Otázka na blogery: Taky vám blbne automatické nastavování článků? Mně se nechtějí zveřejňvat...

Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE

Vrátila jsem se z dovolené z Francie. Projela jsem spoustu měst, čeká vás seriál o Francii, začne vycházet na začátku září.
Snad se mi i podaří nahrát fotky z mého studijního roku ve Francii!

Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zdraví

Je zdravější mražená nebo čerstvá zelenina?

5. února 2015 v 11:55 | Adri
V první moment jsem uvažovala, jestli nezařadit článek do rubriky "Veganství", ale přeci jen se jedná více o zdravotní záležitost než čistě stravovací. Přeji vám příjemné čtení a zaručuji, že budete překvapeni :)

Diagnostika nemocí

29. ledna 2015 v 11:55 | Adri
Způsob a metody diagnostiky
Když vyšetřujete člověka, pokuste se prozkoumat celkové podmínky jeho života. Podívejte se, jak žije dnes, jak žil dříve a jak zamýšlí žít v budoucnosti. Zhodnoťte jeho výchovu, úroveň jeho fyzického a duševního vývoje a také možnosti dalšího růstu. Podívejte se, jaký má osud. Zhodnoťte jeho osobnost, názory a duchovní úroveň.


Diagnóza probíhá ve třech fázích. Nejprve získáváte celkovou představu o prostředí, v kterém daný člověk žije. Potom zhodnotíte jeho fyzický a duševní stav v souvislosti s prostředím, v němž žije. Nakonec posoudíte podrobnosti - příznaky nemoci. Současná západní medicína má tendenci přeskakovat první dvě etapy a soustředit pozornost pouze na třetí etapu.

Selen a kyseliny omega-3 zabraňují rakovině střev

20. ledna 2015 v 11:55 | Adri
Tento článek mě velice potěšil, protože potvrdil můj názor, že se rakovině dá vyhnout správnou stravou obsahující dostatek potřebných vitaminů a látek.

Dvě na sobě nezávislé výzkumné skupiny došli k závěru, že přírodní látky chrání před často smrtící rakovinou střev.
Rakovina střev, u které Americká společnost pro rakovinu odhaduje, že je ročně diagnostikována u 108,000 Američanů, je nejasně spojována s adenomy, zvanými také polypy. Tyto léze rostou v tlustém střevu a začínají jako benigní. Nicméně mohou se zvrtnout do rakovinného nádoru a v důsledku toho je 70 - 80% všech rakovin střev (nejdelší části tlustého střeva) a konečníku způsobených adenomy maligních.

Střibro zabijí viry

14. prosince 2014 v 11:44 | Adri

Časopis Journal of Nanotechnology publikoval výsledky průlomové studie, která zjistila, že "nanočástice stříbra hubí HIV-1 virus a pravděpodobně zabíjí prakticky všechny ostatní viry." Tato studie byla provedená výzkumníky z University of Texas a Mexico University a jednalo se o první případ kdy lékaři zkoumali použitelnost nanočástic stříbra. - Podle svých zkušeností bych řekla, že se spíše jednalo o první únik této zajímavosti a lékaři si toto tajemství nechávali pro sebe a zjišťovali, jak z tohoto závěru vytěžit co nejvíce peněz. Jsou moje domněnky pravdivé? Podívejme se na studii podrobněji!

- Očekávajte v tomto článku trochu fyziky a chemie :)

Bachovy esence 2. díl

25. září 2014 v 11:11 | Adri
Následuje druhý díl článku o bachových esencích. První díl si můžete přečíst ZDE.

Bachovy esence

24. září 2014 v 11:55 | Adri
Bachovy esence jsou přírodní doplňky stravy na bázi květů planých rostlin a pramenité vody. Pomáhají pečovat o rovnováhu emočních a fyzických sil, která souvisí s harmonií těla, mysli a duše.

Přírodní léčba nemocí R-Z

17. května 2014 v 11:33 | Adri
Revmatismus - Chronický zánět pojivých tkání a šlach ve svalech nohou, paží a rukou, který sužuje zejména starší pacienty.
Smícháme 15 g sušených listů vachty trojlisté, 10 g tužebníku jilmového, 5 g řebříčku obecného a zalijeme je ½ l vroucí vody. Necháme na 10 minut vyluhovat, přecedíme a přilijeme 5 ml tekutého výtažku z lékořice lysé. Uložíme v chladu, pijeme 3x denně stopečku.
Vachta i tužebník mají protizánětlivé účinky a navíc podporují trávení. Tím pomáhají očistit tělo od usazených škodlivých látek, které s poruchami svalů a kloubů často souvisejí.

Přírodní léčba nemocí L-P

16. května 2014 v 11:44 | Adri
Lupy - Bývají příznakem tzv. seborhagické dermatitidy nebo kvasinkové infekce.
Připravíme si lahev o obsahu ½ l. V ní smícháme 25 g čerstvých listů rozmarýny lékařské, 10 g čerstvého omytého kořene kopřivy dvoudomé, 5 kapek oleje z kustovnice cizí, 20 g tekutého či pastového neparfemovaného mýdla, 100 ml denaturovaného lihu a 350 ml vody. Roztok několikrát denně důkladně protřepeme a necháme 2 týdny vyluhovat. Poté jej scedíme, přelijeme do čisté lahve a užíváme jako šampon.
Rozmarýna pomáhá udržovat vlasy lesklé a zdravé, kopřiva obsahuje látky působící jako kondicionér.

Přírodní léčba nemocí D-K

14. května 2014 v 11:33 | Adri
Deprese - Již legendární Paracelsus doporučoval v 16. Století třezalku. Dopřejte si tedy 2 až 3 šálky třezalkového čaje denně, přičemž ten poslední bychom měli vypít těsně před spaním. Pro přípravu užíváme sušenou nať a květy třezalky tečkované.
Látky v třezalce blokují v mozku receptory, které jsou odpovědné za kolísavé propady nálad. Navíc udržuje stabilní hladinu serotoninu, hormonu štěstí.

Přírodní léčba nemocí A-C

13. května 2014 v 11:22 | Adri
"Není na světě bylina, aby na něco nebyla," říkávaly naše babičky. Za pravdu jim dnes dává i věda. Tak proč se na stará moudra neobrátit?
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."