Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zdraví

Pozor na špatnou obuv!

25. srpna 2012 v 11:42 | Adri
Nevhodné boty ovlivňují nejen špatný vzhled a bolest chodidel, ale často mohou i za bolest kolenou, kyčlí i krční páteře. Výběr kvalitní obuvi by měl být tak naprostou samozřejmostí pro každého z nás. Ženy by pak neměly nosit dlouhodobě boty na vysokém podpatku, ale ani balerínky či žabky.

Žabky i baleríny jsou stejně nebezpečné jako vysoké podpatky.

Podivuhodné rozmary lidského těla

4. srpna 2012 v 10:50 | Adri
Každý někdy škytal, takřka každého občas postihne svalová křeč či bolest hlavy. Občas u sebe i jiných zpozorujeme kruhy pod očima a několik málo jedinců trpí nadměrným ochlupením. Většinou se jedná o tělesné pochody zdraví neohrožující, nad kterými lze mávnout rukou, jelikož i samovolně odezní. Mohou ale život také docela znesnadňovat.
(Víc v Celém článku)

Nadměrná tvorba ušního mazu může být nepříjemná, maz ale pomáhá v boji proti infekci a udržuje uši čisté.

Proč jsou krásně červená rajčata často bez chuti

11. července 2012 v 11:59 | Adri
Článek se objevil na novinky.cz
- Váhala jsem, kam ho zařadit, ale jídlo je přece spjato se zdravím :)
Mnohá rajčata z obchodů nemají dobrou chuť, protože byla dlouhé roky šlechtěna především na perfektní vzhled. Ve snaze o rovnoměrné a syté vybarvení byl ovšem poškozen gen zodpovědný za tvorbu látek, které vnímají chuťové buňky, uvedla podle DPA biochemička Ann Powellová z Kalifornské univerzity.
Tento gen zajišťuje v rajčatech tvorbu chloroplastů, které propůjčují nezralým rajčatům jejich zelenou barvu a zajišťují jim cukr a barviva (karotenoidy).
Jakmile rajče dozraje, zabrání ovšem gen úplnému zčervenání rajčete, takže mu na některých místech zůstávají zelené plošky. Je však známo, že spotřebitelé dávají přednost zcela červeným rajčatům. Z tohoto důvodu se šlechtitelé již více než 70 let snaží o to, aby jejich rajčata byla červená rovnoměrně.

Trauma podpatků a balerín

22. června 2012 v 10:36 | Adri

Vysoké podpatky ženám rozhodně sluší, nicméně již podpatky vyšší než 3-4 cm zdraví neprospívají. A nejsou to jen nohy, které nevhodnou obuví trpí.

"Kromě přetěžování přední části nohy, kam se kvůli podpatku přenáší váha těla a dochází tak k ohýbání prstů, je rovněž namáhána páteř a dokonce se mění těžiště celého trupu," vysvětluje MUDr. Michaela Tomanová, která se ve své lékařské praxi v Rehabilitačním ústavu Brandýs nad Orlicí zabývá zejména problémy se zády.
K bolestem krční páteře se často přidává i hlava a není třeba doplňovat, že pokud obuv na příliš vysokém podpatku nosí ženy často, prsty na nohou zůstanou trvale deformované, jedná se o tzv. kladívkové prsty. Chůze na vysokých podpatcích rovněž neúměrně namáhá kolenní klouby, což se bohužel týká i bot na vysokém klínu.

Tajemství očí

20. června 2012 v 10:36 | Adri
K tomu, aby lékař poznal, že mozek pacienta přestává správně pracovat, podle nového výzkumu stačí, aby se mu podíval do očí. Konkrétně na sítnici, která prý činnost mozkových funkcí téměř dokonale odráží. Odborná studie publikovaná v prestižním americkém časopise Neurology ukázala, že poškození sítnice má přímou souvislost s klesající funkcí mozku. Na vině je zřejmě špatné cévní zásobování.
Vědci ze San Franciska pozorovali po dobu deseti let více než pět set žen starších šedesáti let. Ty, které trpěly vadou sítnice, nebo se u nich v průběhu výzkumu objevila, vykazovaly v testech nižší činnost mozku, včetně zhoršené paměti a snížené schopnosti abstraktního uvažování.
"Potvrdilo se, že problémy s drobnými cévami v oku mohou být známkou toho, že ani cévy v mozku nepracují dobře. To pak může vést ke kognitivním problémům," vysvětluje vedoucí výzkumného týmu, doktorka Marie Haanová z University of California v San Francisku.

Nemoci, které ohrožují stále mladší jedince

31. května 2012 v 10:33 | Adri
Nejlepší způsob, jak se vyhnout mnohým nemocem nebo zdravotním komplikacím, je prevence. S tou je vhodné začít co nejdříve, především pokud se jedná o vážnější zdravotní neduhy, které nás mohou v pozdějším věku trápit. Některé z nich nás totiž mohou "přepadnout" mnohem dříve, než bychom čekali.

Mnozí mladí mají často pocit, že jich se "závažné" zdravotní komplikace netýkají. I v dnešní době řada z nich zastává názor, že mnohé závažnější zdravotní problémy jsou jakýmsi "důsledkem" pokročilejšího věku. To už bohužel ale není tak jisté.

V posledních letech lékaři jasně dokládají, že se řada závažnějších zdravotních komplikací či nemocí objevuje u stále více lidí o dvě i tři dekády dříve, než bývalo v dřívějších letech běžné (zhruba kolem 60 či 70 let věku). Čím to je?

Najít odpověď není tak složité. Mohou za to stále se zhoršující faktory životního stylu, ať už jde o nesprávnou životosprávu, nedostatek pohybových aktivit či příliš sedavé zaměstnání, vysvětluje server FoxNews.

Přináším vám přehled několika nemocí, které "útočí" na stále mladší jedince a s jejichž prevencí byste rozhodně neměli otálet.

Řešení při léčbě rakoviny tlustého střeva

23. května 2012 v 10:38 | Adri
Nejdůležitější látkou je kurkumin (kurkumová žluť), který se bohatě využívá jako potravinové barvivo, mimo jiné je také v řadě případů spojován se zdravotními výhodami - barviva tvořící kurkumin mají antioxidační účinky.
Již dřívější studie prokázaly, že kurkumin dokáže porazit rakovinné buňky uměle vytvořené v laboratoři, kladné výsledky byly zaznamenány také u léčby cévní mozkové příhody či demence.

Kurkumin jako součást chemoterapie

Spánek delší než osm hodin denně vede k hubnutí

5. května 2012 v 10:58 | Adri
Spánek (osmi až devítihodinový)je léčivý a zdraví prospěšný. - To ví snad každý. Mezi jeho vlastnosti patří i léčba nadváhy! Viz. celý článek.

Brukvovitá zelenina výrazně snižuje riziko úmrtí na rakovinu prsu

13. dubna 2012 v 10:07 | Adri
Narazila jsem na tuto informaci na novinky.cz a napadlo mě ji rozšířit dál :)

Rakovina prsu patří mezi nejčastější ženská nádorová onemocnění. Pokud už žena touto chorobou onemocní, pak podle vědců existuje šance, jak i poměrně pozdní odhalení rakoviny zcela vyléčit. Podle nejnovějšího průzkumu výborně funguje, pokud je jídelníček ženy složen převážně z brukvovité a listové zeleniny.

Jak do jídla (i nápojů) vecpat co nejvíce energií?

5. října 2011 v 18:07 | Adri
Začněme základním esoterickým pravidlem: Je nejlepší sníst každý den celou rostlinu. To ale neznamená že sníte mrkev i s natí apod, ale například listy - rukolu, plod - jablko, kořen... a tak dále.

Další rada zní, že máme potravu čerpat z moře (i z řek, potoků apod. - prostě z vod) a od Matky země a tato strava má být vyvážená.

Uvedeme si tu tabulku jídel na základě učení podle jin-jang (jin - ženský princip jang - mužský princip).
 
 

Reklama
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."