Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zdraví

7 nemocí, na které trpí ženy více než muži

31. května 2018 v 11:21 | Adri
Ženské a mužské tělo je již na pohled jiné, jinak funguje a jinak se dokáže bránit nejrůznějším nemocem. Před kterými se musíte mít jako žena na pozoru především?

Statistiky mluví jasně: některými chorobami trpíme my ženy o poznání častěji než naše mužské protějšky. Obecně tomuto faktu nahrává samozřejmě i to, že ženy žijí déle a se stářím se pojí více zdravotních neduhů. Přesto jsme objevili sedm nemocí, před kterými je nutné mít se na pozoru a myslet na dostatečnou prevenci rozhodně dříve než v seniorském věku.

Lidové recepty na zlepšení zraku

2. května 2018 v 11:13 | Adri
Glaukom
Vynechat maso a silné bujóny, silný čaj, pečivo. A polévat se studenou vodou. Glaukom po čtyřech letech zmizel. Otužování upravuje tlak uvnitř oka i uvnitř hlavy.

Užívat: Půl čajové lžičky měsíčku, půl čl heřmánku, půl čl květů chrpy modré (Centaurea cyanus), zalijeme 250 ml vařící vody, 10 min. necháme stát zakryté. Pít dvakrát za den. Vše modré - borůvky, angrešt i červená řepa, která má po upečení namodralou barvu, muchovník. V muchovníku je látka, která zlepšuje zrak. Také vit. C zlepšuje sítnici očí. Dobré je získávat jej pojídáním pomerančů. Uklidňuje také nervový systém.

Komonice, bukvice (Betonica), heřmánek, mateřídouška, semena celeru, fenykl. Největší díl komonice - asi 100 g, ostatního po hrubší špetce. Čistí to cévy, zlepšuje složení krve, vyvádí usazeniny. Tím se snižuje nitrooční tlak a zlepšuje se zrak. 2 pl na půl litru vařící vody, 2 hod. stát, 3x denně po 100 ml před jídlem 5 - 6 měsíců, možno tento čaj pít i rok a periodicky kúru opakovat. Nitrooční tlak se bude zlepšovat.

Glaukom vyvolává likvidaci zrakového nervu, což je nevratný proces. Nutno kapat do očí kapky, které předepsal lékař a správně jíst, tj. jíst hodně ovoce a zeleniny, pít ovocné a zeleninové šťávy, jíst málo tuku, málo masa. Dodržovat zdravý životní styl. Předchozí recepty jsou podpůrné, ozdravují celý organismus a v důsledku toho i zrak.

Recepty na bolesti, zlomeniny, obraženiny, záda a klouby (2. část)

25. dubna 2018 v 11:45 | Adri
Narazila jsem na zajímavé lidové recepty. Samozřejmě neříkám, že máte zanevřít na lékařškou léčbu, pouze chci poukázat na to, že existují i jiné cesty. První část najdete ZDE.

Recepty na bolesti, zlomeniny, obraženiny, záda a klouby (1. část)

24. dubna 2018 v 11:35 | Adri
Narazila jsem na zajímavé lidové recepty. Samozřejmě neříkám, že máte zanevřít na lékařškou léčbu, pouze chci poukázat na to, že existují i jiné cesty.

Akoholismus - lidová léčba

18. dubna 2018 v 11:12 | Adri
Lidský organismus vyrábí denně kolem 10 gramů lihu, což vydá za 50 g vína. Při pravidelném užívání alkoholu tělo přestává líh tvořit a potřebuje ho dostávat zvenčí. Lze od alkoholu odejít, ale ženský organismus je považován za téměř nevyléčitelný ze závislosti na alkoholu. Léčení trvá mnoho let, někdy až třicet, než se změní chemické pochody v organismu. Je to velmi těžká nemoc mající psychické a fyzické následky.

Hořčík: ovlivňuje naší energii a autismus?

2. dubna 2018 v 11:44 | Adri
Na tento článek jsem narazila na servru vyvazenezdravi.cz při mém studiu o různých prvcích. Ihned mne zaujal a rozhodla jsem se tedy s vámi o něj podělit, protože ho vnímám jako velice důležitý: když se totiž kouknu všude kolem mne, vidím lidí stěžující si na to, že nemají dostatek energie. Tak se podíváme na to, jak si tu energii zvýšit s hořčíkem a jak vůbec hořčík tu energii "vyčaruje" :)

Očista organismu

28. března 2018 v 11:10 | Adri
Blížíme se pomalu ale jistě do teplejšího období roku, kdy nastává ten nejlepší čas pro očístu organismu. Sestavila jsem proto krátké tipy na očisty různých částí těla. Nemusíte samozřejmě podposoupit všechny, vyberte si tu, u které cítíte, že se ji potřebujete.

Déčko" a sulforafan: 2 bojovníci proti rakovině

16. března 2018 v 11:31 | Adri
Přináším dvě "hvězdy" ohledně dvou přírodních bojovníků proti rakovině, konkrétně proti typům rakoviny, ve kterém Česká Republika zaujímá nelichotivé pozice v rámci Evropy: rakovině prostaty a rakovině tlustého střeva.

Mini-kurz o lepku

5. března 2018 v 11:16 | Adri
Na webu vyvážené zdraví jsem našla zajímavý seriál o lepku. V poslední době hodně diskutované téma a taky mi připadalo jako pěkně zpracované, i když jsem ho mírně upravila :)

Mikrobiom, probiotika a srdce: Jak to spolu souvisí?

8. února 2018 v 11:56 | Adri
Mikrobiom, breberky v našem těle, kterých je 10krát více, než buněk v našem těle a jejich genetická výbavička pak 1.000krát větší, hrají zásadní roli nejenom ve zdraví našeho srdce! S přihlédnutím k tomu, že celková hmotnost lidského mikrobiomu se odhaduje maximálně na 2,5 kg, je tato informace ještě více šokující.

Mikrobiom je součtem genetického kódu všech baktérií vyskytujících se v těle konkrétního jedince. Baktériím samotným se pak souhrnně říká mikrobiota. Jejich růst, především těch střevních mikrobiot, podporují probiotika (fermentované potraviny typu kefír, kysané zelí, popř. potravinové doplňky s konkrétními kmeny pro zdraví prospěšných bakterií). Samotné bakterie se živí prebiotiky (především vlákninou ze stravy). Mikrobiom jako takový není jen otázka tenkého střeva.
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."