Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zdraví

Léčba chřipky podle tradiční čínské medicíny: Zapomeňte na citron i med

28. listopadu 2018 v 11:14 | Adri

Tradiční čínská medicína (TCM) vznikla ve staré Číně a rozvíjela se po tisíce let. Praktici používají všechny metody TCM, jako např. bylinnou léčbu (fototerapii), akupunkturu aj., které mají nejen léčebné, ale i preventivní využití.

Jednou z těchto praktik je čínský systém léčby potravinami, neboli čínská dietetika. Tento systém přihlíží při tvorbě jídelníčku na tělesnou konstituci, roční období a samozřejmě i na samotné onemocnění.

Dle TCM je příčinou chřipky vítr vnikající do oslabeného těla. Chřipka se tedy dělí na dva typy, první je způsobena větrem horkým v létě, který do těla vniká přes nos a ústa. Druhý potom větrem studeným v zimě, a to hlavně přes kůži, proto je nutné dbát na vhodné oblečení.

Zima – péče o ledviny a močový měchýř

15. listopadu 2018 v 11:10 | Adri
Období zimy (15.11.-15.2.) nese energii prvku Voda, symbolizovanou modrou barvou.
K prvku Voda se pojí ledviny a močový měchýř, nastává tedy ideální čas pro jejich přírodní očistu a podporu.

Slinivka - lidové recepty

23. října 2018 v 11:41 | Adri

Slinivka vytváří inzulín nutný pro metabolismus cukrů. Škodí jí příliš tučná, pečená, ostrá, smažená strava. Zvláště citlivá je na alkohol.
Při zánětu slinivky se narušuje její struktura. Enzymy, které slinivka tvoří a vypouští do dvanácterníku, se pod vlivem zánětu mohou zadržovat ve slinivce, aktivovat se v ní a natravovat ji. To je provázeno silnými bolestmi. Pomáhá půst, nejíst.. Ale nutno se obrátit k lékaři.

Orgánové hodiny dle čínské medicíny

14. října 2018 v 11:29 | Adri
Každý živý tvor je součástí přírody. Z toho vyplývá, že co se děje ve vnějším světě se současně odráží i uvnitř organismu.
Jedním ze způsobů jak čínská medicína tradičně popisuje průběh energie v závislosti na denním cyklu jsou orgánové hodiny. Ty popisují průběh maxima a minima energie v určitých oblastech organismu v průběhu 24 hodinového cyklu.

Babské rady na nejrůznější kožní problémy (popáleniny, štípnutní, ekzém)

8. října 2018 v 11:34 | Adri
Při spáleninách I. stupně
Postrouháme mrkev a syrové brambory, navrstvíme na gázu silnou vrstvu a přiložíme na spáleninu. Mrkev obsahuje karoten, který má hojivý účinek na kůži a brambory ochlazují a alkalizují.

Osmiletá dívka měla při požáru 75 % povrchu těla spálenin
Lékaři provedli 10 operací, absolvovala 2x klinickou smrt a její vůle k životu a zázrak ji udržely při životě. Lékaři nedávali žádnou naději, ale snažili se ji zachránit. Rodiče sháněli klikvu a podávali jí čerstvou klikvovou šťávu a klikvový mošt ve velkém množství. Byla tak ztuhlá, že ji nosili za paty a zátylek jako desku, protože nebylo možné se jí nikde jinde dotknout. Doslova jí museli lámat prsty, aby jí rozhýbali ruce. Velká péče lékařů a rodičů ji vrátila zcela do normálního života.

Při štípnutí vosou nebo včelou
Vyndat žihadlo, udělat kaši z jedlé sody a vody a vtírat do místa, kde je štípanec.
Uvařit čaj z borovicového jehličí a pít jej. Vyvádí to toxiny. Během dvou dnů následky zcela zmiznou.
Otok také odstraňuje čaj z mladých borovicových jehliček. Dělají se z něho obklady.
Také pomáhá čaj z měsíčku lékařského.
Při štípnutí včelou nebo jiným hmyzem odstranit žihadlo, vzít lístky jitrocele, rozemnout a přiložit na bolavé místo.
Otok také odstraňuje přiložená cibule a syrová brambora. Odřízneme jeden plátek cibule a jeden plátek brambory. Střídavě přikládat tyto plátky na štípanec a masírovat jej 1-2 minuty. Bolest mizí.

Uvaříme čaj z listů podběle, stejný díl listů pampelišky, stejně jako listů máty, řebříčku a dvojzubce trojdílného (Bidens tripartitus). Tyto čerstvé listy (vrchovatá pl) zalijeme půl litrem vařící vody. Necháme stát 40 minut, procedíme. Pijeme po půl sklenici 3x denně 20 minut před jídlem. Působí protizánětlivě, snižuje horečku, má účinek proti otokům, je hojivý, regeneruje a uklidňuje.

Ekzém na rukou, který svědí
Hrst jehličí, přidat špetku kořenů kozlíku lékařského. Zalijeme vařící vodou. Jehličí hojí kůži a valeriána uklidňuje. V jehličí je mnoho vit. C, obnovuje kůži. Zalijeme 1 l vařící vody. Až voda zchladne na 37 st., děláme v tom koupele. Koupele provádíme denně po dobu 15 dní. Jedna koupel trvá 15 - 20 min.

Jak se ochránit před omrznutím?
Následujícím olejem natírat ruce a obličej:
2 čl jmelí, 2 čl rojovník (Ledum palustre), 2 čl mateřídouška. Umlet na mouku, nasypat do sklenice, zalít půl litrem olivového oleje. Nechat stát 2 týdny. Scedit, mazat se tím.


Lidové rady: děloha a myomy

23. září 2018 v 11:21 | Adri
Gynekologický recept pro fibromyom uvádí Dr. Umerova, tatarská gynekoložka a porodník
Je to starý recept Ivana Ivanoviče Benediktova, vedoucího katedry gynekologie sverdlovského medicínského institutu. Tento recept se zapomíná a je to škoda. Týden před menstruací pít sklenici bramborové šťávy. Také se pije čaj z čágy. To se dělá týden. Když nastoupí menstruace, od prvního dne začíná žena pít výtažek z papriky. Prodává se v lékárnách. Bere se 25 kapek třikrát denně. Ještě se pije kopřivový čaj. Na jednu sklenici dáme 1 čl sušené nati kopřivy. Zalije se vařící vodou a nechá se odstát 2 - 3 hodiny. Potom se scedí a pije. Zkracuje se tím doba menstruace, zmenšuje se krvácení. Je-li myom malý, můžeme předejít operaci. Je to výborný recept.

Pro zdravá játra

7. září 2018 v 11:11 | Adri
Játra jsou největší orgán v těle - váží přibližně stejně jako mozek - 1,5 kg. Mají mnoho funkcí, působí také na imunitní systém. Játra mají však jedinou trávicí funkci - tvorbu žluči. Žluč je nutná pro trávení tuků.
Játra jsou hlavní detoxikační laboratoř organismu. Potřebují ke své činnosti dostatek bílkovin. Bez jater nelze žít. Játra syntetizují glykogen - hlavní energetickou zásobu organismu pro pohyb a činnost svalů. Syntetizují všechny druhy bílkovin. Játra také odpovídají za kvalitu krve, jsou zásobárnou krve.


Žlučník se stáhne v okamžiku, kdy začneme žvýkat a pocítíme první chuť potravy. Když jíme mastnou stravu a přejíme se jí, je nutno den dát játrům a žlučníku odpočinek - den bez jídla!


Večer je dobré nejíst maso, ale např. pohankovou kaši na vodě, nebo večeřet artyčoky, které velmi prospívají játrům. Možno je přidat do pohankové kaše. Nejsou-li k dostání, lze v lékárně koupit artyčokovou tinkturu a přidat pár kapek do kaše.

Játra nemají ráda velké zatěžování a stresy.

Jak jídlo a pití měnící účinky léků

26. srpna 2018 v 11:38 | Adri
Grapefruitová šťáva nebo třezalka mohou dramaticky změnit účinky některých léků. Většina lékárníků už na to klienty upozorňuje. Podobné efekty má však i řada potravin, nápojů, bylin nebo dokonce koření. Lidé o nich nevědí prakticky nic.

Pokud zeleným čajem zapijeme léky používané při zvýšené hladině cholesterolu, vstřebá se jich do krve 2,5krát víc než normálně.

Léčení kovy, hlínou, kameny a zvukem

22. srpna 2018 v 11:44 | Adri
· Nefrit ulehčoval dýchání. Na východě je považován za kámen zdraví.
· Fialový ametyst - kámen smutku.
· Křemen je elementem života, léčí klouby. Dát křemen na týden do vody. Dělá živou vodu. Pít ji.
· Serdalit připevnit k fénu, prohřívat bolestivé místo přes tento kámen. Pomáhá i při hojení ran. Serdalit pomáhá při podpoře imunity, je to ženský kámen, léčí rány. Serdalit umístěný na štítné žláze léčí. Je-li nemocné srdce, nosí se delší náhrdelník, je-li nemocen žaludek, nosí se serdalitový opasek. Je-li nemocná ruka, pak náramek. Serdalit možno klást do krému v době narůstajícího měsíce a krém používat při ubývajícím měsíci.
· Náramek z horského křišťálu na pravé ruce snižuje krevní tlak, kdo má nízký tlak, ať nosí náramek na levé ruce. Při bolestech hlavy dát křišťálový náramek na temeno hlavy a představovat si, jak vás léčí a z nohou vychází nemoc. Horský křišťál zlepšuje paměť, vrací řeč, snižuje bolesti hlavy.

Mužské zdraví (močový měchýř, prostata...)

12. srpna 2018 v 11:37 | Adri
Má-li muž objem pasu větší než 94 cm, jde o obezitu a je nutno začít s dietou. Je-li objem pasu větší než 94 cm, je to znamení snížené úrovně testosteronu a je třeba se obrátit k endokrinologovi nebo k andrologovi. Je-li málo testosteronu, začíná se tloustnout a zvětšuje se podíl tuku v těle. Tuková tkáň produkuje velké množství hormonů, z nichž nejdůležitější je leptin, který likviduje testosteron. V tukové tkáni se testosteron mění na ženský pohlavní hormon. Je-li objem pasu větší než 106 cm, testosteronu je kriticky málo. Muži se sníženou hladinou testosteronu žijí kratší dobu než muži s normální úrovní testosteronu. Norma: 12 - 33 nmol/l.

Cystitis - zánět močového měchýře
Recept ze starobylého receptáře:
1 l ovsa zalít 2l vody, vařit ½ hod. Slijeme, dáme 2 špetky květů měsíčku lékařského. Necháme stát ještě 40 minut. Scedíme a během dne vypijeme 1,5 litru tohoto nápoje.
Kúra trvá asi 2 týdny.

Cystitída - zánět močového měchýře
2 - 3 plody kdoule a vybrat semena a sníst je. Obvykle stačí toto udělat 2x až 3x a zánět močového měchýře zmizí. Doporučoval to Avicenna.
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."