Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zdraví

Mužské zdraví (močový měchýř, prostata...)

12. srpna 2018 v 11:37 | Adri
Má-li muž objem pasu větší než 94 cm, jde o obezitu a je nutno začít s dietou. Je-li objem pasu větší než 94 cm, je to znamení snížené úrovně testosteronu a je třeba se obrátit k endokrinologovi nebo k andrologovi. Je-li málo testosteronu, začíná se tloustnout a zvětšuje se podíl tuku v těle. Tuková tkáň produkuje velké množství hormonů, z nichž nejdůležitější je leptin, který likviduje testosteron. V tukové tkáni se testosteron mění na ženský pohlavní hormon. Je-li objem pasu větší než 106 cm, testosteronu je kriticky málo. Muži se sníženou hladinou testosteronu žijí kratší dobu než muži s normální úrovní testosteronu. Norma: 12 - 33 nmol/l.

Cystitis - zánět močového měchýře
Recept ze starobylého receptáře:
1 l ovsa zalít 2l vody, vařit ½ hod. Slijeme, dáme 2 špetky květů měsíčku lékařského. Necháme stát ještě 40 minut. Scedíme a během dne vypijeme 1,5 litru tohoto nápoje.
Kúra trvá asi 2 týdny.

Cystitída - zánět močového měchýře
2 - 3 plody kdoule a vybrat semena a sníst je. Obvykle stačí toto udělat 2x až 3x a zánět močového měchýře zmizí. Doporučoval to Avicenna.

Onemocnění ledvin - babské rady

8. srpna 2018 v 11:32 | Adri
Cvičení pro ledviny na 20 minut denně
Vleže na zádech hluboké břišní dýchání při mírně pokrčených nohách. 6x
Vleže na zádech zvedáme při nádechu nohy, při výdechu pokládáme. 10x
Vleže na zádech máme nohy zvednuté kolmo k zemi a roztahujeme a snožuje je v této poloze. 10x - 15x.

Kameny v ledvinách - prevence před dědičnou zátěží
Mrkvová semena - 1 pl umlet v kávomlýnku, možno přidat též semena fenyklu a kopru - to vše napomáhá rozdrobení a vyvedení tvrdých útvarů z těla. Zalijeme 1 sklenicí vařící vody, nechat 15 min. odstát a pijeme ráno a večer po půl sklenici. Vždy před jídlem.


Očista ledvin
1 čl lněného semene zalít 1 sklenicí vařící vody a potom povařit. Povařená směs bude poměrně hustá. Proto ji budeme muset rozředit vodou. Pít každé 2 hodiny po půl sklenici. Když bude chuť nepříjemná, přidejte citrónovou šťávu. Kúra trvá dva týdny. Pak uděláme pauzu a můžeme kúru zopakovat. Je to jemná a bezpečná očista ledvin.

Cukrovka - babské rady

3. srpna 2018 v 11:20 | Adri
Cukrovku poznáme podle toho, že máme velkou žízeň, často močíme, začne se prudce snižovat nebo zvyšovat váha. Velká chuť k jídlu, větší než dříve, je též známkou diabetu.

Predispozice k diabetu je u lidí světlé pleti, s nadváhou a zvýšenou emocionalitou. Hlavní příčiny vzniku diabetu jsou hypodynamie, nesprávná strava a stresy.

Fyzická zátěž má u diabetika 2 fáze:
  1. rozcvičit drobné klouby, pak větší.
  2. alespoň 40 minut, lépe celou hodinu plavat nebo jezdit na kole, chůze. To je nutno provádět 4x za týden, aby se cukr lépe spaloval.
Při diabetu je nutná fyzická zátěž. Můžeme cvičit například takto: lehnout na záda a jako bychom jeli na kole - nohama kroužíme vleže na zádech, potom nohama kroužíme šikmo do strany a na druhou stranu.

Recepty na léčení cévního systému 2

27. července 2018 v 11:47 | Adri
Omlazujeme cévy
•Cévy čistí granátová jablka.
•Černý jeřáb - udělat šťávu z plodů jeřábu a z červeného jablka. Můžeme přidat lžičku medu, ale není to nutné. Pije se na noc při přetížení, točení hlavy z cévních důvodů.
•Červená řepa - snižuje cholesterol v krvi.
•Mrkev - při vaření se množství antioxidantů zvyšuje, při skladování v ledničce ještě vzrůstají.
•Rukola - zpevňuje cévní stěnu.
•Česnek - obsahuje selen, germanium - stěny cév mají dobrou funkci.

Salát na očistu cév
Hrst rukoly, nakrájet rajčata, citrónová šťáva, trocha olivového oleje, 2 kapky jablečného octa.

Recept na očistu cév
Naklíčené pšenice 5 pl, pomixovat ji, přidat podle chuti česneku, jednu pl oleje, přidáme petrželovou nať nebo jinou zeleň. Výborná je nať kopru. Krásně voní a rozpouští cholesterolové usazeniny v cévách. Také střeva budou lépe pracovat. Je to vhodná snídaně. Kdo nemá rád ostrou chuť česneku, může místo něho přidat med.

Recepty na léčení cévního systému (srdce, žíly, tlak)

26. července 2018 v 11:42 | Adri
Čaj na cévy
Máta, hloh, kozinec (Astragalus), komonice (Melilotus), všeho po 1 pl, zalijeme 1 litrem vařící vody, půl hodiny nechat stát, procedit, pít dva měsíce dvakrát denně po půl sklenici. Tento čaj ochraňuje cévy. Nejsou-li cévy v pořádku, může dojít k infarktu, mozkové mrtvici, k trombóze. Celý život o cévy nutno pečovat.

Kozinec má sedativní a hypotenzivní efekt. Má také mírný močopudný účinek. Komonice má uklidňující efekt a navíc je to mírný antikoagulant. Zlepšuje mikrocirkulaci v cévách a ředí krev. Hloh je prostředek ke zlepšení stavu cévní stěny, rozšiřuje cévy v mozku a srdci. Je vhodný při ischemické chorobě srdeční, je to dobrá profylaxe při všech chorobách cévních.

Triky na bolesti hlavy, migrény

21. července 2018 v 11:25 | Adri
Bolest hlavy vznikající kolem poledne
Vzniká od únavy. Sednout si rovně, uvolnit se a masírovat štípavým způsobem kůži celé hlavy. Potom se uvolnit, zavřít oči a posedět 2 - 3 minuty. Hlava se uvolní a přestane bolet.

Lidový recept při bolestech hlavy
Bereme mladé březové větvičky - jsou tam fytoncidy. Děláme z nich věneček a nosíme na hlavě.

Bolesti hlavy
Zchladit v mrazáku sůl, při bolesti hlavy vyjmout z mrazáku sůl, dát jí trochu do gázy, zabalit, položit na vrcholek hlavy a na 15 min. si lehnout. Obvykle bolest mizí.

Jak snížit bolesti při migréně
První cvičení: Patou bosé nohy děláme masáž mezi palcem a druhým prstcem druhé bosé nohy asi minutu. Potom tlačíme patou na další bod mezi malíčkem a čtvrtým prstcem. Též minutu. Potom vyměníme nohy.
Druhé cvičení: masáž uší dlaněmi kruhovými pohyby.

7 nemocí, na které trpí ženy více než muži

31. května 2018 v 11:21 | Adri
Ženské a mužské tělo je již na pohled jiné, jinak funguje a jinak se dokáže bránit nejrůznějším nemocem. Před kterými se musíte mít jako žena na pozoru především?

Statistiky mluví jasně: některými chorobami trpíme my ženy o poznání častěji než naše mužské protějšky. Obecně tomuto faktu nahrává samozřejmě i to, že ženy žijí déle a se stářím se pojí více zdravotních neduhů. Přesto jsme objevili sedm nemocí, před kterými je nutné mít se na pozoru a myslet na dostatečnou prevenci rozhodně dříve než v seniorském věku.

Lidové recepty na zlepšení zraku

2. května 2018 v 11:13 | Adri
Glaukom
Vynechat maso a silné bujóny, silný čaj, pečivo. A polévat se studenou vodou. Glaukom po čtyřech letech zmizel. Otužování upravuje tlak uvnitř oka i uvnitř hlavy.

Užívat: Půl čajové lžičky měsíčku, půl čl heřmánku, půl čl květů chrpy modré (Centaurea cyanus), zalijeme 250 ml vařící vody, 10 min. necháme stát zakryté. Pít dvakrát za den. Vše modré - borůvky, angrešt i červená řepa, která má po upečení namodralou barvu, muchovník. V muchovníku je látka, která zlepšuje zrak. Také vit. C zlepšuje sítnici očí. Dobré je získávat jej pojídáním pomerančů. Uklidňuje také nervový systém.

Komonice, bukvice (Betonica), heřmánek, mateřídouška, semena celeru, fenykl. Největší díl komonice - asi 100 g, ostatního po hrubší špetce. Čistí to cévy, zlepšuje složení krve, vyvádí usazeniny. Tím se snižuje nitrooční tlak a zlepšuje se zrak. 2 pl na půl litru vařící vody, 2 hod. stát, 3x denně po 100 ml před jídlem 5 - 6 měsíců, možno tento čaj pít i rok a periodicky kúru opakovat. Nitrooční tlak se bude zlepšovat.

Glaukom vyvolává likvidaci zrakového nervu, což je nevratný proces. Nutno kapat do očí kapky, které předepsal lékař a správně jíst, tj. jíst hodně ovoce a zeleniny, pít ovocné a zeleninové šťávy, jíst málo tuku, málo masa. Dodržovat zdravý životní styl. Předchozí recepty jsou podpůrné, ozdravují celý organismus a v důsledku toho i zrak.

Recepty na bolesti, zlomeniny, obraženiny, záda a klouby (2. část)

25. dubna 2018 v 11:45 | Adri
Narazila jsem na zajímavé lidové recepty. Samozřejmě neříkám, že máte zanevřít na lékařškou léčbu, pouze chci poukázat na to, že existují i jiné cesty. První část najdete ZDE.

Recepty na bolesti, zlomeniny, obraženiny, záda a klouby (1. část)

24. dubna 2018 v 11:35 | Adri
Narazila jsem na zajímavé lidové recepty. Samozřejmě neříkám, že máte zanevřít na lékařškou léčbu, pouze chci poukázat na to, že existují i jiné cesty.
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."