Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zdraví

Otužování

2. dubna 2017 v 11:26 | Adri
Voda. Chlad. Husí kůže. O čem je řeč? Přece o otužování!

Lidové recepty na bolavá záda

21. února 2017 v 8:00 | Adri
Když nás přepadnou bolesti v zádech, chytáme se všeho, aby utrpení co nejdříve přešlo. Mažeme, nahříváme, balíme, zkrátka zkoušíme cokoliv, aby bolest polevila. Co zaručeně funguje? Každý máme svůj recept.

Rakovina - jaký vliv má okolní prostředí?

26. července 2016 v 11:55 | Adri
Na toto téma bylo napsáno mnoho článků a mnoho jich bude napsaných, ale tento mě jistým způsobem zaujal svým způsobem, jakým k rakovině přistupuje. Pěkné vzdělávací čtení přeji :)

My všichni máme možnost přepsat naši genetickou informaci jakýmkoliv směrem a změnit cokoliv v našem těle. To, jestli vnímáme svět jako toxické nebo naopak harmonické místo pro život, a co z tohoto světa skutečně vpouštíme do naší mysli a těla, ovlivňuje to, jaké životní prostředí vytvoříme i buňkám v našem těle. K přepisování genů a mutací buněk vlivem prostředí pak dochází vždy, když je to jediný způsob, jakým dokážou v našem těle přežít. Ve skutečnosti však většina z nás přišla na svět s dostatečním množstvím dokonale fungujících genů, abychom měli spokojený a zdravý život, a nemuseli nic přepisovat.

Devastující zpráva "máte rakovinu" patří mezi nejvíce obávané fráze, které lidi uslyší. Spouští emotivnější reakci než jakákoliv jiná diagnóza, a to přesto, že třeba kardiovaskulární onemocnění si každoročně vyžádají několikanásobně víc životů. Sdělení onkologické diagnózy přináší pocity strachu, paniky, hněvu, bezmoci a zmatení a zanecháva člověka šokovaného a ohromeného. Více než samotného onemocnění se však pacienti bojí léčby a její následků pro život.

Epidemie estrogenové dominance

10. července 2016 v 11:11 | Adri
Hormony jsou velmi mocnými látkami. Když začneme falšovat přírodní substance, které jsou dokonale vyladěnými posly životních procesů, máme vážný problém. Navíc ženská psychika je intimně spojená s měsíčním hormonálním cyklem. Hormony řídí nejenom fyziologické procesy žen, ale mají také vliv na jejich emocionální a psychologický stav. Hormonální nerovnováha může způsobit vedle nesčetných zdravotních problémů také podkopání sebedůvěry, kreativity a duševního zdraví.

Přírodní antidepresiva

18. června 2016 v 11:22 | Adri
Výskyt deprese v posledních desetiletích vzrůstá, jedná se o jedno z nejčastějších civilizačních onemocnění. Antidepresiva jsou látky, které se používají k léčení a potlačení příznaků deprese. Tyto látky působí na hladiny chemických látek v mozku (neurotransmiterů), které jsou zodpovědné za regulaci nálady. Některé přírodní látky jsou již po staletí v medicíně užívány pro svoje schopnosti působit na příznaky deprese a na zmírnění mírné a středně těžké deprese.

Mnozí lidé si nechávají předepisovat antidepresiva, kdykoliv se začínají cítit sklesle. Naše pocity, to jsou důležité zprávy, které vysílá tělo a mysl, proto dříve než se rozhodnete pro léky, je lepší podniknout kroky k navrácení životní rovnováhy, třebas i tím způsobem, že zkusíte zapátrat v přírodě a pomoc budete hledat u bylinek, v relaxaci, přiměřeném pohybu a zdravé vyvážené stravě. A také samozřejmě psychické očiště.

(pokud se chcete depresi vyhnout, pak byste měli zvýšit konzumaci zeleniny, především té listové. Kromě kyseliny listové a vitamínu B 12 odborníci doporučují ještě vitamín B3 a tyrosin, což obsahují například fazole, oříšky, listová zelenina. Vitamín B12 doporučuji doplňovat tabletkami, protože nalézt v dnešní době se zaneřáděnou půdou je jeho spolehlivý zdroj pouze tento.

7 kroků k léčbě atopického ekzému

11. června 2016 v 11:55 | Adri
Nedávno jsem narazila na jeden velice zajímavý článek o atopickém exému, který jistě dokáže pomoci mnoha rodičům, jejichž dítě trpí tímto onemocněním. Všechno je popsáno dopodrobna, ale i pěkně vysvěteno takže lékařským termínům porozumí i laik. Doufám, že vás cesta bojovat pro nemocím pomocí a psychologie přírody nadchne, tak jako mě.

Jak dobře znáte svoje játra?

27. května 2016 v 11:33 | Adri
Schválně: si pamatuje z hodin biologie? čemu vůbec slouží? Jak poznáte, že nepracují dobře? Staráte se o játra dobře? Jak zlepšit jejich stav?

Jak detoxikovat orgány dle čínské medicíny

11. května 2016 v 11:33 | Adri
Podle čínské medicíny pět důležitých vnitřních orgánů (wuzang) zahrnuje srdce, játra, slezinu, plíce a ledviny. Jejich hlavní úlohou je uchování životní síly. Hlavním úkolem liufu (šest dutin) podle čínské medicíny je trávení potravin, absorbování toho, co je důležité, a odstraňování odpadních látek.

Správné dýchání

2. května 2016 v 11:55 | Adri
Nádech. Výdech. Nádech. Výdech. A stále dokola. Zní to jednoduše, ale správné dýchání (nejenom při cvičení) je překvapivě komplexní záležitostí a hraje podstatnou roli ve vašem výkonu.

Nedostatek spánku?

16. dubna 2016 v 11:33 | Adri
Přečtete si, co se může stát vašemu tělu, když dostatečně nespíte, a to již po jedné noci.
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."