Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zdraví

Konopí není marihuana

4. října 2012 v 10:54 | Adri
Pro tentokrát doopravdy nevím, jestli článek zařadit do bylinek, či zdraví. Ale nakonec jsem si vybrala rubriku Zdraví proto, abych ještě více zdůraznila, že jsem pro legalizaci konopí - ale ne úplné. Chci říci, že si to představuju tak, že pacient má průkaz, který mu povoluje pěstovat konopí v určitém omezeném množství, přesně takovém aby vystačilo na jeho léčbu.

Vybrala jsem pár dokazujících příběhů...

Jak na kuří oka

2. září 2012 v 12:20 | Adri
Nepříjemné a bolavé výstupky na kůži nohou trápí především ženy a to ne z důvodu genetického, ale čistě estetického. Ženy jednoduše snáze podléhají trendům a volí k běžnému nošení nepohodlnou a tlačící obuv. Pro krásu se ale nemusí trpět. Poradím vám proto pár tipů a triků, jak se kuřích ok jednoduše zbavit.

Pozor na špatnou obuv!

25. srpna 2012 v 11:42 | Adri
Nevhodné boty ovlivňují nejen špatný vzhled a bolest chodidel, ale často mohou i za bolest kolenou, kyčlí i krční páteře. Výběr kvalitní obuvi by měl být tak naprostou samozřejmostí pro každého z nás. Ženy by pak neměly nosit dlouhodobě boty na vysokém podpatku, ale ani balerínky či žabky.

Žabky i baleríny jsou stejně nebezpečné jako vysoké podpatky.

Podivuhodné rozmary lidského těla

4. srpna 2012 v 10:50 | Adri
Každý někdy škytal, takřka každého občas postihne svalová křeč či bolest hlavy. Občas u sebe i jiných zpozorujeme kruhy pod očima a několik málo jedinců trpí nadměrným ochlupením. Většinou se jedná o tělesné pochody zdraví neohrožující, nad kterými lze mávnout rukou, jelikož i samovolně odezní. Mohou ale život také docela znesnadňovat.
(Víc v Celém článku)

Nadměrná tvorba ušního mazu může být nepříjemná, maz ale pomáhá v boji proti infekci a udržuje uši čisté.

Trauma podpatků a balerín

22. června 2012 v 10:36 | Adri

Vysoké podpatky ženám rozhodně sluší, nicméně již podpatky vyšší než 3-4 cm zdraví neprospívají. A nejsou to jen nohy, které nevhodnou obuví trpí.

"Kromě přetěžování přední části nohy, kam se kvůli podpatku přenáší váha těla a dochází tak k ohýbání prstů, je rovněž namáhána páteř a dokonce se mění těžiště celého trupu," vysvětluje MUDr. Michaela Tomanová, která se ve své lékařské praxi v Rehabilitačním ústavu Brandýs nad Orlicí zabývá zejména problémy se zády.
K bolestem krční páteře se často přidává i hlava a není třeba doplňovat, že pokud obuv na příliš vysokém podpatku nosí ženy často, prsty na nohou zůstanou trvale deformované, jedná se o tzv. kladívkové prsty. Chůze na vysokých podpatcích rovněž neúměrně namáhá kolenní klouby, což se bohužel týká i bot na vysokém klínu.

Tajemství očí

20. června 2012 v 10:36 | Adri
K tomu, aby lékař poznal, že mozek pacienta přestává správně pracovat, podle nového výzkumu stačí, aby se mu podíval do očí. Konkrétně na sítnici, která prý činnost mozkových funkcí téměř dokonale odráží. Odborná studie publikovaná v prestižním americkém časopise Neurology ukázala, že poškození sítnice má přímou souvislost s klesající funkcí mozku. Na vině je zřejmě špatné cévní zásobování.
Vědci ze San Franciska pozorovali po dobu deseti let více než pět set žen starších šedesáti let. Ty, které trpěly vadou sítnice, nebo se u nich v průběhu výzkumu objevila, vykazovaly v testech nižší činnost mozku, včetně zhoršené paměti a snížené schopnosti abstraktního uvažování.
"Potvrdilo se, že problémy s drobnými cévami v oku mohou být známkou toho, že ani cévy v mozku nepracují dobře. To pak může vést ke kognitivním problémům," vysvětluje vedoucí výzkumného týmu, doktorka Marie Haanová z University of California v San Francisku.

Nemoci, které ohrožují stále mladší jedince

31. května 2012 v 10:33 | Adri
Nejlepší způsob, jak se vyhnout mnohým nemocem nebo zdravotním komplikacím, je prevence. S tou je vhodné začít co nejdříve, především pokud se jedná o vážnější zdravotní neduhy, které nás mohou v pozdějším věku trápit. Některé z nich nás totiž mohou "přepadnout" mnohem dříve, než bychom čekali.

Mnozí mladí mají často pocit, že jich se "závažné" zdravotní komplikace netýkají. I v dnešní době řada z nich zastává názor, že mnohé závažnější zdravotní problémy jsou jakýmsi "důsledkem" pokročilejšího věku. To už bohužel ale není tak jisté.

V posledních letech lékaři jasně dokládají, že se řada závažnějších zdravotních komplikací či nemocí objevuje u stále více lidí o dvě i tři dekády dříve, než bývalo v dřívějších letech běžné (zhruba kolem 60 či 70 let věku). Čím to je?

Najít odpověď není tak složité. Mohou za to stále se zhoršující faktory životního stylu, ať už jde o nesprávnou životosprávu, nedostatek pohybových aktivit či příliš sedavé zaměstnání, vysvětluje server FoxNews.

Přináším vám přehled několika nemocí, které "útočí" na stále mladší jedince a s jejichž prevencí byste rozhodně neměli otálet.

Řešení při léčbě rakoviny tlustého střeva

23. května 2012 v 10:38 | Adri
Nejdůležitější látkou je kurkumin (kurkumová žluť), který se bohatě využívá jako potravinové barvivo, mimo jiné je také v řadě případů spojován se zdravotními výhodami - barviva tvořící kurkumin mají antioxidační účinky.
Již dřívější studie prokázaly, že kurkumin dokáže porazit rakovinné buňky uměle vytvořené v laboratoři, kladné výsledky byly zaznamenány také u léčby cévní mozkové příhody či demence.

Kurkumin jako součást chemoterapie

Spánek delší než osm hodin denně vede k hubnutí

5. května 2012 v 10:58 | Adri
Spánek (osmi až devítihodinový)je léčivý a zdraví prospěšný. - To ví snad každý. Mezi jeho vlastnosti patří i léčba nadváhy! Viz. celý článek.
 
 

Reklama
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."