Otázka na blogery: Taky vám blbne automatické nastavování článků? Mně se nechtějí zveřejňvat...

Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE

Vrátila jsem se z dovolené z Francie. Projela jsem spoustu měst, čeká vás seriál o Francii, začne vycházet na začátku září.
Snad se mi i podaří nahrát fotky z mého studijního roku ve Francii!

Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zdraví

Tipy na posílení nehtů

17. června 2017 v 22:10 | Adri
Pěstěné půvabné nehty nejsou jen jedním ze znaků krásy, ale i zdraví. A neplatí to jen pro ženy, ale i pro muže. K tomu, aby měly nehty zdravý vzhled, nám pomohou i byliny.

Změny barvy, struktury a tvaru nehtů mohou signalizovat skrytou nemoc. Upozorňují na náš zdravotní stav a nedostatek některých důležitých látek v těle. Pro tvorbu silných a zdravých nehtů musíme tělu dodávat vitamíny skupiny B, C, E, dále vápník, křemík a další minerály. A také esenciální kyseliny.

AKUPUNKTURNÍ BODY – PRSTY

19. května 2017 v 11:06 | Adri
Tradiční východní medicína věří, že každý prst na ruce je spojen s určitým orgánem ve vašem těle a může pomoci uvolnit zablokovanou energii, která způsobuje disharmonii v organismu, bolesti a nemoci, a to jak v rovině fyzické, tak psychické.

Životní energii si můžete sami povzbudit na počátečních a koncových bodech světelných drah, takzvaných bodech ťing. Najdete je mimo jiné na konečcích prstů, po stranách nehtového lůžka. Stimulujte tyto body ukazováčkem a palcem jemným dotykem asi dvě minuty. Pokuste se o jemný, krouživý pohyb, pohyb nechte postupně přejít v klidné proudění. Celý energetický systém se díky této stimulaci naplní novou silou.

Akné

5. května 2017 v 11:41 | Adri
Sepsala jsem takový stručný praktický článek o akné, jak mu předcházet a jak ho léčit. Každý to má samozřejmě jinak, musí se poslouchat vlastní tělo. U mě se třeba pupínky objevují zřídka, většinou když jsem ve stresu, málo piju a jím hodně oleje. Jinak - musím zaklepat - mě nikdy moc netrápilo. Jinak používám hydratační krém od Lush, když cítím, že je pleť suchá a občas růžovou vodu.
Článek samozřejmě můžete doplnit svými zkušenostmi v komentářích :)

Otužování

2. dubna 2017 v 11:26 | Adri
Voda. Chlad. Husí kůže. O čem je řeč? Přece o otužování!

Lidové recepty na bolavá záda

21. února 2017 v 8:00 | Adri
Když nás přepadnou bolesti v zádech, chytáme se všeho, aby utrpení co nejdříve přešlo. Mažeme, nahříváme, balíme, zkrátka zkoušíme cokoliv, aby bolest polevila. Co zaručeně funguje? Každý máme svůj recept.

Rakovina - jaký vliv má okolní prostředí?

26. července 2016 v 11:55 | Adri
Na toto téma bylo napsáno mnoho článků a mnoho jich bude napsaných, ale tento mě jistým způsobem zaujal svým způsobem, jakým k rakovině přistupuje. Pěkné vzdělávací čtení přeji :)

My všichni máme možnost přepsat naši genetickou informaci jakýmkoliv směrem a změnit cokoliv v našem těle. To, jestli vnímáme svět jako toxické nebo naopak harmonické místo pro život, a co z tohoto světa skutečně vpouštíme do naší mysli a těla, ovlivňuje to, jaké životní prostředí vytvoříme i buňkám v našem těle. K přepisování genů a mutací buněk vlivem prostředí pak dochází vždy, když je to jediný způsob, jakým dokážou v našem těle přežít. Ve skutečnosti však většina z nás přišla na svět s dostatečním množstvím dokonale fungujících genů, abychom měli spokojený a zdravý život, a nemuseli nic přepisovat.

Devastující zpráva "máte rakovinu" patří mezi nejvíce obávané fráze, které lidi uslyší. Spouští emotivnější reakci než jakákoliv jiná diagnóza, a to přesto, že třeba kardiovaskulární onemocnění si každoročně vyžádají několikanásobně víc životů. Sdělení onkologické diagnózy přináší pocity strachu, paniky, hněvu, bezmoci a zmatení a zanecháva člověka šokovaného a ohromeného. Více než samotného onemocnění se však pacienti bojí léčby a její následků pro život.

Epidemie estrogenové dominance

10. července 2016 v 11:11 | Adri
Hormony jsou velmi mocnými látkami. Když začneme falšovat přírodní substance, které jsou dokonale vyladěnými posly životních procesů, máme vážný problém. Navíc ženská psychika je intimně spojená s měsíčním hormonálním cyklem. Hormony řídí nejenom fyziologické procesy žen, ale mají také vliv na jejich emocionální a psychologický stav. Hormonální nerovnováha může způsobit vedle nesčetných zdravotních problémů také podkopání sebedůvěry, kreativity a duševního zdraví.

Přírodní antidepresiva

18. června 2016 v 11:22 | Adri
Výskyt deprese v posledních desetiletích vzrůstá, jedná se o jedno z nejčastějších civilizačních onemocnění. Antidepresiva jsou látky, které se používají k léčení a potlačení příznaků deprese. Tyto látky působí na hladiny chemických látek v mozku (neurotransmiterů), které jsou zodpovědné za regulaci nálady. Některé přírodní látky jsou již po staletí v medicíně užívány pro svoje schopnosti působit na příznaky deprese a na zmírnění mírné a středně těžké deprese.

Mnozí lidé si nechávají předepisovat antidepresiva, kdykoliv se začínají cítit sklesle. Naše pocity, to jsou důležité zprávy, které vysílá tělo a mysl, proto dříve než se rozhodnete pro léky, je lepší podniknout kroky k navrácení životní rovnováhy, třebas i tím způsobem, že zkusíte zapátrat v přírodě a pomoc budete hledat u bylinek, v relaxaci, přiměřeném pohybu a zdravé vyvážené stravě. A také samozřejmě psychické očiště.

(pokud se chcete depresi vyhnout, pak byste měli zvýšit konzumaci zeleniny, především té listové. Kromě kyseliny listové a vitamínu B 12 odborníci doporučují ještě vitamín B3 a tyrosin, což obsahují například fazole, oříšky, listová zelenina. Vitamín B12 doporučuji doplňovat tabletkami, protože nalézt v dnešní době se zaneřáděnou půdou je jeho spolehlivý zdroj pouze tento.

7 kroků k léčbě atopického ekzému

11. června 2016 v 11:55 | Adri
Nedávno jsem narazila na jeden velice zajímavý článek o atopickém exému, který jistě dokáže pomoci mnoha rodičům, jejichž dítě trpí tímto onemocněním. Všechno je popsáno dopodrobna, ale i pěkně vysvěteno takže lékařským termínům porozumí i laik. Doufám, že vás cesta bojovat pro nemocím pomocí a psychologie přírody nadchne, tak jako mě.

Jak dobře znáte svoje játra?

27. května 2016 v 11:33 | Adri
Schválně: si pamatuje z hodin biologie? čemu vůbec slouží? Jak poznáte, že nepracují dobře? Staráte se o játra dobře? Jak zlepšit jejich stav?

 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."