Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zdraví

Orgánové hodiny dle čínské medicíny

14. října 2018 v 11:29 | Adri
Každý živý tvor je součástí přírody. Z toho vyplývá, že co se děje ve vnějším světě se současně odráží i uvnitř organismu.
Jedním ze způsobů jak čínská medicína tradičně popisuje průběh energie v závislosti na denním cyklu jsou orgánové hodiny. Ty popisují průběh maxima a minima energie v určitých oblastech organismu v průběhu 24 hodinového cyklu.

Babské rady na nejrůznější kožní problémy (popáleniny, štípnutní, ekzém)

8. října 2018 v 11:34 | Adri
Při spáleninách I. stupně
Postrouháme mrkev a syrové brambory, navrstvíme na gázu silnou vrstvu a přiložíme na spáleninu. Mrkev obsahuje karoten, který má hojivý účinek na kůži a brambory ochlazují a alkalizují.

Osmiletá dívka měla při požáru 75 % povrchu těla spálenin
Lékaři provedli 10 operací, absolvovala 2x klinickou smrt a její vůle k životu a zázrak ji udržely při životě. Lékaři nedávali žádnou naději, ale snažili se ji zachránit. Rodiče sháněli klikvu a podávali jí čerstvou klikvovou šťávu a klikvový mošt ve velkém množství. Byla tak ztuhlá, že ji nosili za paty a zátylek jako desku, protože nebylo možné se jí nikde jinde dotknout. Doslova jí museli lámat prsty, aby jí rozhýbali ruce. Velká péče lékařů a rodičů ji vrátila zcela do normálního života.

Při štípnutí vosou nebo včelou
Vyndat žihadlo, udělat kaši z jedlé sody a vody a vtírat do místa, kde je štípanec.
Uvařit čaj z borovicového jehličí a pít jej. Vyvádí to toxiny. Během dvou dnů následky zcela zmiznou.
Otok také odstraňuje čaj z mladých borovicových jehliček. Dělají se z něho obklady.
Také pomáhá čaj z měsíčku lékařského.
Při štípnutí včelou nebo jiným hmyzem odstranit žihadlo, vzít lístky jitrocele, rozemnout a přiložit na bolavé místo.
Otok také odstraňuje přiložená cibule a syrová brambora. Odřízneme jeden plátek cibule a jeden plátek brambory. Střídavě přikládat tyto plátky na štípanec a masírovat jej 1-2 minuty. Bolest mizí.

Uvaříme čaj z listů podběle, stejný díl listů pampelišky, stejně jako listů máty, řebříčku a dvojzubce trojdílného (Bidens tripartitus). Tyto čerstvé listy (vrchovatá pl) zalijeme půl litrem vařící vody. Necháme stát 40 minut, procedíme. Pijeme po půl sklenici 3x denně 20 minut před jídlem. Působí protizánětlivě, snižuje horečku, má účinek proti otokům, je hojivý, regeneruje a uklidňuje.

Ekzém na rukou, který svědí
Hrst jehličí, přidat špetku kořenů kozlíku lékařského. Zalijeme vařící vodou. Jehličí hojí kůži a valeriána uklidňuje. V jehličí je mnoho vit. C, obnovuje kůži. Zalijeme 1 l vařící vody. Až voda zchladne na 37 st., děláme v tom koupele. Koupele provádíme denně po dobu 15 dní. Jedna koupel trvá 15 - 20 min.

Jak se ochránit před omrznutím?
Následujícím olejem natírat ruce a obličej:
2 čl jmelí, 2 čl rojovník (Ledum palustre), 2 čl mateřídouška. Umlet na mouku, nasypat do sklenice, zalít půl litrem olivového oleje. Nechat stát 2 týdny. Scedit, mazat se tím.


Lidové rady: děloha a myomy

23. září 2018 v 11:21 | Adri
Gynekologický recept pro fibromyom uvádí Dr. Umerova, tatarská gynekoložka a porodník
Je to starý recept Ivana Ivanoviče Benediktova, vedoucího katedry gynekologie sverdlovského medicínského institutu. Tento recept se zapomíná a je to škoda. Týden před menstruací pít sklenici bramborové šťávy. Také se pije čaj z čágy. To se dělá týden. Když nastoupí menstruace, od prvního dne začíná žena pít výtažek z papriky. Prodává se v lékárnách. Bere se 25 kapek třikrát denně. Ještě se pije kopřivový čaj. Na jednu sklenici dáme 1 čl sušené nati kopřivy. Zalije se vařící vodou a nechá se odstát 2 - 3 hodiny. Potom se scedí a pije. Zkracuje se tím doba menstruace, zmenšuje se krvácení. Je-li myom malý, můžeme předejít operaci. Je to výborný recept.

Pro zdravá játra

7. září 2018 v 11:11 | Adri
Játra jsou největší orgán v těle - váží přibližně stejně jako mozek - 1,5 kg. Mají mnoho funkcí, působí také na imunitní systém. Játra mají však jedinou trávicí funkci - tvorbu žluči. Žluč je nutná pro trávení tuků.
Játra jsou hlavní detoxikační laboratoř organismu. Potřebují ke své činnosti dostatek bílkovin. Bez jater nelze žít. Játra syntetizují glykogen - hlavní energetickou zásobu organismu pro pohyb a činnost svalů. Syntetizují všechny druhy bílkovin. Játra také odpovídají za kvalitu krve, jsou zásobárnou krve.


Žlučník se stáhne v okamžiku, kdy začneme žvýkat a pocítíme první chuť potravy. Když jíme mastnou stravu a přejíme se jí, je nutno den dát játrům a žlučníku odpočinek - den bez jídla!


Večer je dobré nejíst maso, ale např. pohankovou kaši na vodě, nebo večeřet artyčoky, které velmi prospívají játrům. Možno je přidat do pohankové kaše. Nejsou-li k dostání, lze v lékárně koupit artyčokovou tinkturu a přidat pár kapek do kaše.

Játra nemají ráda velké zatěžování a stresy.

Jak jídlo a pití měnící účinky léků

26. srpna 2018 v 11:38 | Adri
Grapefruitová šťáva nebo třezalka mohou dramaticky změnit účinky některých léků. Většina lékárníků už na to klienty upozorňuje. Podobné efekty má však i řada potravin, nápojů, bylin nebo dokonce koření. Lidé o nich nevědí prakticky nic.

Pokud zeleným čajem zapijeme léky používané při zvýšené hladině cholesterolu, vstřebá se jich do krve 2,5krát víc než normálně.

Léčení kovy, hlínou, kameny a zvukem

22. srpna 2018 v 11:44 | Adri
· Nefrit ulehčoval dýchání. Na východě je považován za kámen zdraví.
· Fialový ametyst - kámen smutku.
· Křemen je elementem života, léčí klouby. Dát křemen na týden do vody. Dělá živou vodu. Pít ji.
· Serdalit připevnit k fénu, prohřívat bolestivé místo přes tento kámen. Pomáhá i při hojení ran. Serdalit pomáhá při podpoře imunity, je to ženský kámen, léčí rány. Serdalit umístěný na štítné žláze léčí. Je-li nemocné srdce, nosí se delší náhrdelník, je-li nemocen žaludek, nosí se serdalitový opasek. Je-li nemocná ruka, pak náramek. Serdalit možno klást do krému v době narůstajícího měsíce a krém používat při ubývajícím měsíci.
· Náramek z horského křišťálu na pravé ruce snižuje krevní tlak, kdo má nízký tlak, ať nosí náramek na levé ruce. Při bolestech hlavy dát křišťálový náramek na temeno hlavy a představovat si, jak vás léčí a z nohou vychází nemoc. Horský křišťál zlepšuje paměť, vrací řeč, snižuje bolesti hlavy.

Mužské zdraví (močový měchýř, prostata...)

12. srpna 2018 v 11:37 | Adri
Má-li muž objem pasu větší než 94 cm, jde o obezitu a je nutno začít s dietou. Je-li objem pasu větší než 94 cm, je to znamení snížené úrovně testosteronu a je třeba se obrátit k endokrinologovi nebo k andrologovi. Je-li málo testosteronu, začíná se tloustnout a zvětšuje se podíl tuku v těle. Tuková tkáň produkuje velké množství hormonů, z nichž nejdůležitější je leptin, který likviduje testosteron. V tukové tkáni se testosteron mění na ženský pohlavní hormon. Je-li objem pasu větší než 106 cm, testosteronu je kriticky málo. Muži se sníženou hladinou testosteronu žijí kratší dobu než muži s normální úrovní testosteronu. Norma: 12 - 33 nmol/l.

Cystitis - zánět močového měchýře
Recept ze starobylého receptáře:
1 l ovsa zalít 2l vody, vařit ½ hod. Slijeme, dáme 2 špetky květů měsíčku lékařského. Necháme stát ještě 40 minut. Scedíme a během dne vypijeme 1,5 litru tohoto nápoje.
Kúra trvá asi 2 týdny.

Cystitída - zánět močového měchýře
2 - 3 plody kdoule a vybrat semena a sníst je. Obvykle stačí toto udělat 2x až 3x a zánět močového měchýře zmizí. Doporučoval to Avicenna.

Onemocnění ledvin - babské rady

8. srpna 2018 v 11:32 | Adri
Cvičení pro ledviny na 20 minut denně
Vleže na zádech hluboké břišní dýchání při mírně pokrčených nohách. 6x
Vleže na zádech zvedáme při nádechu nohy, při výdechu pokládáme. 10x
Vleže na zádech máme nohy zvednuté kolmo k zemi a roztahujeme a snožuje je v této poloze. 10x - 15x.

Kameny v ledvinách - prevence před dědičnou zátěží
Mrkvová semena - 1 pl umlet v kávomlýnku, možno přidat též semena fenyklu a kopru - to vše napomáhá rozdrobení a vyvedení tvrdých útvarů z těla. Zalijeme 1 sklenicí vařící vody, nechat 15 min. odstát a pijeme ráno a večer po půl sklenici. Vždy před jídlem.


Očista ledvin
1 čl lněného semene zalít 1 sklenicí vařící vody a potom povařit. Povařená směs bude poměrně hustá. Proto ji budeme muset rozředit vodou. Pít každé 2 hodiny po půl sklenici. Když bude chuť nepříjemná, přidejte citrónovou šťávu. Kúra trvá dva týdny. Pak uděláme pauzu a můžeme kúru zopakovat. Je to jemná a bezpečná očista ledvin.

Cukrovka - babské rady

3. srpna 2018 v 11:20 | Adri
Cukrovku poznáme podle toho, že máme velkou žízeň, často močíme, začne se prudce snižovat nebo zvyšovat váha. Velká chuť k jídlu, větší než dříve, je též známkou diabetu.

Predispozice k diabetu je u lidí světlé pleti, s nadváhou a zvýšenou emocionalitou. Hlavní příčiny vzniku diabetu jsou hypodynamie, nesprávná strava a stresy.

Fyzická zátěž má u diabetika 2 fáze:
  1. rozcvičit drobné klouby, pak větší.
  2. alespoň 40 minut, lépe celou hodinu plavat nebo jezdit na kole, chůze. To je nutno provádět 4x za týden, aby se cukr lépe spaloval.
Při diabetu je nutná fyzická zátěž. Můžeme cvičit například takto: lehnout na záda a jako bychom jeli na kole - nohama kroužíme vleže na zádech, potom nohama kroužíme šikmo do strany a na druhou stranu.

Recepty na léčení cévního systému 2

27. července 2018 v 11:47 | Adri
Omlazujeme cévy
•Cévy čistí granátová jablka.
•Černý jeřáb - udělat šťávu z plodů jeřábu a z červeného jablka. Můžeme přidat lžičku medu, ale není to nutné. Pije se na noc při přetížení, točení hlavy z cévních důvodů.
•Červená řepa - snižuje cholesterol v krvi.
•Mrkev - při vaření se množství antioxidantů zvyšuje, při skladování v ledničce ještě vzrůstají.
•Rukola - zpevňuje cévní stěnu.
•Česnek - obsahuje selen, germanium - stěny cév mají dobrou funkci.

Salát na očistu cév
Hrst rukoly, nakrájet rajčata, citrónová šťáva, trocha olivového oleje, 2 kapky jablečného octa.

Recept na očistu cév
Naklíčené pšenice 5 pl, pomixovat ji, přidat podle chuti česneku, jednu pl oleje, přidáme petrželovou nať nebo jinou zeleň. Výborná je nať kopru. Krásně voní a rozpouští cholesterolové usazeniny v cévách. Také střeva budou lépe pracovat. Je to vhodná snídaně. Kdo nemá rád ostrou chuť česneku, může místo něho přidat med.

 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."