Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zaujalo mě

Život podle cyklu

7. listopadu 2012 v 11:01 | Adri
Můžete jíst čokoládu bez rizika změny konfekční velikosti, v zaměstnání trumfnout absolventy Harvardu a v domácnosti zastínit matku roku. Jen musíte vědět, kdy je ten správný čas. Luděk Sobota měl ve filmu Jáchyme, hoď ho do stroje kondiciogram, vy zkuste žít v souladu s menstruačním cyklem.

Každý měsíc je to stejné. Bolí vás záda, prsa jsou napnutá k prasknutí a nálada hluboko pod bodem mrazu. Proti mizérii zvané PSP ještě vědci žádnou účinnou zbraň ještě nevymysleli. Ale nějaké výsledky přece jen mají: zjistili, že osmadvacetidenní jízda hormonální horskou dráhou může ovlivnit nejen naše tělo, ale i náladu a výkony v práci.
Výsledkek? Naše perioda je lepší než její pověst, každý ze čtyř úseků cyklů totiž svým způsobem ovlivňuje vášeň, kariéru a kondici. A mnoho výrazně v náš prospěch! Protože v průběhu života takových cyklů proděláme na pět set, je nejvyšší čas se začít podle nich řídit!

Zajímavosti - všechny obory

28. září 2012 v 14:00 | Adri
Motýli ochutnávají svýma nožičkama.
Křik kachen nedělá ozvěnu a nikdo neví proč.
V průměru se každý rok 100 lidí udusí spolknutím jejich propisky nebo tužky.
Většinou se lidé bojí víc pavouků než smrti.
Sloni jsou jediná zvířata na zemi, která nemohou skákat.
Jen 1 člověk z každých 2 miliard se dožije 116 let a víc.
Krávu dostanete v pohodě do schodů. Ale už nikdy ze schodů.
Ženy mrkají očima 2 krát častěji než muži.
Hlavní knihovna univerzity v Indianě se každý rok proboří o jeden palec, protože při její stavbě inženýři zapomněli započítat do celkové váhy váhu knih, které knihovna uschovává.
Šnek může spát až tři roky.

Nejpodivnější nemoci světa

19. srpna 2012 v 11:59 | Adri
Podle aktuálních statistik trpí v ČR některým ze vzácných onemocnění zhruba 20 000 pacientů. Přičemž více než polovina těchto nemocí jedince ohrožuje bezprostředně na životě nebo způsobuje jeho invaliditu. Bohužel ani moderní medicína si s většinou z nich nedokáže zcela poradit. Podívám se s vámi na pět nejpodivnějších z nich.

Sedmiletá Ashanti Smithová z Británie trpí progérií.
Sedmiletá Ashanti Smithová z Británie trpí progérií.

Epidemie lenosti začíná mít stejný počet obětí jako kouření

7. srpna 2012 v 10:54 | Adri
Nečinnost že by byla stejně potenciálně nebezpečná jako kouření? Ač se to někomu může jevit silně nadnesené a především neporovnatelné, podle odborníků tomu tak skutečně je. Ročně na celém světě zemře 5,3 miliónu lidí v důsledku mizivé tělesné aktivity. Informaci přinesl internetový server britské televizní stanice BBC.
Nedostatek pohybu způsobuje stejný počet úmrtí jako cigarety.

Hokus pokus: Je Rama opravdu z ropy?

4. července 2012 v 11:23 | Adri
Našla jsem na webu Alue (aluska.org), že Rama se prý na Slunci přemění na složku ropy - psala to v komentáři číslo 12, pod článkem "Jím všechno. - Co je na tom divného?"
Aby jste mi věřili, screenla jsem vám to. A taky pokud nepůjde odkaz.

Když už nás Alue pobízí, tak to půjdeme zkusit, ne?
Dne 3.7 kolem osmé hodiny ranní jsem vytáhla naši super Ramu Olivio a dala ji do malé mističky

Vlastní narozeniny jsou nejpravděpodobnějším dnem pro úmrtí

11. června 2012 v 19:25 | Adri
Buďte opatrní, až budete příště sfoukávat svíčky na svém narozeninovém dortu. Vědci totiž došli k tomu, že je naše smrt na narozeniny pravděpodobnější, než v jakýkoliv jiný den v roce. A experti nevycházejí z žádného malého vzorku lidí. Studovali totiž více než dva milióny osob během posledních 40 let.
Pozor na narozeniny, smrt vám hrozí více než v ostatní dny roku. Ilustrační foto

Skvělá maminka

21. května 2012 v 10:24 | Adri
Ta láska v jejích očích... :)

Nevím jak vy, ale podle mě si rozhodla dobře. Jeho duše se tak narodila, protože si tím měla projít. Toto video má ukázat, jak hluboké pouto mezi dítětem a matkou je. Malý Christian má ale štěstí - skvělou rodinu, která ho určitě bude podporovat i nadále :)

Pětina Čechů má dlouhodobé zdravotní obtíže

13. května 2012 v 11:25 | Adri
Tohle alarmující číslo mě pořádně vyděsilo. Opravdu tolik lidí? - Zejména mě vůbec nepřekvapilo to, že nejméně potíží mají lidé s titulem, protože se většinou v životě moc nepřemohli, ale zato v pozdějším věku mohou mít problém se srdcem apod. Moje babička ze Slovenska má pouze základní vzdělání (a i to má zanedbané). Pracovala totiž celou dobu na poli nebo se zvířaty. V mém věku (13) nosila 40kg pytel brambor a trmácela se s ním přes hory...

Optické hrátky

17. dubna 2012 v 10:28 | Adri
Jak málo stačí k tomu, aby jsme jen pootočili hlavu a uviděli něco naprosto jiného jsem se přesvědčila nedávno. Napsala jsem si na lísteček čísla 1:17 (čas, kdy jsem zastavila jeden film - konkrétně Šifru mistra Leonarda :) a ten pak používala jako záložku do knihy (abych byla co nejpřesnější, tak se jednalo o Sherlocka Holmese). Záložku jsem otočila na druhou stranu a divím se, proč bych si kreslila tvář nějakého muže s kšiltovkou a kulatou bradou? No jasně! Ono to přece mělo být 1:17!
(Omlouvám se, že z toho dělám takový poprask, ale jsem z toho unešená, že jsem to vytvořila sama :D)

Zajímavosti o zvířatech :)

13. listopadu 2011 v 10:09 | Adri
• Mořská hvězdice je jediné zvíře, které umí převrátit žaludek naruby.
• Mořská hvězdice má 8 očí. Na konci každé končetiny jedno.
• Krokodýlové neumějí couvat.
• Plameňáci umí jíst pouze s hlavou dolů.
• Tygři nemají pruhovanou jen srst, ale i kůži.
• Nejstarší akvarijní rybička se dožila 41 let. Jmenovala se Fred.
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."