Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zdraví

Jód a jeho přirozené zdroje

30. září 2014 v 11:55 | Adri
Jód je v naší stravě nedostatečným prvkem, přestože je pro náš organismus velmi důležitý. Potřebuje ho hlavně pro správnou funkci štítné žlázy, metabolismus živin, zlepšuje kvalitu kůže, vlasů, nehtů a zubů. Dále zklidňuje nervy a zlepšuje mentální funkce. Zvýšenou potřebu tohoto prvku mají: dospívající mládež, těhotné a kojící ženy. U rostoucího plodu ovlivňuje celkový růst a vývoj jednotlivých orgánů.

Bachovy esence 2. díl

25. září 2014 v 11:11 | Adri
Následuje druhý díl článku o bachových esencích. První díl si můžete přečíst ZDE.

Bachovy esence

24. září 2014 v 11:55 | Adri
Bachovy esence jsou přírodní doplňky stravy na bázi květů planých rostlin a pramenité vody. Pomáhají pečovat o rovnováhu emočních a fyzických sil, která souvisí s harmonií těla, mysli a duše.

Pečivo

16. června 2014 v 11:33 | Adri
Od té doby, co jsem přešla na veganskou stravu (ne striktní, občas přeskakuji věty: může obsahovat stopy mléka, když vím, že tam mléka je tolik, co by se za nehet vešlo), si raději pečivo dělám sama doma nebo jezdím do soukromých pekáren. To, co tak úžasně vypadá (ty semínka na tom - to je určitě zdravé, celozrnné! Anebo když vám to obarví karamelem, aby to vypadalo zdravěji) na pultech supermarketů, jsou většinou polotovary plné sajrajtů.
Člověk by se až divil, kolik se toho ukrývá v obyčejném rohlíku, i když si dříve babičky vystačily s moukou, droždí, solí a vodou. Teď do toho cpou vepřový tuk.

Fakta o mléčných výrobcích, konzumovat je či nikoliv

6. června 2014 v 11:33 | Adri
Konzumovat, či nekonzumovat mléko a výrobky z něj?

Na začátku listopadu minulého roku vyhlásila Agrární komora ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství tříletou propagační kampaň s názvem "Bílé plus", která má za cíl zvýšit spotřebu mléka a mléčných výrobků v Česku. Celý projekt bude stát 9 milionů korun, z toho polovina bude financována ze zdrojů Evropské unie, třetinu uhradí stát a zbytek půjde na vrub Agrární komory. Prezident komory Jan Veleba při této příležitosti prohlásil: "O mléce se traduje spousta mýtů a pověr. Projekt "Bílé plus" má ve spolupráci s odborníky tyto pověry v populaci uvést na pravou míru tak, aby se lidé nebáli mléko, sýry a další výrobky z mléka zařazovat do svého jídelníčku."

Konopné semínko + recept na konopné mléko

2. června 2014 v 11:22 | Adri
Konopí patří mezi nejdokonalejší rostliny z hlediska výživy.
Kdybyste po celý rok jedli pouze produkty z konopí - listy, semena, pak byste zajisté patřili mezi ty nejzdravější a nejsilnější jedince.
Budete-li tedy celou zimu pít pouze konopné mléko, jíst konopná semínka a doplňovat to o vitamín C z našich jablíček a hrušek, budete po sezóně tou nejzdravější bytostí :)

Chleba a koblihy - jsou návykové?

21. května 2014 v 11:22 | Adri
Pšenice je prý největší úlet mezi potravinami. Její účinky jsou totiž na mozek a nervovou soustavu naprosto jedinečné a také zničující. Nejnovější studie dokazují, že i na pšenici si lze vytvořit závislost, jako na drogách.

Přírodní léčba nemocí R-Z

17. května 2014 v 11:33 | Adri
Revmatismus - Chronický zánět pojivých tkání a šlach ve svalech nohou, paží a rukou, který sužuje zejména starší pacienty.
Smícháme 15 g sušených listů vachty trojlisté, 10 g tužebníku jilmového, 5 g řebříčku obecného a zalijeme je ½ l vroucí vody. Necháme na 10 minut vyluhovat, přecedíme a přilijeme 5 ml tekutého výtažku z lékořice lysé. Uložíme v chladu, pijeme 3x denně stopečku.
Vachta i tužebník mají protizánětlivé účinky a navíc podporují trávení. Tím pomáhají očistit tělo od usazených škodlivých látek, které s poruchami svalů a kloubů často souvisejí.

Přírodní léčba nemocí L-P

16. května 2014 v 11:44 | Adri
Lupy - Bývají příznakem tzv. seborhagické dermatitidy nebo kvasinkové infekce.
Připravíme si lahev o obsahu ½ l. V ní smícháme 25 g čerstvých listů rozmarýny lékařské, 10 g čerstvého omytého kořene kopřivy dvoudomé, 5 kapek oleje z kustovnice cizí, 20 g tekutého či pastového neparfemovaného mýdla, 100 ml denaturovaného lihu a 350 ml vody. Roztok několikrát denně důkladně protřepeme a necháme 2 týdny vyluhovat. Poté jej scedíme, přelijeme do čisté lahve a užíváme jako šampon.
Rozmarýna pomáhá udržovat vlasy lesklé a zdravé, kopřiva obsahuje látky působící jako kondicionér.

Přírodní léčba nemocí D-K

14. května 2014 v 11:33 | Adri
Deprese - Již legendární Paracelsus doporučoval v 16. Století třezalku. Dopřejte si tedy 2 až 3 šálky třezalkového čaje denně, přičemž ten poslední bychom měli vypít těsně před spaním. Pro přípravu užíváme sušenou nať a květy třezalky tečkované.
Látky v třezalce blokují v mozku receptory, které jsou odpovědné za kolísavé propady nálad. Navíc udržuje stabilní hladinu serotoninu, hormonu štěstí.
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."