Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zdraví

Akoholismus - lidová léčba

Včera v 11:12 | Adri
Lidský organismus vyrábí denně kolem 10 gramů lihu, což vydá za 50 g vína. Při pravidelném užívání alkoholu tělo přestává líh tvořit a potřebuje ho dostávat zvenčí. Lze od alkoholu odejít, ale ženský organismus je považován za téměř nevyléčitelný ze závislosti na alkoholu. Léčení trvá mnoho let, někdy až třicet, než se změní chemické pochody v organismu. Je to velmi těžká nemoc mající psychické a fyzické následky.

Hořčík: ovlivňuje naší energii a autismus?

2. dubna 2018 v 11:44 | Adri
Na tento článek jsem narazila na servru vyvazenezdravi.cz při mém studiu o různých prvcích. Ihned mne zaujal a rozhodla jsem se tedy s vámi o něj podělit, protože ho vnímám jako velice důležitý: když se totiž kouknu všude kolem mne, vidím lidí stěžující si na to, že nemají dostatek energie. Tak se podíváme na to, jak si tu energii zvýšit s hořčíkem a jak vůbec hořčík tu energii "vyčaruje" :)

Očista organismu

28. března 2018 v 11:10 | Adri
Blížíme se pomalu ale jistě do teplejšího období roku, kdy nastává ten nejlepší čas pro očístu organismu. Sestavila jsem proto krátké tipy na očisty různých částí těla. Nemusíte samozřejmě podposoupit všechny, vyberte si tu, u které cítíte, že se ji potřebujete.

Déčko" a sulforafan: 2 bojovníci proti rakovině

16. března 2018 v 11:31 | Adri
Přináším dvě "hvězdy" ohledně dvou přírodních bojovníků proti rakovině, konkrétně proti typům rakoviny, ve kterém Česká Republika zaujímá nelichotivé pozice v rámci Evropy: rakovině prostaty a rakovině tlustého střeva.

Mini-kurz o lepku

5. března 2018 v 11:16 | Adri
Na webu vyvážené zdraví jsem našla zajímavý seriál o lepku. V poslední době hodně diskutované téma a taky mi připadalo jako pěkně zpracované, i když jsem ho mírně upravila :)

Mikrobiom, probiotika a srdce: Jak to spolu souvisí?

8. února 2018 v 11:56 | Adri
Mikrobiom, breberky v našem těle, kterých je 10krát více, než buněk v našem těle a jejich genetická výbavička pak 1.000krát větší, hrají zásadní roli nejenom ve zdraví našeho srdce! S přihlédnutím k tomu, že celková hmotnost lidského mikrobiomu se odhaduje maximálně na 2,5 kg, je tato informace ještě více šokující.

Mikrobiom je součtem genetického kódu všech baktérií vyskytujících se v těle konkrétního jedince. Baktériím samotným se pak souhrnně říká mikrobiota. Jejich růst, především těch střevních mikrobiot, podporují probiotika (fermentované potraviny typu kefír, kysané zelí, popř. potravinové doplňky s konkrétními kmeny pro zdraví prospěšných bakterií). Samotné bakterie se živí prebiotiky (především vlákninou ze stravy). Mikrobiom jako takový není jen otázka tenkého střeva.

Prevence rakoviny tlustého střeva

17. ledna 2018 v 11:02 | Adri
Genetika vs. epigenetika
Bohužel z hlediska statistiky, že někomu z nás bude rakovina tlustého střeva diagnostikována, je Česká Republika na prvním místě na světě. Závažnost tohoto onemocnění nezpochybňujeme a nechci, aby tento článek vyzněl pesimisticky. Rakovina tlustého střeva patří právě do skupiny nemocí, které se dají preventivně velmi dobře ovlivnit! Ano, existují určité genetické markery, které byly označeny jako predispoziční pro vznik rakoviny zažívacího traktu jako takového. Zde bychom se drželi názoru Dr. Bruce Liptona, jednoho z průkopníků epigenetiky - přítomnost genetického markeru ještě neznamená, že se tento marker "vyjádří" (vyvolá to, co je mu genetiky přisuzováno). Záleží na spoustě faktorů, které můžeme ovlivnit: na životním stylu, životním prostředí v našem nejbližším okolí, na stravovacích návycích, na míře stresu, atp. Proto není třeba vyvolávat paniku kvůli tomu, že tátu i dědu rakovina tlustého střeva postihla. Je to stejně nesmyslné jako krok Angioliny Jolie, která se díky pozitivnímu testování na marker rakoviny prsních žláz dobrovolně zřekla toho, co ženy dělá ženami. Její krok mimochodem odsoudila většina vědeckých špiček v oboru jako zbrklý a předčasný. I odpůrci epigenetiky se nepouštěli do diskuzí o tom, zda správná strava, eliminace stresu a zdraví podporující životní styl není silnějším faktorem, než pár jinak seřazených aminokyselin v naší DNA… Oficiální informace o tom, že každý sedmý nález rakoviny tlustého střeva a konečníku je zděděný, náš názor nezmění.

Alergie jako symbol

14. ledna 2018 v 17:44 | Adri
Nedávno mi to e-mailu přistál dotaz, co to vlastně znamená mít alergii... A zpracovala jsem tedy na toto téma celý článek, protože alergie se v posledních letech stává stále častějším problémem, alergických lidí přibývá a i seznam jednotlivých alergenů neustále roste. Projevují se přehnané obranné reakce na květní pyl, travní semena, zvířecí srst, potraviny, prach, léky…

Pojďme se nejprve podívat, co říkají statistiky:
cca 12% evropské populace trpí potravinovou alergií (dětí cca 8%, dopělých cca 4%)
nějakou formou alergie trpí 40% evropanů, odhaduje se, že do roku 2015 bude v Evropě již 50% alergiků
astmatem trpí 27% evropanů
alergií na roztoče trpí v Evropě 40% dospělých, alergií na plísně trpí 8% dospělých, alergií na psy trpí 18% dospělých, alergií na kočky trpí 30% dospělých
70% alergiků se kvůli alergii cítí limitováno při každodenních činnostech, 40% se cítí frustrováno komplikacemi, které jim přináší chronické alergické nemoci.

Účinky saunování na tělo a mysl

28. prosince 2017 v 11:01 | Adri
Posiluje srdce
Srdce je hlavní součástkou v těle, je dobré na to myslet.
Sauna srdce posiluje. Při 10-minutovém pobytu v sauně se jeho tep zvýší asi o polovinu. Dochází tak k posilování a tréninku. To největší posílení ale přichází v ochlazovacím bazénku. Pravidlo je jednoduché: co nezabije, to posílí. Pro naše srdce to může být taková pecka, že se kardiakům ochlazovací bazének vůbec nedoporučuje. Jde ale zároveň o dobrou prevenci. Výrazný pozitivní vliv má saunování samozřejmě na celý kardiovaskulární systém.

Chřipka, angína, nachlazení, imunita...

23. prosince 2017 v 11:57 | Adri
Sesumírovala jsem pár tipů, které jsou nápomocny zejména v tomto chladnějším období, kdy se náš organismus musí vypořádat s nedostatkem tepla a výkyvy teplot, když přecházíme z venku do budovy. Když k tomu ještě přidáme předvánoční stres, kterým mnoho lidí trpí, snadno se staneme ne-mocnými.
Mimochodem: Častěji se prochladí lidé, kteří spí méně než 7 hodin. Pro imunitu je velmi důležité dobře spát! Jsme s přírodou spjatí a delší noci znamenají delší spánek. Takže u mě v zimním období spíše minimálne 8 hodin.
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."