Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zdraví

Vyléčení všech nemocí na buněčné úrovni

29. srpna 2015 v 11:11 | Adri
Základní princip léčebné terapie
Systém léčebného kódu je založen na poznání, že existuje pouze jeden zdroj nemocí a tím je stres. Fyziologický stres je stav, kdy náš nervový systém není v rovnováze. Větší část nervového systému se nazývá autonomní nervový systém, který pracuje automaticky. Autonomní nervový systém (ANS) má dvě části - parasympatický nervový systém (PNS), který se stará o růst, léčení a udržování těla, a sympatický nervový systém (SNS), který není využíván tak často jako ten předchozí, nicméně v otázce zdraví a nemoci hraje významnou roli. Sympatický nervový systém je to, čemu se říká systém "útoku, nebo útěku".

Fytolátky a minerály

10. srpna 2015 v 11:33 | Adri
Přináším trochu více odborný článek o rostlinné výživě. Snad vám přijde vhod :)

Bioaktivní látky - FYTOLÁTKY
Když moderní vědci konečně začali chemicky analyzovat rostliny, zjistili to, co východní i evropští lidoví léčitelé věděli již tisíce let - řada rostlin dokáže utužovat zdraví a obnovovat vitalitu. Většina západních vědců však ještě dlouho odmítala připustit, že by nějaká rostlina mohla mít preventivní, či snad dokonce léčivé účinky. Situace se však změnila, když byly v celé řadě rostlin exaktně definovány a izolovány určité chemické látky s prokazatelně léčivým působením. Tyto léčivé rostlinné substance dostaly souborný název fytolátky (phyto je řecké označení pro rostlinu).

10 příznaků lepkové intolerance

11. července 2015 v 11:33 | Adri
Co se týče mého postoje k lepku, musím říci, že ho občas sním, i když se mu snažím vyhýbat. Nejím ho každý den, je to tak 3x do týdně a nejsou to žádné závratné porce. Většinou ho sním v těstovinách, bulguru nebo kuskusu. Mám ráda pohanku, amarant i rýžové nudle a nedělalo by mi potíže, kdybych to měla zvládnout bez něj, ale nejspíš s tím ještě počkám :)

Celiakie se stále více a více rozšířuje. Přibývá lidí, kteří se stravují bezlepkově a ani to nepotřebují. Proto bezlepkoví výrobci neváhali a začali na tomto trendu vydělát. I tak byste ale měli věnovat pozornost tomuto článku, jestli náhodou nejste na lepek alergičtí a ani o tom nevíte. Takových lidí je totiž překvapivě dost.
Mimochodem věděli jste, že lepek zůstává ve střevech až dva měsíce? - Proto musíte bezlepkovou dietu držet déle, abyste pocíti nějakou změnu. Možná že se do tohoto experimentu někdy vrtnu...

U mě neplatí žádný z problémů, ale ráda bych zjistila, jestli se mi na bezlepkové stravě něco zlepší.

Rizika kuchyňského nádobí

30. června 2015 v 11:22 | Adri
Opravdu se lidstvo tráví používáním nevhodného kuchyňského nádobí, jak nám říká ministerstvo zdravotnictví, které nedoporučuje potraviny uskladňovat v keramických nádobách z Číny? Kdo a jak to kontroluje?

Česká republika má v rámci EU jedny z nejpřísnějších hygienických po­žadavků. Dozorové orgány, které namátkové kontroly provádí, jsou Krajské hygienické stanice nebo Česká obchodní inspekce. Všechny výrobky označené jako nebezpečné jsou popsány a dokumentovány na internetových stránkách Ministerstva zdravotnictví. Nebezpečné výrobky se hlásí do evropského systému RAPEX.

Nejhorší mýty ve zdravotnictví

13. června 2015 v 11:22 | Adri
V dnešní době propagují média a konvenční medicína více zdravotních mýtů, než kdykoliv v historii. A někdy si i odporují. Jak se v tom máme vyznat? Z velké části to je díky chybějícímu vzdělání veřejnosti a také rozšířené moci korporací, které mýty propagují, s velmi specifickými cíli - ve jménu zisku. Co největšího.

Toxoplazmóza

11. června 2015 v 11:44 | Adri
Momentálně čtu hodně literatury o zdraví a psychologii (tímto bych chtěla poděkovat velkému výběru této tématiky v karvinské knihovně). A ráda bych se podělila alespoň o pár poznatků. Je mi jasné, že koho to bude zajímat, ten bude pátrat dál, a koho ne, ten článek jen proletí očima a prosurfuje jinam, ale podle mě je toxoplazmóza celkem rozšířená a obcené povědomí o parazitech velmi nízké, protože se to neučí na základních školách (a na gymnáziích zřejmě taky ne, jak jsem si tak jednou listovala učebnicí biologie). http://admin.blog.cz/clanky/clanek/75490849/upravit

Vybrala jsem úryvek z knihy: Gennadij P. Malachov - Jak se zbavit parazitů. Jedná se poměrně o známou starší knihu, ale rozhodně stojí za přečtení. Je stále aktuální a taky i bude.
Kniha nepojednává pouze o hmotných parazitech v těle, ale i o těch nehmotných - energetických, tedy o démonech, prokletí, myšlenkových formách...
Podle mě je přímo úžasné, že autor spojil tyto věci dohromady, protože většina knih se zaměřuje pouze na jedno a někdy se i dokonce autoři navzájem osočují, že nemají pravdu... A přitom to funguje navzájem.
Zajímavý je rovněž recept na Elixír trojčátko, který vyhání téměř všechny hmotné parazity.

A my se právě podíváme do kapitoly o toxoplazmoze.

Milujte svá ňadra - 7 důležitých věcí o prsou

31. května 2015 v 11:22 | Adri
Ňadra jsou úžasná - jsou krásná, umějí krmit miminka a navíc mají svou vlastní inteligenci.
Ňadra jsou neuvěřitelně důležitá pro zdraví lidstva, ženskou sílu a výživu budoucích generací.
Vaše prsa si zaslouží medaili - a k tomu péči, hýčkání a respekt.
Bohužel naše ňadra trpí nebezpečnými účinky čím dál většího množství toxinů v našem životním prostředí, potravinách, vodě, vzduchu a kosmetice, nemluvě o destruktivním vlivu médií, omezující módě a nedostatku motivující zdravotní výchovy pro ženy.

Toxiny v čisticích prostředcích

9. května 2015 v 11:55 | Adri
Vaše čisticí prostředky mohou být zdraví nebezpečné

Výrobci komerčně prodávaných pracích prostředků by nás chtěli dovést k představě vůni květin pokaždé, kdy si oblékáme čerstvě vyprané prádlo. Ve skutečnosti se však zabalujeme do přikrývky plné jedovatých chemikálií. I když běžné detergenty dokáží odstraňovat skvrny z vašich oblíbených džín, zanechávají po sobě něco ještě mnohem horšího.

Když pereme prádlo, máme určitá očekávání: z prádla budou odstraněny všechny skvrny, potřísnění, špína a zápach. Také chceme, aby prádlo čerstvě vonělo a bylo měkké na dotek. Výrobci pracích prostředků proto používají chemikálie - nehledí na to, jak jsou potenciálně škodlivé nebo ničivé - aby uspokojili taková očekávání a dali vám pocit čistého prádla. Je tu tedy otázka, kterou bychom si měli pokládat: je vaše prádlo po vyprání opravdu čisté, i pokud je prosyceno chemikáliemi, které v něm zůstávají?

Mořská sůl a zažívací soda na radiaci

21. dubna 2015 v 11:22 | Adri
Pokud jste byli vystaveni jakékoli formě ozáření, ať už pro účely lékařského vyšetření (fluoroskopie, mamograf, či jiné rentgenové vyšetření) nebo v rámci radioterapie, pokud si děláte starosti kvůli nadměrnému vystavení účinkům záření nebo otravě radiací (např. když žijete blízko jaderné elektrárny, pracujete s radiologickým diagnostickým zařízením, v provozu na zpracování atomové energie, těžbu uranu nebo zpracování urania či plutonia...), nebo pokud jste byli vystaveni radioaktivním částicím nebo vyšším dávkám ionizovaného záření z jiného zdroje, jako je například ochuzený uran, testování atomových zbraní, časté lety ve vysokých nadmořských výškách, jaderná nehoda (jaderný spad z japonských atomových elektráren) a podobně, je zde několik doporučených léčivých prostředků a tipů, jak svému tělu přirozeně pomoci, aby se zbavilo škodlivých radioaktivních částic (např. stroncia nebo radioaktivního jódu), jak detoxikovat tělo od jejich škodlivých vedlejších produktů, jako jsou volné radikály a jak se vypořádat s radiačními popáleninami.

Nedostatky minerálů a vitaminů (2. díl)

12. dubna 2015 v 11:44 | Adri
První část článku najdete ZDE. V tomto se dozvíte symptomy nedostatečnosti minerálů a vitaminů u nehtů a vlasů a jazyka a úst.
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."