Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zaujalo mě

Plundrovaná planeta (3.část)

2. března 2013 v 11:33 | Adri
Následující údaje jsem našla v knížce od edice Děsivá věda. Jmenuje se Plundrovaná planeta.
Je sice původně určena pro děti, ale myslím si, že takové zábavné, ale i naučné čtení uvítá každý.
Tohle zajímavé čtení jsem rozkouskovala na čtyři díly. Tohle je třetí a tudíž předposlední díl tohoto "miniseriálu", který bude doufám přínosný a podnítí vás k zamyšlení.
Pokud vám ušly dřívější díly, první najdete ZDE a druhý ZDE.

Plundrovaná planeta (2.část)

1. března 2013 v 11:44 | Adri
Následující údaje jsem našla v knížce od edice Děsivá věda. Jmenuje se Plundrovaná planeta.
Je sice původně určena pro děti, ale myslím si, že takové zábavné, ale i naučné čtení uvítá každý.
Tohle zajímavé čtení jsem rozkouskovala na čtyři díly. Tohle je druhý díl tohoto "miniseriálu", který bude doufám přínosný a podnítí vás k zamyšlení.
Pokud vám první díl ušel, najdete ho zde.

Plundrovaná planeta (1.část)

28. února 2013 v 11:55 | Adri
Následující údaje jsem našla v knížce od edice Děsivá věda. Jmenuje se Plundrovaná planeta. Je sice původně určena pro děti, ale myslím si, že takové zábavné, ale i naučné čtení uvítá každý.
Tohle zajímavé čtení jsem rozkouskovala na čtyři díly. Tohle je první díl tohoto "miniseriálu", který bude doufám přínosný a podnítí vás k zamyšlení.

Oběšencův strom

16. února 2013 v 11:22 | Adri
Právě jsem dočetla trilogii Hunger Games a mám z toho rozporuplné pocity. První a druhý díl byl naprosto skvělý, ale třetí mi byl úplně proti srsti. Začátek se mi líbil, ale potom už to nabralo úplně opačný spád, než jsem chtěla... Ale i přesto jsem tam dokázala najít písničku-básničku, která mě dostala. Je hodně smutná, potom strašidelná a nakonec zlá. - No posuďte sami. Byla bych moc ráda, kdyby to nikdo nekopíroval, protože jsem to pracně opsala z knížky.

Jak prdí....

2. února 2013 v 17:56 | Adri
Tenhle text jsem našla při brouzdání na internetu. Sice se k tématům na tomhle blogu moc nehodí, ale mě to naprosto dostalo :D Nejvíc se hodím na cynika, ale občas zabrousím k flegmatikovi :D A jak prdíte vy?

Juvenilní justice?!

13. ledna 2013 v 10:10 | Adri
Po zhlédnutí jednoho videa jsem padla na zadek. Jasně, je tam plno nepřesných informací, ale zaujala mě ona - juvenilní justice. Ona to má být jakási ochrana práv pro děti a mládež, ale ve skutečnosti se jedná o důmyslné kradení dětí šťastným rodinám, které nemají sebemenší problém se sociálními věcmi. Mají dobré zázemí, dostatek financí, jídla, lásky...
Bohužel jsem nikde jinde nenašla nějakou oficiální zmínku o tom, že by se to vládě opravdu projednávalo. (Jak v zahraniční, tak domácí). Možná je to opravdu utajovaná záležitost...

Pojídání holubů z nosu prý prospívá zdraví

29. listopadu 2012 v 11:42 | Adri
Šťourání v nosních dírkách je sice považováno za projev nedostatečné výchovy, avšak z lékařského hlediska prý dlabání v ucpaném nosu prospívá zdraví. Tvrdí to alespoň rakouský specialista Friedrich Bischinger. A nejen to, tělu podle něj rozhodně neškodí ani pojídání obsahu nosních dírek - spíše naopak.


Život podle cyklu

7. listopadu 2012 v 11:01 | Adri
Můžete jíst čokoládu bez rizika změny konfekční velikosti, v zaměstnání trumfnout absolventy Harvardu a v domácnosti zastínit matku roku. Jen musíte vědět, kdy je ten správný čas. Luděk Sobota měl ve filmu Jáchyme, hoď ho do stroje kondiciogram, vy zkuste žít v souladu s menstruačním cyklem.

Každý měsíc je to stejné. Bolí vás záda, prsa jsou napnutá k prasknutí a nálada hluboko pod bodem mrazu. Proti mizérii zvané PSP ještě vědci žádnou účinnou zbraň ještě nevymysleli. Ale nějaké výsledky přece jen mají: zjistili, že osmadvacetidenní jízda hormonální horskou dráhou může ovlivnit nejen naše tělo, ale i náladu a výkony v práci.
Výsledkek? Naše perioda je lepší než její pověst, každý ze čtyř úseků cyklů totiž svým způsobem ovlivňuje vášeň, kariéru a kondici. A mnoho výrazně v náš prospěch! Protože v průběhu života takových cyklů proděláme na pět set, je nejvyšší čas se začít podle nich řídit!

Zajímavosti - všechny obory

28. září 2012 v 14:00 | Adri
Motýli ochutnávají svýma nožičkama.
Křik kachen nedělá ozvěnu a nikdo neví proč.
V průměru se každý rok 100 lidí udusí spolknutím jejich propisky nebo tužky.
Většinou se lidé bojí víc pavouků než smrti.
Sloni jsou jediná zvířata na zemi, která nemohou skákat.
Jen 1 člověk z každých 2 miliard se dožije 116 let a víc.
Krávu dostanete v pohodě do schodů. Ale už nikdy ze schodů.
Ženy mrkají očima 2 krát častěji než muži.
Hlavní knihovna univerzity v Indianě se každý rok proboří o jeden palec, protože při její stavbě inženýři zapomněli započítat do celkové váhy váhu knih, které knihovna uschovává.
Šnek může spát až tři roky.

Nejpodivnější nemoci světa

19. srpna 2012 v 11:59 | Adri
Podle aktuálních statistik trpí v ČR některým ze vzácných onemocnění zhruba 20 000 pacientů. Přičemž více než polovina těchto nemocí jedince ohrožuje bezprostředně na životě nebo způsobuje jeho invaliditu. Bohužel ani moderní medicína si s většinou z nich nedokáže zcela poradit. Podívám se s vámi na pět nejpodivnějších z nich.

Sedmiletá Ashanti Smithová z Británie trpí progérií.
Sedmiletá Ashanti Smithová z Británie trpí progérií.
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."