Otázka na blogery: Taky vám blbne automatické nastavování článků? Mně se nechtějí zveřejňvat...

Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE

Vrátila jsem se z dovolené z Francie. Projela jsem spoustu měst, čeká vás seriál o Francii, začne vycházet na začátku září.
Snad se mi i podaří nahrát fotky z mého studijního roku ve Francii!

Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zdraví

Totální protirakovinná kúra

23. října 2015 v 11:55 | Adri
Od mamky jsem dostala jeden zajímavý stoh papírů napsaných na stroji. Součástí byly staré výstřižky z novin, z knih a brožůrek, nejmladší se datovaly do roku 2003. Všechny popisovaly přírodní léčby různých nemocí. Většina toho už si k mému blogu našla cestu jinudy, ale zaujala mě brožura, ke které bylo dodáno: opsáno ze zahraničních zdrojů. Víceméně popisuje to, co už se stalo velice rozšířené: léčba bylinnými čaji, zeleninovými šťávami a půstem. Zároveň nabízí také prevenci. Neříkám, že znám někoho, koho by tato metoda vyléčila, ale připadá mi, že na ní něco bude. Uvažuju, že ji na jaře zkusím, v rámci jarního úklidu :)
Upozorňuji, že nejsem doktor, kúru odzkoušenou nemám a neznám osobně nikoho, kdo by se s ní vyléčil.

Antibiotika a jejich vliv na střevní mikrobiom

10. října 2015 v 11:33 | Adri
Antibiotika se podle mě užívají až nad míru. Když si doktor neví rady, co s vámi, nafasujete antibiotika. Ví-li, co vám je, předepíše je vám taky - co kdyby náhodou... A ještě když za to ještě dostanou penízky od farmaceutické firmy...
Ovšem antibiotika se nemají polykat jako bonbony. Plno lidí to ví, ale stejně se jimi láduje dál. Po přečtení tohoto článku alespoň zvážíte, zda po nich napříště sáhnete.

Chlorofyl a jeho účinek na zdraví

12. září 2015 v 11:22 | Adri
Opět vám servíruji odborný článek o chlorofylu. Snad vás to nakopne ke konzumaci většího množství salátků :)

Chlorofyl je pigment absorbující světelné záření v každé zelené rostlinně. Nachází se na membránách chloroplastů. Chlorofyl je velká molekula složená z vodíku, uhlíku, kyslíku, dusíku a hořčíku (magnesia). Jeho úlohou je iniciovat fotosyntézu, biochemický proces, během kterého se přetváří voda a oxid uhličitý (CO2), za pomoci sluneční energie, na sacharidy a kyslík. Základní struktura chlorofylu je tvořena porfyrinovým prstencem uspořádaný na centrální atom - hořčík. Tato struktura je téměř shodná se strukturou hemoglobinu až na centrální atom, který je v případě hemoglobinu železo (hemoglobin je krevní barvivo, součást červených krvinek uskutečňující přenos kyslíku).

Vyléčení všech nemocí na buněčné úrovni

29. srpna 2015 v 11:11 | Adri
Základní princip léčebné terapie
Systém léčebného kódu je založen na poznání, že existuje pouze jeden zdroj nemocí a tím je stres. Fyziologický stres je stav, kdy náš nervový systém není v rovnováze. Větší část nervového systému se nazývá autonomní nervový systém, který pracuje automaticky. Autonomní nervový systém (ANS) má dvě části - parasympatický nervový systém (PNS), který se stará o růst, léčení a udržování těla, a sympatický nervový systém (SNS), který není využíván tak často jako ten předchozí, nicméně v otázce zdraví a nemoci hraje významnou roli. Sympatický nervový systém je to, čemu se říká systém "útoku, nebo útěku".

Fytolátky a minerály

10. srpna 2015 v 11:33 | Adri
Přináším trochu více odborný článek o rostlinné výživě. Snad vám přijde vhod :)

Bioaktivní látky - FYTOLÁTKY
Když moderní vědci konečně začali chemicky analyzovat rostliny, zjistili to, co východní i evropští lidoví léčitelé věděli již tisíce let - řada rostlin dokáže utužovat zdraví a obnovovat vitalitu. Většina západních vědců však ještě dlouho odmítala připustit, že by nějaká rostlina mohla mít preventivní, či snad dokonce léčivé účinky. Situace se však změnila, když byly v celé řadě rostlin exaktně definovány a izolovány určité chemické látky s prokazatelně léčivým působením. Tyto léčivé rostlinné substance dostaly souborný název fytolátky (phyto je řecké označení pro rostlinu).

10 příznaků lepkové intolerance

11. července 2015 v 11:33 | Adri
Co se týče mého postoje k lepku, musím říci, že ho občas sním, i když se mu snažím vyhýbat. Nejím ho každý den, je to tak 3x do týdně a nejsou to žádné závratné porce. Většinou ho sním v těstovinách, bulguru nebo kuskusu. Mám ráda pohanku, amarant i rýžové nudle a nedělalo by mi potíže, kdybych to měla zvládnout bez něj, ale nejspíš s tím ještě počkám :)

Celiakie se stále více a více rozšířuje. Přibývá lidí, kteří se stravují bezlepkově a ani to nepotřebují. Proto bezlepkoví výrobci neváhali a začali na tomto trendu vydělát. I tak byste ale měli věnovat pozornost tomuto článku, jestli náhodou nejste na lepek alergičtí a ani o tom nevíte. Takových lidí je totiž překvapivě dost.
Mimochodem věděli jste, že lepek zůstává ve střevech až dva měsíce? - Proto musíte bezlepkovou dietu držet déle, abyste pocíti nějakou změnu. Možná že se do tohoto experimentu někdy vrtnu...

U mě neplatí žádný z problémů, ale ráda bych zjistila, jestli se mi na bezlepkové stravě něco zlepší.

Rizika kuchyňského nádobí

30. června 2015 v 11:22 | Adri
Opravdu se lidstvo tráví používáním nevhodného kuchyňského nádobí, jak nám říká ministerstvo zdravotnictví, které nedoporučuje potraviny uskladňovat v keramických nádobách z Číny? Kdo a jak to kontroluje?

Česká republika má v rámci EU jedny z nejpřísnějších hygienických po­žadavků. Dozorové orgány, které namátkové kontroly provádí, jsou Krajské hygienické stanice nebo Česká obchodní inspekce. Všechny výrobky označené jako nebezpečné jsou popsány a dokumentovány na internetových stránkách Ministerstva zdravotnictví. Nebezpečné výrobky se hlásí do evropského systému RAPEX.

Nejhorší mýty ve zdravotnictví

13. června 2015 v 11:22 | Adri
V dnešní době propagují média a konvenční medicína více zdravotních mýtů, než kdykoliv v historii. A někdy si i odporují. Jak se v tom máme vyznat? Z velké části to je díky chybějícímu vzdělání veřejnosti a také rozšířené moci korporací, které mýty propagují, s velmi specifickými cíli - ve jménu zisku. Co největšího.

Toxoplazmóza

11. června 2015 v 11:44 | Adri
Momentálně čtu hodně literatury o zdraví a psychologii (tímto bych chtěla poděkovat velkému výběru této tématiky v karvinské knihovně). A ráda bych se podělila alespoň o pár poznatků. Je mi jasné, že koho to bude zajímat, ten bude pátrat dál, a koho ne, ten článek jen proletí očima a prosurfuje jinam, ale podle mě je toxoplazmóza celkem rozšířená a obcené povědomí o parazitech velmi nízké, protože se to neučí na základních školách (a na gymnáziích zřejmě taky ne, jak jsem si tak jednou listovala učebnicí biologie). http://admin.blog.cz/clanky/clanek/75490849/upravit

Vybrala jsem úryvek z knihy: Gennadij P. Malachov - Jak se zbavit parazitů. Jedná se poměrně o známou starší knihu, ale rozhodně stojí za přečtení. Je stále aktuální a taky i bude.
Kniha nepojednává pouze o hmotných parazitech v těle, ale i o těch nehmotných - energetických, tedy o démonech, prokletí, myšlenkových formách...
Podle mě je přímo úžasné, že autor spojil tyto věci dohromady, protože většina knih se zaměřuje pouze na jedno a někdy se i dokonce autoři navzájem osočují, že nemají pravdu... A přitom to funguje navzájem.
Zajímavý je rovněž recept na Elixír trojčátko, který vyhání téměř všechny hmotné parazity.

A my se právě podíváme do kapitoly o toxoplazmoze.

Milujte svá ňadra - 7 důležitých věcí o prsou

31. května 2015 v 11:22 | Adri
Ňadra jsou úžasná - jsou krásná, umějí krmit miminka a navíc mají svou vlastní inteligenci.
Ňadra jsou neuvěřitelně důležitá pro zdraví lidstva, ženskou sílu a výživu budoucích generací.
Vaše prsa si zaslouží medaili - a k tomu péči, hýčkání a respekt.
Bohužel naše ňadra trpí nebezpečnými účinky čím dál většího množství toxinů v našem životním prostředí, potravinách, vodě, vzduchu a kosmetice, nemluvě o destruktivním vlivu médií, omezující módě a nedostatku motivující zdravotní výchovy pro ženy.
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."