Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zdraví

6 tipů na popraskané paty

10. března 2016 v 11:44 | Adri
Jasně, neumírá se na to. Ale i tak - popraskané paty nevypadají dobře v botách s otevřenou patou a mohou být po čase i bolestivé. A protože za chvíli už tady u nás bude tepleji a začne se chodit v otevřené obuvy a lítat po koupalištích a baznénech, mám tady tipy, jak si sami (tedy bez návštěvy lékárny) s popraskanými patami poradit. Ja je dříve měla hodně popraskané, mazala jsem je kde čím, ale po přechodu na veganství se mi změnily a mám je hebouké jak v létě, tak v zimě. A to si je pemzou pořádně prodrbu tak 4x do roka, takže rozhodně na vzhled pat působí také vyvážená a zdravá strava. Hodně zeleniny, ovoce, vody, obilovin, luštěnin, semínek a ořechů, neomezuji se, jím na co mám chuť, kolik toho chci a kdy.


7 prostředků likvidujících parazity

18. ledna 2016 v 11:44 | Adri
Paraziti jsou více všudypřítomní, než si jsme vědomi. Nemyslím parazity lidské, ale malé, často okem neviditelné, živočichy. Existuje jich neskutečně obrovské množství. Každý z nás ve vlastním těle nějaké parazity hostíme, i když o tom vůbec netušíme. A právě většina lidí na světě trpí nepříznivými zdravotními problémy způsobenými parazity. Jak se jich tedy účině zbavit bez použití drahých léků, které mají mnohdy jiné

Cukrovka? Zbavte se jí bez léků

12. prosince 2015 v 11:22 | Adri
Počet diabetiků se neustále zvyšuje. V ČR je odhadován na 850.000, což je jen součet těch, kteří byli diagnostikováni a léčeni - nezahrnuje ty z naší populace, kteří zatím příznaky cukrovky ignorují a k lékaři si ani nezašli. A počet lidí, kteří o své nemoci neví je přibližně stejný počet: 800 000 lidí. Na desetimilionovou zemičku celkem dost.

Ona totiž cukrovka nebolí... Je nutné, abychom si pravidelně prostřednictvím rozboru krve u našeho lékaře nechali kontrolovat hodnotu glukózy v krevním séru. Její hladina nad 5,6 mmol/l již značí lehce zvýšenou hodnotu a stavy nad 7 mmol/l jsou již jasným příznakem špatného fungování slinivky.
Sami podle příznaků zvýšenou hladinu glukózy neodhalíme!

Spousta lidí neví, že se dnes dá glukóza v krevním séru lehce a jednoduše změřit i doma. Máte-li chytrý telefon, dá se k němu pořídit jednoduchý glukometr a pomocí jednorázových měřících proužků a kapky krve si do 5 sekund můžete přečíst velmi přesný odečet na displeji vašich telefonů. Zabere vám to skutečně méně než minutu a tato "preventivní prohlídka" vás vyjde na méně, než lístek na MHD - v průměru na 10Kč!

​Třídenní půst dokáže zázraky

30. listopadu 2015 v 22:11 | Adri
Tak už i vědci potvrdili, že půst je prospěšný.

Celý imunitní systém člověka může omládnout za pomoci půstu za pouhé tři dny, protože spouští mechanismus, při kterém tělo začíná vyrábět nové bílé krvinky. Třídenní půst může regenerovat celý imunitní systém, dokonce i u starších lidí, což vědci označili za "pozoruhodný" průlom.

Přestože půsty byly kritizovány výživovými specialisty jako nezdravé, nový výzkum naznačuje, že vyhladovělé tělo vybudí kmenové buňky k vytváření nových bílých krvinek a ty tak následně mohou bojovat proti infekci. Vědci z University of Southern California tvrdí, že objev by mohl být přínosný zejména pro lidi, kteří trpí poškozením imunitního systému jako jsou pacienti s rakovinou po chemoterapii. Toto zjištění by také mohlo pomoci starším lidem, jejichž imunitní systém je méně výkonný, jak stárnou, a proto je pro ně těžší bojovat i s běžnými nemocemi.

Kouzelné jablko

14. listopadu 2015 v 11:33 | Adri
Jablko je nejen hlavní objekt pohádek, legend a folklóru, ale také jeden z nejstarších darů matky přírody. Význam jablek neustále roste, zejména proto, že lidé hodně dbají o své zdraví. Při zdravém životním stylu je dle lékařských doporučení stanovena minimální spotřeba ovoce na úrovni 100 kg na osobu a rok.

Celková spotřeba ovoce v naší republice přesáhla v posledních 3 letech hranici 85 kg na obyvatele za rok. Ovoce mírného pásma (jablka, hrušky, třešně, a jiné) představuje z tohoto množství asi 52 kg. Nejoblíbenějším ovocným druhem české populace jsou jablka, kterých každý z nás ročně zkonzumuje 25 kilogramů. Jabloně jsou také v České republice hlavním ovocným druhem, který se zde pěstuje.

Totální protirakovinná kúra

23. října 2015 v 11:55 | Adri
Od mamky jsem dostala jeden zajímavý stoh papírů napsaných na stroji. Součástí byly staré výstřižky z novin, z knih a brožůrek, nejmladší se datovaly do roku 2003. Všechny popisovaly přírodní léčby různých nemocí. Většina toho už si k mému blogu našla cestu jinudy, ale zaujala mě brožura, ke které bylo dodáno: opsáno ze zahraničních zdrojů. Víceméně popisuje to, co už se stalo velice rozšířené: léčba bylinnými čaji, zeleninovými šťávami a půstem. Zároveň nabízí také prevenci. Neříkám, že znám někoho, koho by tato metoda vyléčila, ale připadá mi, že na ní něco bude. Uvažuju, že ji na jaře zkusím, v rámci jarního úklidu :)
Upozorňuji, že nejsem doktor, kúru odzkoušenou nemám a neznám osobně nikoho, kdo by se s ní vyléčil.

Antibiotika a jejich vliv na střevní mikrobiom

10. října 2015 v 11:33 | Adri
Antibiotika se podle mě užívají až nad míru. Když si doktor neví rady, co s vámi, nafasujete antibiotika. Ví-li, co vám je, předepíše je vám taky - co kdyby náhodou... A ještě když za to ještě dostanou penízky od farmaceutické firmy...
Ovšem antibiotika se nemají polykat jako bonbony. Plno lidí to ví, ale stejně se jimi láduje dál. Po přečtení tohoto článku alespoň zvážíte, zda po nich napříště sáhnete.

Chlorofyl a jeho účinek na zdraví

12. září 2015 v 11:22 | Adri
Opět vám servíruji odborný článek o chlorofylu. Snad vás to nakopne ke konzumaci většího množství salátků :)

Chlorofyl je pigment absorbující světelné záření v každé zelené rostlinně. Nachází se na membránách chloroplastů. Chlorofyl je velká molekula složená z vodíku, uhlíku, kyslíku, dusíku a hořčíku (magnesia). Jeho úlohou je iniciovat fotosyntézu, biochemický proces, během kterého se přetváří voda a oxid uhličitý (CO2), za pomoci sluneční energie, na sacharidy a kyslík. Základní struktura chlorofylu je tvořena porfyrinovým prstencem uspořádaný na centrální atom - hořčík. Tato struktura je téměř shodná se strukturou hemoglobinu až na centrální atom, který je v případě hemoglobinu železo (hemoglobin je krevní barvivo, součást červených krvinek uskutečňující přenos kyslíku).

Vyléčení všech nemocí na buněčné úrovni

29. srpna 2015 v 11:11 | Adri
Základní princip léčebné terapie
Systém léčebného kódu je založen na poznání, že existuje pouze jeden zdroj nemocí a tím je stres. Fyziologický stres je stav, kdy náš nervový systém není v rovnováze. Větší část nervového systému se nazývá autonomní nervový systém, který pracuje automaticky. Autonomní nervový systém (ANS) má dvě části - parasympatický nervový systém (PNS), který se stará o růst, léčení a udržování těla, a sympatický nervový systém (SNS), který není využíván tak často jako ten předchozí, nicméně v otázce zdraví a nemoci hraje významnou roli. Sympatický nervový systém je to, čemu se říká systém "útoku, nebo útěku".

Fytolátky a minerály

10. srpna 2015 v 11:33 | Adri
Přináším trochu více odborný článek o rostlinné výživě. Snad vám přijde vhod :)

Bioaktivní látky - FYTOLÁTKY
Když moderní vědci konečně začali chemicky analyzovat rostliny, zjistili to, co východní i evropští lidoví léčitelé věděli již tisíce let - řada rostlin dokáže utužovat zdraví a obnovovat vitalitu. Většina západních vědců však ještě dlouho odmítala připustit, že by nějaká rostlina mohla mít preventivní, či snad dokonce léčivé účinky. Situace se však změnila, když byly v celé řadě rostlin exaktně definovány a izolovány určité chemické látky s prokazatelně léčivým působením. Tyto léčivé rostlinné substance dostaly souborný název fytolátky (phyto je řecké označení pro rostlinu).
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."