Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zdraví

Jak dobře znáte svoje játra?

27. května 2016 v 11:33 | Adri
Schválně: si pamatuje z hodin biologie? čemu vůbec slouží? Jak poznáte, že nepracují dobře? Staráte se o játra dobře? Jak zlepšit jejich stav?

Jak detoxikovat orgány dle čínské medicíny

11. května 2016 v 11:33 | Adri
Podle čínské medicíny pět důležitých vnitřních orgánů (wuzang) zahrnuje srdce, játra, slezinu, plíce a ledviny. Jejich hlavní úlohou je uchování životní síly. Hlavním úkolem liufu (šest dutin) podle čínské medicíny je trávení potravin, absorbování toho, co je důležité, a odstraňování odpadních látek.

Správné dýchání

2. května 2016 v 11:55 | Adri
Nádech. Výdech. Nádech. Výdech. A stále dokola. Zní to jednoduše, ale správné dýchání (nejenom při cvičení) je překvapivě komplexní záležitostí a hraje podstatnou roli ve vašem výkonu.

Nedostatek spánku?

16. dubna 2016 v 11:33 | Adri
Přečtete si, co se může stát vašemu tělu, když dostatečně nespíte, a to již po jedné noci.

Léčení zánětu močových cest

3. dubna 2016 v 11:22 | Adri
Infekce močových cest je v USA druhý nejčastější důvod, proč lidé navštěvují každý rok svého lékaře. Muži také trpí infekcí močových cest, ale mnohem častěji se toto onemocnění vyskytuje u žen - více než osm milionů žen ročně míří ke svému lékaři pro léky na infekci močových cest. 20 procent těchto žen má toto onemocnění opakovaně. Podle našich statistik patří infekce močových cest k nejčastějším onemocněním českých žen. Trpí jimi podle statistik každá pátá žena, často opakovaně.

Pokud jste někdy měli infekci močových cest, pravděpodobně nikdy nezapomenete na její příznaky. Začíná obvykle náhlou a častou potřebou návštěvy toalety. Když tam nemocný dorazí, může vytlačit jen trochu moči, což je často doprovázeno pocity pálení v močovém měchýři a/nebo v močové trubici. V extrémních případech může přidat horečka, zimnice, bolesti zad a dokonce i krev v moči.
Dobrou zprávou je, že existuje mnoho domácích léčebných prostředků, které můžete vyzkoušet pro prevenci nebo léčení infekce močových cest.

Prevence = žádné léky

20. března 2016 v 11:33 | Adri
Počasí ještě není vhodně na tričko s krátkým rukávem, a tak nás může ještě snadno ofouknout a my často spadneme k užívánů různých Paralenů, Coldrexů a Ibalginů, které nám nakonec pomohou - ale jenom krátkodobě. Imunitu máme zhoršenou, a tak jednodušeji chytneme zase nějakého toho bacila a koloběh se točí nanovo... A my sypeme penízky za krásné bílé tabletky víc a víc. Jak se tomu vyhnout? Prevencí :) Prevencí pitím těchto úžasných nabuzujících zdravých nápojů bez vedlejších účinků.
Dbejte taky na dostatečný příjem čerstvé vody - nejlépe ze studánky nebo přefiltrované z kohoutku. Plastové vody nekupujte... jen jako opravdovou nouzi na cestách. Ušetříte peníze, přírodu a své zdraví.

6 tipů na popraskané paty

10. března 2016 v 11:44 | Adri
Jasně, neumírá se na to. Ale i tak - popraskané paty nevypadají dobře v botách s otevřenou patou a mohou být po čase i bolestivé. A protože za chvíli už tady u nás bude tepleji a začne se chodit v otevřené obuvy a lítat po koupalištích a baznénech, mám tady tipy, jak si sami (tedy bez návštěvy lékárny) s popraskanými patami poradit. Ja je dříve měla hodně popraskané, mazala jsem je kde čím, ale po přechodu na veganství se mi změnily a mám je hebouké jak v létě, tak v zimě. A to si je pemzou pořádně prodrbu tak 4x do roka, takže rozhodně na vzhled pat působí také vyvážená a zdravá strava. Hodně zeleniny, ovoce, vody, obilovin, luštěnin, semínek a ořechů, neomezuji se, jím na co mám chuť, kolik toho chci a kdy.


Jezte hořčici

25. ledna 2016 v 11:11 | Adri
Závěry nového výzkumu zveřejněné v FASEB Journalu popisují anabolický efekt, zvýšení apetitu, nárůst svalové hmoty za současného zvýšení množství a velikosti nových svalových vlákem při podávání homobrassinolidu, nacházejícího se v hořčici.

I když byl pokus prováděn na laboratorních krysách (výsledky u lidí se tedy nemusí nutně shodovat), nebude od věci zaskočit si na zahrádku a do ranního smoothie pár listů hořčice přidat. Hlavně pokud holdujete posilování a nechcete utrácet stovky korun za různé chemické prášky.

7 prostředků likvidujících parazity

18. ledna 2016 v 11:44 | Adri
Paraziti jsou více všudypřítomní, než si jsme vědomi. Nemyslím parazity lidské, ale malé, často okem neviditelné, živočichy. Existuje jich neskutečně obrovské množství. Každý z nás ve vlastním těle nějaké parazity hostíme, i když o tom vůbec netušíme. A právě většina lidí na světě trpí nepříznivými zdravotními problémy způsobenými parazity. Jak se jich tedy účině zbavit bez použití drahých léků, které mají mnohdy jiné

Cukrovka? Zbavte se jí bez léků

12. prosince 2015 v 11:22 | Adri
Počet diabetiků se neustále zvyšuje. V ČR je odhadován na 850.000, což je jen součet těch, kteří byli diagnostikováni a léčeni - nezahrnuje ty z naší populace, kteří zatím příznaky cukrovky ignorují a k lékaři si ani nezašli. A počet lidí, kteří o své nemoci neví je přibližně stejný počet: 800 000 lidí. Na desetimilionovou zemičku celkem dost.

Ona totiž cukrovka nebolí... Je nutné, abychom si pravidelně prostřednictvím rozboru krve u našeho lékaře nechali kontrolovat hodnotu glukózy v krevním séru. Její hladina nad 5,6 mmol/l již značí lehce zvýšenou hodnotu a stavy nad 7 mmol/l jsou již jasným příznakem špatného fungování slinivky.
Sami podle příznaků zvýšenou hladinu glukózy neodhalíme!

Spousta lidí neví, že se dnes dá glukóza v krevním séru lehce a jednoduše změřit i doma. Máte-li chytrý telefon, dá se k němu pořídit jednoduchý glukometr a pomocí jednorázových měřících proužků a kapky krve si do 5 sekund můžete přečíst velmi přesný odečet na displeji vašich telefonů. Zabere vám to skutečně méně než minutu a tato "preventivní prohlídka" vás vyjde na méně, než lístek na MHD - v průměru na 10Kč!
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."