Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zdraví

Rakovina - jaký vliv má okolní prostředí?

26. července 2016 v 11:55 | Adri
Na toto téma bylo napsáno mnoho článků a mnoho jich bude napsaných, ale tento mě jistým způsobem zaujal svým způsobem, jakým k rakovině přistupuje. Pěkné vzdělávací čtení přeji :)

My všichni máme možnost přepsat naši genetickou informaci jakýmkoliv směrem a změnit cokoliv v našem těle. To, jestli vnímáme svět jako toxické nebo naopak harmonické místo pro život, a co z tohoto světa skutečně vpouštíme do naší mysli a těla, ovlivňuje to, jaké životní prostředí vytvoříme i buňkám v našem těle. K přepisování genů a mutací buněk vlivem prostředí pak dochází vždy, když je to jediný způsob, jakým dokážou v našem těle přežít. Ve skutečnosti však většina z nás přišla na svět s dostatečním množstvím dokonale fungujících genů, abychom měli spokojený a zdravý život, a nemuseli nic přepisovat.

Devastující zpráva "máte rakovinu" patří mezi nejvíce obávané fráze, které lidi uslyší. Spouští emotivnější reakci než jakákoliv jiná diagnóza, a to přesto, že třeba kardiovaskulární onemocnění si každoročně vyžádají několikanásobně víc životů. Sdělení onkologické diagnózy přináší pocity strachu, paniky, hněvu, bezmoci a zmatení a zanecháva člověka šokovaného a ohromeného. Více než samotného onemocnění se však pacienti bojí léčby a její následků pro život.

Epidemie estrogenové dominance

10. července 2016 v 11:11 | Adri
Hormony jsou velmi mocnými látkami. Když začneme falšovat přírodní substance, které jsou dokonale vyladěnými posly životních procesů, máme vážný problém. Navíc ženská psychika je intimně spojená s měsíčním hormonálním cyklem. Hormony řídí nejenom fyziologické procesy žen, ale mají také vliv na jejich emocionální a psychologický stav. Hormonální nerovnováha může způsobit vedle nesčetných zdravotních problémů také podkopání sebedůvěry, kreativity a duševního zdraví.

Přírodní antidepresiva

18. června 2016 v 11:22 | Adri
Výskyt deprese v posledních desetiletích vzrůstá, jedná se o jedno z nejčastějších civilizačních onemocnění. Antidepresiva jsou látky, které se používají k léčení a potlačení příznaků deprese. Tyto látky působí na hladiny chemických látek v mozku (neurotransmiterů), které jsou zodpovědné za regulaci nálady. Některé přírodní látky jsou již po staletí v medicíně užívány pro svoje schopnosti působit na příznaky deprese a na zmírnění mírné a středně těžké deprese.

Mnozí lidé si nechávají předepisovat antidepresiva, kdykoliv se začínají cítit sklesle. Naše pocity, to jsou důležité zprávy, které vysílá tělo a mysl, proto dříve než se rozhodnete pro léky, je lepší podniknout kroky k navrácení životní rovnováhy, třebas i tím způsobem, že zkusíte zapátrat v přírodě a pomoc budete hledat u bylinek, v relaxaci, přiměřeném pohybu a zdravé vyvážené stravě. A také samozřejmě psychické očiště.

(pokud se chcete depresi vyhnout, pak byste měli zvýšit konzumaci zeleniny, především té listové. Kromě kyseliny listové a vitamínu B 12 odborníci doporučují ještě vitamín B3 a tyrosin, což obsahují například fazole, oříšky, listová zelenina. Vitamín B12 doporučuji doplňovat tabletkami, protože nalézt v dnešní době se zaneřáděnou půdou je jeho spolehlivý zdroj pouze tento.

7 kroků k léčbě atopického ekzému

11. června 2016 v 11:55 | Adri
Nedávno jsem narazila na jeden velice zajímavý článek o atopickém exému, který jistě dokáže pomoci mnoha rodičům, jejichž dítě trpí tímto onemocněním. Všechno je popsáno dopodrobna, ale i pěkně vysvěteno takže lékařským termínům porozumí i laik. Doufám, že vás cesta bojovat pro nemocím pomocí a psychologie přírody nadchne, tak jako mě.

Jak dobře znáte svoje játra?

27. května 2016 v 11:33 | Adri
Schválně: si pamatuje z hodin biologie? čemu vůbec slouží? Jak poznáte, že nepracují dobře? Staráte se o játra dobře? Jak zlepšit jejich stav?

Jak detoxikovat orgány dle čínské medicíny

11. května 2016 v 11:33 | Adri
Podle čínské medicíny pět důležitých vnitřních orgánů (wuzang) zahrnuje srdce, játra, slezinu, plíce a ledviny. Jejich hlavní úlohou je uchování životní síly. Hlavním úkolem liufu (šest dutin) podle čínské medicíny je trávení potravin, absorbování toho, co je důležité, a odstraňování odpadních látek.

Správné dýchání

2. května 2016 v 11:55 | Adri
Nádech. Výdech. Nádech. Výdech. A stále dokola. Zní to jednoduše, ale správné dýchání (nejenom při cvičení) je překvapivě komplexní záležitostí a hraje podstatnou roli ve vašem výkonu.

Nedostatek spánku?

16. dubna 2016 v 11:33 | Adri
Přečtete si, co se může stát vašemu tělu, když dostatečně nespíte, a to již po jedné noci.

Léčení zánětu močových cest

3. dubna 2016 v 11:22 | Adri
Infekce močových cest je v USA druhý nejčastější důvod, proč lidé navštěvují každý rok svého lékaře. Muži také trpí infekcí močových cest, ale mnohem častěji se toto onemocnění vyskytuje u žen - více než osm milionů žen ročně míří ke svému lékaři pro léky na infekci močových cest. 20 procent těchto žen má toto onemocnění opakovaně. Podle našich statistik patří infekce močových cest k nejčastějším onemocněním českých žen. Trpí jimi podle statistik každá pátá žena, často opakovaně.

Pokud jste někdy měli infekci močových cest, pravděpodobně nikdy nezapomenete na její příznaky. Začíná obvykle náhlou a častou potřebou návštěvy toalety. Když tam nemocný dorazí, může vytlačit jen trochu moči, což je často doprovázeno pocity pálení v močovém měchýři a/nebo v močové trubici. V extrémních případech může přidat horečka, zimnice, bolesti zad a dokonce i krev v moči.
Dobrou zprávou je, že existuje mnoho domácích léčebných prostředků, které můžete vyzkoušet pro prevenci nebo léčení infekce močových cest.

Prevence = žádné léky

20. března 2016 v 11:33 | Adri
Počasí ještě není vhodně na tričko s krátkým rukávem, a tak nás může ještě snadno ofouknout a my často spadneme k užívánů různých Paralenů, Coldrexů a Ibalginů, které nám nakonec pomohou - ale jenom krátkodobě. Imunitu máme zhoršenou, a tak jednodušeji chytneme zase nějakého toho bacila a koloběh se točí nanovo... A my sypeme penízky za krásné bílé tabletky víc a víc. Jak se tomu vyhnout? Prevencí :) Prevencí pitím těchto úžasných nabuzujících zdravých nápojů bez vedlejších účinků.
Dbejte taky na dostatečný příjem čerstvé vody - nejlépe ze studánky nebo přefiltrované z kohoutku. Plastové vody nekupujte... jen jako opravdovou nouzi na cestách. Ušetříte peníze, přírodu a své zdraví.
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."