a z velkých zase malé."

Každý se stará jen o svoje zdraví

28. prosince 2013 v 11:11 | Adri
Oslovil mě malý úryvek jednoho článku z prvopodstata.blog. Úryvek prezentuje, jak se každý stará o své zdraví... Myslím, že je naprosto trefný.

Inuitská legenda o polární záři

7. září 2013 v 11:33 | Adri
Před mnoha a mnoha lety se Velký duch rozzlobil na své pozemské děti, které nežily podle jeho přikázání, a přivolal na zemi velikou potopu. Desítky dní i nocí bez ustání pršelo. Pod hladinou mizely lesy i pastviny a země se pod tíhou obrovského množství vody začala naklánět ke straně. Severní krajiny se tak odklonily od slunce a zavládla v nich věčná tma.
Lidé na severu ale byli dobří, obětaví a stateční a upřímně se k Velkému duchovi modlili. Když zjistili, že slunce zmizelo z oblohy a zemi pohlcuje voda, velice se polekali a začali jej prosit, aby se nad nimi slitoval a zachránil je.

Skladování potravin bez ledničky

10. července 2013 v 11:33 | Adri
Nedávno jsem viděla zajímavý dokument o potravinách, ve kterém se mluvilo o úsporném skladování jídla. Nejenže to prospívá životnímu prostředí z hlediska úspory energie, ale také to má prý vliv na vyhazování potravin.
Když má prý člověk potraviny na očích, dobře si je vědom, kolik mu čeho chybí a nenakupuje poté zbytečné věci, jež nakonec stejně vyhodí, protože se stanou nepoživatelné.
Snad vám tyhle rady přijdou inspirativní a ušetříte alespoň místo v ledničce.

Zelenina - Tu si můžete klidně naskládat do poliček v obýváku, ale jenom pokud pokojová teplota není vyšší než 25°C. Tato zelenina se každý den zalévá trochou vody, nejlépe je ji svlažit rozprašovačem. Počítá se asi tak s 50 ml na kompletní zeleninovou zásobu.

Vydejte se na cestu Vesmírem v pohodlí domova

22. května 2013 v 11:44 | Adri
Na této adrese najdete úžasný program od společnosti Google zvaný 100,000 Stars - Google chrome experiments. Jak název napovídá, máte možnost si prohlídnout tisíce hvězd v Mléčné dráze a navíc se ještě o nich něco dozvědět. Program jsem našla pouze v angličtině, věřím ale, že vám nedělá problém si název hvězdy přepsat do googlu a dozvědět se něco o ní tam :)
Vše je animované, interaktivní a navíc ve 3D verzi, takže máte pocit, že se vydáváte napříč cesty Vesmírem. Určitě se vám vyplatí spustit "take a tour" a prohlédnout si největší úkazy vesmíru a navíc se něco dozvědět v oboru astronomie a astrofyziky. Program podporuje tyto prohlížeče: Chrome, Safari a Firefox.
History Interactvie Universe je zase program od televizního programu History. Nemá zcela takový rozsah jako program od Google, ale i tak není k zahození. Můžete se zde vydat na procházku po naší sluneční soustavě a také si zopakovat pár Vesmírných útvarů jako je například Černá díra nebo galaxie Andomada.

Google Sky (Google Earth) Jako poslední si uvedeme tuhle klasiku, kteří jistě někteří z vás znají. Tento program si na rozdíl od dvou předchozích musíte stáhnout, ale rozhodně se vám to vyplatí. V tomto programu se porozhlédnete po celé noční obloze pozorovatelnou ze Země. Najdete zde úplně vše - planety, konstelace, galaxie, Měsíc...

Příjemné bloudění po Vesmíru :)
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."