Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zdraví

​Třídenní půst dokáže zázraky

30. listopadu 2015 v 22:11 | Adri
Tak už i vědci potvrdili, že půst je prospěšný.

Celý imunitní systém člověka může omládnout za pomoci půstu za pouhé tři dny, protože spouští mechanismus, při kterém tělo začíná vyrábět nové bílé krvinky. Třídenní půst může regenerovat celý imunitní systém, dokonce i u starších lidí, což vědci označili za "pozoruhodný" průlom.

Přestože půsty byly kritizovány výživovými specialisty jako nezdravé, nový výzkum naznačuje, že vyhladovělé tělo vybudí kmenové buňky k vytváření nových bílých krvinek a ty tak následně mohou bojovat proti infekci. Vědci z University of Southern California tvrdí, že objev by mohl být přínosný zejména pro lidi, kteří trpí poškozením imunitního systému jako jsou pacienti s rakovinou po chemoterapii. Toto zjištění by také mohlo pomoci starším lidem, jejichž imunitní systém je méně výkonný, jak stárnou, a proto je pro ně těžší bojovat i s běžnými nemocemi.

Kouzelné jablko

14. listopadu 2015 v 11:33 | Adri
Jablko je nejen hlavní objekt pohádek, legend a folklóru, ale také jeden z nejstarších darů matky přírody. Význam jablek neustále roste, zejména proto, že lidé hodně dbají o své zdraví. Při zdravém životním stylu je dle lékařských doporučení stanovena minimální spotřeba ovoce na úrovni 100 kg na osobu a rok.

Celková spotřeba ovoce v naší republice přesáhla v posledních 3 letech hranici 85 kg na obyvatele za rok. Ovoce mírného pásma (jablka, hrušky, třešně, a jiné) představuje z tohoto množství asi 52 kg. Nejoblíbenějším ovocným druhem české populace jsou jablka, kterých každý z nás ročně zkonzumuje 25 kilogramů. Jabloně jsou také v České republice hlavním ovocným druhem, který se zde pěstuje.

Citronovo-česnekový zázrak

10. listopadu 2015 v 11:33 | Adri
Jelikož vím, že chřipková, angínová a rýmová sezona dorazila díky zimě do mého okolí, a vůbec sezona snížené imunity, ráda bych se podělila o tento recept, který použili mí rodiče na sobě, aby ho otestovali, jestli je opravdu tak skvělý, jak se říká. Já jsem si ho dávala jen občas preventivně, jelikož jsem tento rok nebyla nemocná, pokud se nepočítají trochu nakřápnuté hlasivky, které ale vždy za chvíli odezněly a bolavá kyčel.
Ačkoliv se především zaměřuje na čištění cév, povzbudí výtečně organismus a dodá mu sílu vzdorovat bacilům :)

Totální protirakovinná kúra

23. října 2015 v 11:55 | Adri
Od mamky jsem dostala jeden zajímavý stoh papírů napsaných na stroji. Součástí byly staré výstřižky z novin, z knih a brožůrek, nejmladší se datovaly do roku 2003. Všechny popisovaly přírodní léčby různých nemocí. Většina toho už si k mému blogu našla cestu jinudy, ale zaujala mě brožura, ke které bylo dodáno: opsáno ze zahraničních zdrojů. Víceméně popisuje to, co už se stalo velice rozšířené: léčba bylinnými čaji, zeleninovými šťávami a půstem. Zároveň nabízí také prevenci. Neříkám, že znám někoho, koho by tato metoda vyléčila, ale připadá mi, že na ní něco bude. Uvažuju, že ji na jaře zkusím, v rámci jarního úklidu :)
Upozorňuji, že nejsem doktor, kúru odzkoušenou nemám a neznám osobně nikoho, kdo by se s ní vyléčil.

Antibiotika a jejich vliv na střevní mikrobiom

10. října 2015 v 11:33 | Adri
Antibiotika se podle mě užívají až nad míru. Když si doktor neví rady, co s vámi, nafasujete antibiotika. Ví-li, co vám je, předepíše je vám taky - co kdyby náhodou... A ještě když za to ještě dostanou penízky od farmaceutické firmy...
Ovšem antibiotika se nemají polykat jako bonbony. Plno lidí to ví, ale stejně se jimi láduje dál. Po přečtení tohoto článku alespoň zvážíte, zda po nich napříště sáhnete.

Chlorofyl a jeho účinek na zdraví

12. září 2015 v 11:22 | Adri
Opět vám servíruji odborný článek o chlorofylu. Snad vás to nakopne ke konzumaci většího množství salátků :)

Chlorofyl je pigment absorbující světelné záření v každé zelené rostlinně. Nachází se na membránách chloroplastů. Chlorofyl je velká molekula složená z vodíku, uhlíku, kyslíku, dusíku a hořčíku (magnesia). Jeho úlohou je iniciovat fotosyntézu, biochemický proces, během kterého se přetváří voda a oxid uhličitý (CO2), za pomoci sluneční energie, na sacharidy a kyslík. Základní struktura chlorofylu je tvořena porfyrinovým prstencem uspořádaný na centrální atom - hořčík. Tato struktura je téměř shodná se strukturou hemoglobinu až na centrální atom, který je v případě hemoglobinu železo (hemoglobin je krevní barvivo, součást červených krvinek uskutečňující přenos kyslíku).

Vyléčení všech nemocí na buněčné úrovni

29. srpna 2015 v 11:11 | Adri
Základní princip léčebné terapie
Systém léčebného kódu je založen na poznání, že existuje pouze jeden zdroj nemocí a tím je stres. Fyziologický stres je stav, kdy náš nervový systém není v rovnováze. Větší část nervového systému se nazývá autonomní nervový systém, který pracuje automaticky. Autonomní nervový systém (ANS) má dvě části - parasympatický nervový systém (PNS), který se stará o růst, léčení a udržování těla, a sympatický nervový systém (SNS), který není využíván tak často jako ten předchozí, nicméně v otázce zdraví a nemoci hraje významnou roli. Sympatický nervový systém je to, čemu se říká systém "útoku, nebo útěku".

Fytolátky a minerály

10. srpna 2015 v 11:33 | Adri
Přináším trochu více odborný článek o rostlinné výživě. Snad vám přijde vhod :)

Bioaktivní látky - FYTOLÁTKY
Když moderní vědci konečně začali chemicky analyzovat rostliny, zjistili to, co východní i evropští lidoví léčitelé věděli již tisíce let - řada rostlin dokáže utužovat zdraví a obnovovat vitalitu. Většina západních vědců však ještě dlouho odmítala připustit, že by nějaká rostlina mohla mít preventivní, či snad dokonce léčivé účinky. Situace se však změnila, když byly v celé řadě rostlin exaktně definovány a izolovány určité chemické látky s prokazatelně léčivým působením. Tyto léčivé rostlinné substance dostaly souborný název fytolátky (phyto je řecké označení pro rostlinu).

Rizika kuchyňského nádobí

30. června 2015 v 11:22 | Adri
Opravdu se lidstvo tráví používáním nevhodného kuchyňského nádobí, jak nám říká ministerstvo zdravotnictví, které nedoporučuje potraviny uskladňovat v keramických nádobách z Číny? Kdo a jak to kontroluje?

Česká republika má v rámci EU jedny z nejpřísnějších hygienických po­žadavků. Dozorové orgány, které namátkové kontroly provádí, jsou Krajské hygienické stanice nebo Česká obchodní inspekce. Všechny výrobky označené jako nebezpečné jsou popsány a dokumentovány na internetových stránkách Ministerstva zdravotnictví. Nebezpečné výrobky se hlásí do evropského systému RAPEX.

Nejhorší mýty ve zdravotnictví

13. června 2015 v 11:22 | Adri
V dnešní době propagují média a konvenční medicína více zdravotních mýtů, než kdykoliv v historii. A někdy si i odporují. Jak se v tom máme vyznat? Z velké části to je díky chybějícímu vzdělání veřejnosti a také rozšířené moci korporací, které mýty propagují, s velmi specifickými cíli - ve jménu zisku. Co největšího.
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."