Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zdraví

Rozhovor s Ivanou Juříkovou o vitariánství

4. listopadu 2013 v 11:33 | Adri
Článek jsem převzala od serveru zena.centrum.cz. Dost mě zaujal a taky nakopl ke zdravějšímu stravování. Proto jsem usoudila, že by bylo dobré na něj upozornit :) Autorka vlastní taky svoje webové stránky: ivanajurikova.cz
Tady ale máme exkluzivní rozhovor :)

Nápoje

4. října 2013 v 11:55 | Adri
Člověk dnešní doby nepije pouze čistou vodu. V některých ohledech je to špatně, ale občas by si opravdu měl dopřát změny a dát si třeba kávu či ovocnou šťávu, protože, jak se dozvíte v tomhle článku, jsou opravdu užitečné našemu tělu.

Játra a jejich detoxikace

12. září 2013 v 11:22 | Adri
"Játra jsou skutečnou továrnou, kde podle vědců probíhá každý okamžik asi 500 chemických reakcí. Žádná činnost organismu ani jednotlivých orgánů se nemůže konat bez spoluúčasti jater, žádné působení v těle (enzymy, hormony..) nemůže vzniknout nebo působit bez účasti jater. Jinými slovy, bez funkce jater nemůže existovat funkce organismu, neboli funkce organismu je obrazem funkce jater!" napsal pan Ing. Jiří Janča ve svém Herbáři.

Pár potravin a jejich vlastnosti

17. ledna 2013 v 11:44 | Adri
Arašídy
(zde zastupují všechny plody ve skořápce). Všechny tyto plody jsou určeny k vnitřnímu klidu a jsou symbolem ženské plodnosti.
Artyčoky
regulují látkovou výměnu v orgánech trávícího systému. Jejich sílu posílíte tím, když je budete jíst rukama. Odlupují se lístek za lístkem a nechají se rozplynout v ústech.
Bazalka
Mateřská země této rostliny je Indie. Používá se na ochranu proti démonům a na výrobu posvátné vody.

Cukr

5. prosince 2012 v 11:44 | Adri
Nechápu, proč vyhazuješ peníze za hnědý cukr, za války jsme jo jedli jako náhražku," říkává babička. Jenže my žijeme v míru a dostatku. A všechny tyhle "cukry" mají něco do sebe...

Bílý cukr
To je on. Ten obyčejný, řepný, co ho koupíte za pár šupů v každém krámku na rohu. Při výrobě je zbaven látek, které by narušovaly jeho dokonalou bělost, jenže bohužel právě ty by naše tělo ocenilo. Kdo si je jistý, že minerály a vitaminy dostává z jiných zdrojů, ať klidně zůstane bílému cukru věrný.

Náhlé sportování zdraví neprospívá

25. listopadu 2012 v 11:33 | Adri
Vědci ze severoirského Ulsteru ujišťují, že osoby, které se znenadání vrhnou na sportovní aktivity, si cvičením spíše ublíží. V netrénovaném organismu příležitostných vyznavačů pohybu se totiž začíná vytvářet nadměrné množství volných radikálů, které mohou poškodit dědičný fond.
Příležitostní sportovci svému zdraví škodí.

Zmoženi notebookem

21. listopadu 2012 v 11:54 | Adri
Čím menší přenosný počítač si pořídíme, tím větší škody může na našem těle napáchat. Než se nadějete, začnete únavou šilhat a navrch budete mít hrb jako Quasimodo. Pěkně výhlídky.

Je malý, ale šikovný. Je šikovný, ale taky pěkně zákeřný. Správně sedět i hledět do klasického stolního počítače jakž tak umíme. Víme, v jakém úhlu máme mít ruce a nohy, jak daleko a vysoko má být monitor od očí. Jenže zkuste této ideální pozice dosáhnout s notebookem na stole, v křesle, v posteli... To už je snazší hrát šarády na decimetru čtverečním!

Pár tipů pro zdraví

17. listopadu 2012 v 11:55 | Adri
Jak jíst zdravě nad klávesnicí?
Pokud nemáte čas zajít si na oběd do kantýny, asi si berete z restaurace či fastfoodů jídlo do krabičky. Je to sice rychlé, ale nemusí to být vždycky zdravé. Abyste při výběru neudělali dietní chybu, řiďte se těmito jednoduchými zásadami.
Dejte si polévku. Pokud je hustá, pak vás nasytí, ale nepřibere se po ní. Jen pozor na smetanové krémy!
Ošiďte žaludek zeleninou. Nehledě na to, jestli je zelenina orestovaná, nebo kari, zato si hlídejte, aby omáčka nebyla moc mastná.
Zasyťte se bílkovinami. Snažte se většinu týdne objednávat kuře, ryby nebo sóju. Pokud ale v jídleníčku objevíte něco, pro co máte celoživotní slabost, tak si to neodpírejte.
Nechcete-li se však změnit v kouli, neměli byste se takhle rozmazlovat víc než jednou týdne. Zbytek dní se raději stravujte "předpisově".

Konopí není marihuana

4. října 2012 v 10:54 | Adri
Pro tentokrát doopravdy nevím, jestli článek zařadit do bylinek, či zdraví. Ale nakonec jsem si vybrala rubriku Zdraví proto, abych ještě více zdůraznila, že jsem pro legalizaci konopí - ale ne úplné. Chci říci, že si to představuju tak, že pacient má průkaz, který mu povoluje pěstovat konopí v určitém omezeném množství, přesně takovém aby vystačilo na jeho léčbu.

Vybrala jsem pár dokazujících příběhů...

Jak na kuří oka

2. září 2012 v 12:20 | Adri
Nepříjemné a bolavé výstupky na kůži nohou trápí především ženy a to ne z důvodu genetického, ale čistě estetického. Ženy jednoduše snáze podléhají trendům a volí k běžnému nošení nepohodlnou a tlačící obuv. Pro krásu se ale nemusí trpět. Poradím vám proto pár tipů a triků, jak se kuřích ok jednoduše zbavit.

 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."